Jump to content

retromaniak

Recommended Posts

Cześć, Ostatnio będąc na wycieczce w Czechach zdobyłem okazyjnie SNESa. Jako że bardzo lubię Chrono Triggera to zamówiłem kartridż z polską wersją językową która przynajmniej w teorii ma współpracować z konsolą PAL. Pomyślałem jednak żeby pójść o krok dalej i "stworzyć" polskie wydanie gry. Zrobić pudełko, przetłumaczyć instrukcję i ogólnie "poudawać" że wydano gdzieś w połowie lat 90-tych tę grę nad Wisłą. Całość wrzuciłem na Githuba tak aby każdy zainteresowany mógł docelowo skorzystać z projektu. Link poniżej:

Github

 

Na ten moment stworzyłem na bazie brytyjskiego Secret of Evermore polską wersję opakowania na kartridż z przygodami Crono i spółki. Znalazłem też człowieka który zgodził się na przygotowanie go do "Produkcji" dodania spadów, łamania spadów, konwersji przestrzeni barwnych z RGB do CMYK.  Przetłumaczyłem "na surowo" instrukcję jak również stworzyłem projekt jej okładki. Jako jedyna jest ona "Niekoszerna" gdyż stwierdziłem że w poziomie rzecz się lepiej prezentuje. Co do tłumaczenia, na ten moment jest ono przed korektą, mogą więc zdarzyć się literówki oraz błędy interpunkcyjne. 

 

Poza przechwalaniem się chciałbym jednak poprosić o pomoc. Potrzebuje kogoś kto podjąłby się weryfikacji nazw własnych (chodzi mi o zgodność z tłumaczeniem mteamu). Poszukuję też człowieka ogarniającego programy do DTP (InDesign, Publisher czy Scribus) aby ładnie połamać teksty w instrukcji.  Oczywiście również jestem otwarty na wszelkie propozycje jak również chętnie odpowiem na wszelkie pytania dotyczące projektu.

Edited by retromaniak
Link to comment
  • Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.