Jump to content

Vince Staples


Recommended Posts

Kiedy wspominam, wymieniam, poświadczam swoje top 5 raperów rodem ze Stanów Zjednoczonych, nie omieszkam utwierdzić się w przekonaniu, iż Vince Staples z Long Beach, jest wśród nich. Kto to jest Vince Staples? Nie jest to żaden freshman, bo chłop jest z mojego wieku, niedługo trzydziecha, a nagrywa przecież od 2014. A od tej pory zarzucił tyloma wspaniałymi numerami i albumami, że nawet kumaci czasami nie kumają czaczy. A czerpie chłopina z najlepszych stylów rapowych, z west coastu losandżeleńskiego, z Outkastowych atlanckich przejażdżek po osiedlu, z chorych eksperymentalnych kwasów a'la Earl Sweatshirt-albumy-lubię, aż do komptońskich (tam się urodził, lecz wychowywał właśnie w Długiej Plaży) piszczał i neighbourhood raps gangsterki. Z resztą sam stronił od bycia gangsterem (niczym Święty Kendrick z Lamaru), co też uświadamia nam w albumach. Jest z czego wybierać, ale jak się zainteresujesz słuchaczu, po kilku numerach, które tu rzucę, to odnajdziesz geniusz Winsa:

 

Najnowszy album, mocno outkastowy, więc jak lubisz jazdy Andre i Big Boia, to kurwa, nie pytaj. Ramona Park Złamała Jego Serce, sampel miażdży sutqki. Zgadnijcie, o czym ten numer.

Agresywne, gangsterskie rżnięcie, agresywny rap, z pierwszej długogrającej płyty, absolutny klasyk, mam na fizyku.

A tym wałkiem Vincinius się przebił do mainstreamu, palisz chatę jak tego słuchasz.

 

No i słuchajcie tego murzyna, tylko całe albumy, bo warto, warto. A czemu założyłem ten temat? Opiłem się w zasadzie i kojarzę jego albumy z dobrgmi czasami i latami. Pewnie się zastanawiacie nad mitycznym top 5 rap USA użytkownika RoziPL. Kiedyś może o tym napiszę, ale na pewno jest tam Vince Staples, Pusha T, Freddie Gibbs, a dwóch ostatnich to zgadniecie sami.

 

Bitch you thirsty, please grab a Sprite

My Crips lurkin', don't die tonight

 

  • Upvote 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.