Jump to content

MKS Pogoń Szczecin


Recommended Posts

Pogoń "Wrocław" Szczecin latem w ekstraklasie?

 

 

Pogoń już latem może grać w ekstraklasie. Jest tylko jeden warunek. Śląsk Wrocław musi awansować. W innym wypadku szczeciński klub będzie mógł odkupić od Wrocławia miejsce jedynie w zreformowanej I lidze.

 

 

Skąd wziął się ten pomysł? Zrodził się w głowach szczecińskich urzędników. Podczas meczu reprezentacji Polski w Szczecinie prezydent Krzystek prowadził rozmowy z działaczami PZPN-u czy jest taka możliwość.

 

 

- Rozmawialiśmy o tym z prezydentem Szczecina, ale czy teraz są prowadzone jakieś rozmowy nie wiem – mówi w rozmowie z nami rzecznik prasowy PZPN Zbigniew Koźmiński. – PZPN nie ma nic do tego. Prawo mówi, że spółki handlowe mogą zmieniać zarówno nazwę jak i miejsce siedziby. Tak było w przypadku Amiki Wronki.

 

 

Wrocław jednak na pewno nie odstąpi za darmo miejsca w lidze. W nieoficjalnych rozmowach mówi się, że aby odkupić licencję potrzebne są miliony złotych od 3 do 5. Kto za to zapłaci? Na pewno nie miasto.

 

 

- Już teraz nas stać na II ligę – mówi Grzegorz Smolny wiceprezes Pogoni. – Co to za różnica wydawać miliony złotych na IV ligę, a dołożyć kolejny milion i mieć II czy Ekstraklase.

 

 

Jak zapewnie jednak Smolny temat jest tak daleki, że nawet się nad nim nie zastanawia.

 

 

- Skupmy się na razie na IV lidze. Na pewno każdy by chciał mieć tutaj II ligę. Dlatego liczę, że do negocjacji włączy się Prezydent Krzystek.

 

 

W kulisach mówi się, że tak już się stało. Dlaczego Krzystek ? Ponieważ udziałowcem Śląska Wrocław jest sam … Wrocław.

 

 

Smolny zapewnia, że to będzie cały czas ta sama spółka czyli Pogoń Szczecin SA, której udziałowcem jest również Pogoń Nowa. Przypomnijmy, że zgodnie z umową z sierpnia Pogoń Nowa miałą odstępować procent udziałów w spółce w miarę pięcia się Pogoni w ligach. Jak to by wyglądało w przypadku bezpośredniego awansu do II ligi? Wiceprezes Pogoni jeszcze się nad tym nie zastanawiał.

Pozostaje najważniejszy aspekt. Czy chcą tego kibice ?

 

 

W dzisiejszej „Gazecie Wyborczej” Robert Jacoszek, członek Stowarzyszenia Kibiców Pogoni „Portowcy” przyznaje, że jest to propozycja bardzo kusząca.

 

 

- Może przekonać wielu fanów. Osobiście jestem jednak przeciwnikiem takiego rozwiązania. Dla kibiców w Europie takie sytuacje są niewyobrażalne.

 

 

Przeprowadziliśmy szybką sondę wśród kibiców. Głosy są podzielone.

 

 

Andrzej 33 lata: – Nie mam zdania. Każde rozwiązanie jest dobre i każde ma swoje minusy. Jak wejdziemy do ekstraklasy kuchennymi drzwiami, inni nam to będą wypominać. Poza tym mam wątpliwości czy uda się tak nagle zbudować drużynę zdolną powalczyć w I lidze. Z drugiej strony w polskiej piłce działy się już takie cuda, że nic mnie już nie zdziwi. Może dlatego warto trzymać się jakiejś drogi, budować coś po swojemu, nie zawdzięczać nic dobrym wujkom? Czekam na rozwój wypadków. Podejrzewam że w tej sprawie ludzie się podzielą.

 

 

Damian lat 19: – Skoro od początku było mówione, że budujemy nową Pogoń, na Pogoni Nowej, że rok po roku pniemy się w górę własnymi siłami bez politycznego kombinowania i chwytania się cudownych inwestorów, to należy się tego trzymać. Pogoń jako klub organizacyjnie i kadrowo i tak nie wytrzymałaby takiego przeskoku.

 

pogon.v.pl

Link to comment
  • Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.