Skocz do zawartości

Ps2 Slim 9004 problem z przycinaniem gier poprzez FTP/SMB


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio wyczytałem, że można odpalać romy PS2 poprzez dyski sieciowe i spięta w sieć domową konsolę PS2. Postanowiłem więc mojej PS2Fat 3xxx dokupić koleżankę w postaci Slimki, trafiła się tanio 9xxx (plus dodatkowe duperele, które chciałem mieć, ale zależało mi na wbudowanym adapterze sieciowym głównie).
Testowo wrzuciłem ROM na pendrive'a, odpaliłem OPL-em i oczywiście zgodnie z przewidywaniami - gra odpaliła, zgodnie z przepustowością usb 1.1 czyli na obecne standardy żadną :D
Myślę sobie "ok, ważne że czyta". Doczytałem w sieci, że jest możłiwe również odpalanie ROm-ów poprzez udsotępniony dysk lub folder z pc po sieci domowej. jako że jestem posiadaczem domowego serwera NAS firmy QNAP, to wpiąłem w niego po usb 3.1 (teoretycznie przepustowość usb 3.1 jest aż nadto do płynnego działania rom-ów dla ps2) dysk sata 2,5 WD 500GB, zrzuciłem na niego owe gry i próbowałem odpalić. OPL po skonfirgurowaniu IP i dostępów widzi normalnie lokalizacje sieciową, ładuje listę oprogramowania i zachowuje się normalnie, jednak gry po odpaleniu przycinają w sposób okropny- niektóre nei łaują się przy oknie debugowania na starcie, inne zacinają przy odczycie karty pamięci, jeszcze inne na menu startowym lub filmikach, jedynie Gran Turismo 3 zachowuje się w miare normalnie - po mega ścinającym filmiku startwoym da się garć normalnie, NFS:U2 raz azcina się przy odczycie memorki (testowałem na różnych), raz przy doczytywaniu mapy w trakcie jazdy dowolnej, prince of persia: sand of time po wyjsciu z balkonu na samym początku gry, inne albo na filmikach aalbo w różnych momentach ejszcze przez rozpoczęciem rozgrywki.
Myślałem, że jest to wina albo NAS-a albo dysku podłączonego do neigo, dlatego odpaliłem laptopa (i3-7200U, 20gb ddr4ram, dyski 256gb nvme+512gb ssd, GF MX100) i udostępniłem z niego folder z grami. Po rekonfiguracji OPL oczywiście znowu wczytuje poprawnie liste i dopala rom-y, natomiast problem ścinania jakiegokolwiek z nich jest taki sam jak na dysku podpiętym pod NAS QNAP. Romy przygotowywane były oczywiście poprzez dodanie im rozszerzeń regionalnych (te typu SLUS, SLES, SCES itp) poprzez OPL manager, na liscie OPL managera występują jako wolne od błędów. Slimka jest sprawna bo gry z płyt odpala perfekcyjnie :/ Model NAS-a to QNAP TS-251 z 8gb ram-u i 2tb w raid 1, do neigo wpięty jako dodatkowy po usb 3.1 wd 500gb, infrastruktura sieciowa jest następująca: 1. Modem Compal (ten z upc z wyłączonym routingiem i wifi), do niego zyxel nbg4615 v2 z gigabitowym ethernetem (do niego na 1 porcie podpięty jest NAS a na drugim PS2 plus 3 port to pc stacjonarne a na 4 porcie jest jeszcze acces point z wifi6 i tv, żarówki hue oraz laptop firmowy).  Prędkość sieci to pakiet z upc 500mbps, więc myślę, że jeżeli chodzi o sama prędkość neta jak i przepustowość urządzeń w infrastrukturze to nie ma problemu (cały smart home, sterowanie z home assitanta i inne urządzenia działają bezblędnie), jedynie te gry przycinają przy streamingu via FTP/SMB :/ 
Czy któryś z szanownych forumowiczów ma może pomysł na rozwiązanie mojego problemu? Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki, solucje itp.

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 0
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.