Skocz do zawartości

emulator PS2 na PC


Yacek

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie cioram w FFX na pcsxie2. Yuna dolaczyla do skladu w Besai. Gra smiga pieknie w 1280x1024 w stalych 50 klatkach jesli mamy ustawione limit frames. Bez niego popyla w 120kl/s. Niestety, frame limit musi byc na 50fps bo mam wersje PAL i przy ustawieniu na 60fps gra jest szybsza i dialogi sa troche dziwn eprzez to. Ogolnie jestem zadowolony, troche walczylem z konfiguracja aby dojsc do plynnosci i ladnego dzwieku.

 

Generalnie nie ma zwolnien ale i tak jestem zaskoczony, ze tak to ladnie dziala z moim Radeonem X1600 ktory jest pazdzierzem. Na lepszych kartach gra smiga jeszcze ladniej, a jak zobaczylem, ze da sie ja odpalic w rozdzialce full hd to zmieklem. Screeny byly piekne. Jedyne co mnie boli to, ze nie moge dorzucic do tego AA i fiiltrowania anizotropowego. W opcjach wtyczki tego nie ma, a wymuszenie tych trybow w Ati Tray Tools nie przynosi zadnego efektu.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przejrzalem forum pcsx2 i forum.ngemu i na koncu sam sie pobawilem testujac rozne opcje. Odpalilem przed chwila wersje hd: DirectX internal res 1920x1080 i zmniejszone do 1280x1024 bo taki mam monitor i gra wyglada zabojczo. 30-50fpsow w lokacjach, walk nawet nie odpalalem. W normalnym trybie 1280x1024 od 100 do 50 klatek, z wlaczonym limitem na 50. Przy niektorych czarach spadnie do 40fpsow bo grafika u mnie nie wyrabia no ale to karta kupiona w sklepie za 100zl jako nowa wiec nie ma co sie dziwic. Na 8800gt albo 9600 gra wrecz zapier dala i mozna sie pokusic o jeszcze wyzsza rozdzialke.

 

Trzeba tez pomieszac w opcjach bo na defaulcie lamia sie tekstury i sa dziwne bledy. Po ustawieniu jest juz ok. Jedyne co mnie wkur wia to to, ze mam wersje PAL i musi top smigac w 50fpsach. Wlaczylem 60 klatek ale gra sie dziwnie i jest to irytujace.

 

Niedawno ukonczylem FF9, a ostatni raz w FFX gralem 5 lat temu i morda sie cieszy jak postacie wydaja glosy :D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ok kilka faktów z życia PSCX2.

 

aktualnie perfekcyjnie emuluje ok 58% gier, full speed jakiś 20%+, ingame 93%, bajery w stylu sing star odpadają przez brak odpowiedniej wtyczki emulującej lub nawet usb.

 

Zalecana konfiguracja:

 

CPU: dowolny 2 rdzeniowy z obsługą SSE2, SSE3 C2D od niedawna rozwiązano problem z szybkością na procesorach AMD

zalecany - C2D 8600 i wyższe

RAM: 2GB szybkość ani rodzaj nie wpływa na emulację

GFX: GF 6800GT, GF 7900GS/GTX, GF 9600GT/8600GTO/GTX, Radeon 4830/4850/3770

Windows XP lub 7 nie polecam na viście!

 

--==<moje kompilacje najnowszych wersji i pliki niezbędne do emulacji>==--

Edytowane przez KiNiO_64
Odnośnik do komentarza
Ok kilka faktów z życia PSCX2.

 

aktualnie perfekcyjnie emuluje ok 58% gier, full speed jakiś 20%+, ingame 93%, bajery w stylu sing star odpadają przez brak odpowiedniej wtyczki emulującej lub nawet usb.

 

Zalecana konfiguracja:

 

CPU: dowolny 2 rdzeniowy z obsługą SSE2, SSE3 C2D od niedawna rozwiązano problem z szybkością na procesorach AMD

zalecany - C2D 8600 i wyższe

RAM: 2GB szybkość ani rodzaj nie wpływa na emulację

GFX: GF 6800GT, GF 7900GS/GTX, GF 9600GT/8600GTO/GTX, Radeon 4830/4850/3770

Windows XP lub 7 nie polecam na viście!

 

--==<moje kompilacje najnowszych wersji i pliki niezbędne do emulacji>==--

 

Do takiego Tekken 5 NTSC to trzeba mieć Duala na 4Ghz. W przeciwnym razie nie uzyskamy stałych 60 fps i gra będzie nam zwalniała. A w takiej grze to raczej niedopuszczalne :) Karta graficzna raczej nie ma nic tu do gadania.

Odnośnik do komentarza

Aktualnie 60fps w t5 nie jest osiągalne (oczywiście bez zastosowania pewnych hack-ów)!!! i to nie przez słabość sprzętu ale przez trudności w kodowaniu emulatora... nie ważne jakiego sprzętu użyjesz to i tak nic nie da :-( niestety jeśli chodzi o emulatory a ten nie jest wyjątkiem to w pewnym momęcie dochodzimy do punktu w którym każdy kolejny Ghz na procesorze czy GB ramu już nie przynosi żadnego zysku a czasem to nawet powoduje straty w wydajności, dla przykładu testy PCSX2 pokazują że lepiej działa z wolniejszymi procesorami 2 rdzeniowymi niż z szybszymi 3 i 4 rdzeniowymi :-) ...

Odnośnik do komentarza

tylko 20 procent gier full speed ? myślałem że więcej, mi już prawie każda leci full speed, w shadow of the colossus mam już 120fps, ICO, Metal Gear Solid 3, dragon quest 8, RE: outbreak 2, persona 3, Okami i inne. emulacja jest zdecydowanie szybsza od czasów 0.9.6.

 

A, I karta ma spore znaczenie, np, na podkręconym radeonie HD4870 dostaje te dodatkowe 10fps więcej, niż na niepodkręconym.

 

I windows vista ma ciekawą opcje do odblokowania, mianowicie DX10, co też dodaje sporo fps'ów.

Odnośnik do komentarza
Aktualnie 60fps w t5 nie jest osiągalne (oczywiście bez zastosowania pewnych hack-ów)!!! i to nie przez słabość sprzętu ale przez trudności w kodowaniu emulatora... nie ważne jakiego sprzętu użyjesz to i tak nic nie da :-( niestety jeśli chodzi o emulatory a ten nie jest wyjątkiem to w pewnym momęcie dochodzimy do punktu w którym każdy kolejny Ghz na procesorze czy GB ramu już nie przynosi żadnego zysku a czasem to nawet powoduje straty w wydajności, dla przykładu testy PCSX2 pokazują że lepiej działa z wolniejszymi procesorami 2 rdzeniowymi niż z szybszymi 3 i 4 rdzeniowymi :-) ...

 

Grałem u kumpla na Quadzie podkręconym do 4Ghz (penryn extreme) z g295 (DX10) i miał stałe 60fps. Ja zaś na Q6600@3ghz z R4850 (DX10) miałem 45fps. Ta sama plansza te same postacie. Uaktywniłem tylko hacki ,które są bezpieczne. Faktycznie na DX9 jest ciut klatek mniej około 8~. Co do tych gigacherców to się mylisz grubo! Im więcej tym lepiej! PCSX2 używa tylko dwóch rdzeni i logiczne jest że Quad z 3Ghz będzie wolniejszy niż dual puszczony na 4Ghz!

Edytowane przez Dawido
Odnośnik do komentarza

Co do procka zgoda im wyższy zegar tym emulator szczęśliwszy ale co do karty graficznej no way! pcsx nie wykorzystuje pełnej mocy gf 8800 a co dopiero nowszych układów, temat ten był tak często poruszany na forach o emulacji że aż niedobrze się robi! jest to druga najczęściej wytykana autorom wada PCSX2, pierwsza to oczywiście architektura obrana za odstawę programu a raczej jej nie-rozwojowość, ile biedny Jake Stine musi sie teraz na (pipi) z programem żeby chociaż 2 rdzenie były jako tako obsługiwane!

 

z kartami graficznymi to trochę dziwna sprawa bo w 1280x800 grałem w FFX na zintegrowanym GF 9600gt? może ta gra nie jest najlepszym przykładem, jak by to powiedzieć, większość twórców pcsx2 jest jej fanami lub uległa pod naciskiem w rezultacie jest to jeden z najbardziej dopieszczonych tytułów! chodzi dosłownie na byle czym, sprawdzaliśmy z kolegą na jego laptopie z grafą od intela 4500hd i też działała 45-50fps na 1280x800

 

odpal sobie gow-a albo ff12,dq8 i wtedy sprawdź :-) (chociaż od ponad roku gow jest nowym ffx dla autorów pcsx2)

Edytowane przez KiNiO_64
Odnośnik do komentarza
Na CD e2160 czyli 2x1.8, 2gb ramku, radek 4670 512 jest sens sie interesowac emulacja? Dodam ze mnie nie kreci granie 720p, z 4xa, aax8,itp Moze byc i 800x600 wazne bylo stale 30/60 fpsow bez jakis przeklaman graficznych czy czegos podobnego.

 

Tu nie ma wyboru 30 albo 60 fps jak na grach nie emulowanych! Jak będziesz mieć 30 fps to gra będzie poprostu dwa razy za wolna. Twój proc musisz dobić do z góry ustawionego frame ratu (Pal - 50 fps , NTSC - 60 fps) i basta. Twój ma dwa razy za mały zegar. Ustwaienia grafiki (Anizo , antaliazing) nie mają nic do prędkości bo i tak wąskim gardłem jest procek pocący się z tłumaczeniem zakręconej architektury PS2 na x86.

Odnośnik do komentarza
Na stronie pcsx2 nic nie ma na temat nowej wersji.

 

Bo jak już pisałem są to wersje rozwojowe skompilowane na bazie najnowszego kodu źródłowego dostępnego na http://code.google.com/p/pcsx2/source/list

 

c2d 6300 1,86ghz gf 8800 gts i 2gb ddr2 na dual'u dadza rade? czy odpuscic sobie i kupic ps2

 

Będzie ok ale i tak polecam zakup konsoli bo to nie ten sam klimat :)

Odnośnik do komentarza

w moim opisie i masz link do folderu 4Shared "PCSX2 SVN" w którym znajdują się kolejne kompletne kompilacje, emulator + pluginy w aktualnej rewizji (wersji pomniejszej) rozpakuj i dorzuć biosy... większośc kolejnych nowych rewizji będzie się nadpisywać! jeżeli trzeba będzie wykonać świeżą instalacje napiszę o tym...

 

Jeśli przez exe rozumiesz instalator to nie ma sensu, ba nawet nie chciało by mi się budować instalatora do każdej wersji, jeśli chodzi ci o plik wykonywalny emulatora to jest w archiwum... Aha i im wyższy numerek tym nowszy emulator :)

 

http://pcsx2svn.4shared.com/ to tak dla pewności że już nie będzie problemu ze znalezieniem :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...