Skocz do zawartości

Gothic !


niemrawy

Rekomendowane odpowiedzi

pare lat temu przeszłem pierwszego gothica, potem drugą część i dodatek, jak wyszła trzecia część to miałem już za słabego pieca żeby pograć i obiecałem sobie że po wymianie kompa pierwszą grą którą zainstaluje będzie G3, ten moment właśnie nadszedł :twisted:

 

czytałem wcześniej posty o legedarnym już silniku gry jaki zastosowano w g3, zła optymalizacja, problemy z wywalaniem do windy podczas gry, ecetra, częściowo mogę to potwierdzić, w miare częste doczytywanie gry z twardziela, ekran zamraża się na dwie/trzy sekundy co by dograć część terenu, w moim przypadku nie jest to aż tak denerwujące, bo nie jest to bardzo częste, niemniej zdaża się regularnie

 

na moim kompie gra ciągnie przeciętnie 58/60pare fps, w miastach spada do 35/45 fps, wszystko na maksa w rozdziałce 1680x1050, sama gra jest wg mnie nierówna troche, bo jest dużo miejsc naprawde ładnych/klimatycznych, ale las na przykład sprawia "średnie" wrażenie, tym bardziej gdy patrzy się na drzewa/gałęzie, ogóllne wrażenie jest jednak pozytywne, i jak dla mnie g3 jest dużo ładniejszy od obliviona na przykład (choć tego nie widziałem jeszcze w ustawieniach "na maksa")

 

pierwsza myśl po odpaleniu gry była typu "co oni do cholery zrobili z sterowaniem", jak najbardziej na minus, walka polega na wciskaniu lewego przycisku w myszce (+blok pp), w ogóle mi się to nie podoba, jest bardzo ułatwione, cieszy natomiast fakt że lektorzy którzy podkładali głos we wcześniejszych częściach się nie zmienili, niby drobiazg a cieszy, jestem dopiero na samym początku gry, więcej napisze po paru dniach grania, ewentualnie po przejściu gry

 

bym zapomniał, podobno nie warto podchodzić do gry bez patcha 1.6 który nie tylko poprawia w małym stopniu wydajność, ale i naprawia szereg błędów które wręcz uniemożliwiały ukończenie niektórych questów

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 13
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Inni by powiedzieli ,,jestem w kropce'' ale ja po obejrzeniu Gothica Ph wale prosto z mostu

Jestem w du.pie

Sprawa do Gothica I

 

Mianowicie: Filmy mojego znajomego zachęciły mnie do zabawy z teksturami.

Ściągnąłem program do edytowania tak zwany GoMan.

I teraz właśnie odniesienie 4 linijki wyżej.

Potrzebuje z tym pomocy krok po kroku.

Proszę o pomoc albo eksperta co się w to bawi albo jakąś stronę z takim szitem.

 

EDIT:

Nie trzeba. już se poradziłem

Edytowane przez Prototype 0_0
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

3 częśc był jakaś taka bez polotu i emocji ...

Zdobyłeś niewiadomo jaki miecz ale co z tego skoro i tak trzeba było uciekac przed goblinami i na co ci ona, zdobyłeś zbroje paladyna ale co z tego jak dostaniesz 3 razy z kuli ognia od goblińskiego szamana i tak padałeś, wielka wzniosła chwila jak spotkanie z królem czy odnalezienie Xardasa sprowadzało się do nowego questu i żadnych wyjaśnień a tyle pytań ma gracz.

Według mnie twórcy gothica 3 poszli na łatwiznę.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

wydaje mi się że to jest bezdyskusyjne g1/2/nc > g3, jako wielki fan serii które poprzednie części przechodził każdą po kilka razy na trzeciej stanołem w pewnej chwili (tuż przed znalezieniem xardasa) i naszła mnie taka chwila refleksjii, niby wszystko jest fajnie ale jednak czegoś brakuje, klimat poprzednich części jakoś może nie znikł, ale jakby zmalał dość wyraznie, także prosiłbym nie oceniać całej serii na podstawie trzeciej części, ci którzy nie mieli kontaktu z grą, niech zainwestują w pack który kosztuje 19.90 bodajże, jest w nim pierwsza, druga część i dodatek nc, najlepsze rpg (wg nie tylko mnie) jakie kiedykolwiek wyszły na pc, naprawde warto, gry mają już swoje lata, czyli o jakiś cudach graficznych możemy zapomnieć (choć i tak prezentują się niezle), ale mają wartość dzięki fabule, zwrotach akcjii, wspomniani już lester/diego/milten, a nawet xardas dłuuugo pozostają w pamięci, gorąco polecam

Odnośnik do komentarza

Warto wspomniec ze Gothic, gra z 2001, moim zdaniem doskonale wytrzymuje porownanie ze wspolczesnymi rpgami jesli chodzi o iluzje spojnego, realistycznego swiata. Npce smaza swoje jedzenie na patelni a potem je wcinaja , siedza w kolku przy ognisku jarajac ziolo, kowale normalnie WYTWARZAJA miecze: biora metalowy pret, rozgrzewaja w ogniu, ksztatuja mlotkiem a potem chlodza w wodzie. I to wszystko mozesz tez sam robic ( a jaranie ziela daje XP, jaka inna gra to robi). Nie mowiac juz o fantastycznym pomysle, nie wiem dlaczego nikt go nie ukradl, ze mozna postaci dac wpier dol ale nie zabic, jak npc traci wszystkie punkty zycia to pada na ziemie i mozna go albo dobic, albo obrabowac i upokorzony juz nie bedzie fikac.

 

A tak w ogole slyszalem ze nowy dodatek do G3 jest wyjatkowa kupa: dali gre do zrobienia ziomalom z indii i wyszlo cos na poziomie amatorskiego moda.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Tak, gothic dobra gra.

 

A co do Gothica 3 Forsaken Gods, to racja pierwszy raz to powiem o Gothicu ale, Dodatek jest zbitym zmielonym i zrównanym z ziemią Gównem.

Powód (podobno) jest tego taki że wszystkie gothic'i robiła Piranha Bytes a Forsaken Gods robiło JoWood (podobno).

Ale fakt jest faktem że to pierwszy Gothic, który mnie odrzucił, jeśli on miał poprzedzac wydarzenia z Gothic 4, to możliwe że Gothic 4 będzie tak samo zepsuty jak Forsaken Gods.

Odnośnik do komentarza

W końcu zebrałem się do napisania małej opinii o Gopthicu 3, który kręci się w tacce mojego komputera od jakiegoś tygodnia.

Zacznijmy od tego, że w poprzednie Gothicki przegrałem bardzo dużo godzin, przechodząc obie części i dodatek średnio po dwa razy, co nie zdarza mi się często, nawet mam troszkę wspólnego z założycielem tematu w którym się teraz wyp[owiadam :D (poprzednie konto)- tamte gry to dla mnie nadal jedne z najlepszych RPG w historii- spójny, dość realistyczny świat, bohater z charakterem, szeroko pojęat wolność- ale to potqwierdzi raczej każdy kto miał przyjemność zagrania w ten kawałek niemieckiego softu.

Po zakupieniu nowego komputera- dość przeciętnego laptopa i sprawdzeniu na nim kilku gierek, które o dziwo chodził całkiem nieźle postanowiłem w końcu zakupić Gothicka 3- w sumie liczyłem się z tym, że gra nie ruszy, albo będzie niegrywalna- wówczas spokojnie czekałąby na półeczce obok swoich czcigodnych poprzedników na lepsze czasy i nowy sprzęt.

 

--> Czas na pozytywy- o dziwo gra ruszyła- na lapku: Core duo 1,7 1giga ramu karta GF 8600 GS: chodzi oczywiście tak sobie- to znaczy, że przycina a i zwiechę zaliczyć jej się zdarza, ale ogólnie grać się da., co cieszy to rzeczywiście piękna grafika i jak to ktoś określił "prawdziwy trójwymiar"- jesli widzimy ogromną górę, to w kilka minut mnożemy na nią wejść i spojrzeć w dół. Fajnie również, że nie zmienili się aktorzy podkładający głosy- to tworzy fajny klimacik. Nie zmienił się też prosty system rozwoju- mi on siada, bo z racji różnych zajęć nie mam czasu siedzieć i analizować godzinami czy lepiej walczyć kijem czy pałką...aha, podoba mi się rónież zimowa kraina Nordmar- dobrze współgra ze świętami i śniegiem, którego mam za oknem masę, a na dodatek jest dość hardkorowa, w czym przypomina poprzedników

 

---> Czas na negatywy- 1)po co ten Gawliński na okładce??- w grze wypowiada może z 10 zdań, do tego podkłada głoś postaci zupełnie niepasującej do jego cienkiego głosiku,2) system walki- niby ciekawy, ale jednak wszystko sprowadza się do szybkiego klikania 3) o działaniu nie będę pisał bo to wie każdy- chrupy animacji, długie loadingi, zwiechy, te same postaci mówiące różnymi głosami itp, 4) MONOTONIA - to co zabija tą grę w moich oczach- robimy ciągle to samo- mam wrażenie że w pierwszym Gothicku zadania był bardziej zróznicowane- tutaj: nowe miasto- nowe zadania(w każdym podobne), masa łażenia, zbierania pierdół, walka z orkami o miasto(za pierwszym razem fajna, później tylko irytująca 5) niewykorzystany potencjał- widziałbym jakieś zawiązywanie spisku z rebeliantami, więcej współpracy z nimi, epickie bitwy, wiele takich akcji, których tu nie ma...

 

Ogólnie, spodziewałem się dość słabej gry i taka dostałem. Na razie mam już jej dosyć i po kilku dniach zrobiłem sobie przerwę, bo taka dawka monotonii podana jednorazowo mogłaby spowodować już całkowitą utratę szacunku dla szwabków z Piranii. Dla mnie gra na ocenę 6+/7-

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Saga Gothic to moje ulubione gry RPG podam jedno z najlepszych forum o tej grze ja tam gram w marant

 

http://gothic.gram.pl/forum/index.php forum

 

 

Wymagania do gry w Marant

 

 

Aby dołączyć do gry trzeba spełnić następujące wymagania:

 

* minimum 5 postów na koncie

* minimum 2 godziny łącznego czasu online

potem trzeba zapoznać się z zasadami

 

i trzeba się zarejestrować

 

mój to nick Thorus 123 i mówię wam jeśli lubicie Gothic to rejestrujcie tam

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

Gothic 1, 2 z dodatkiem to świetna gra! W trójeczkę pograłem tylko kilka godzin, ale nie podobała mi się. Ponadto rozbija mnie fakt, że istnieją dwa zakończenia. Wolałbym gdyby historia Beziego była jakaś taka zamknięta i spójna.

 

Gothic to jedna z gier, które chętnie miałbym w kieszeni! Wydaje mi się, że przy odrobinie chęci, teoretycznie, Gothic 1 poszedłby na konsolę PSP. Patrząc po samych wymaganiach sprzętowych to miał niższe niż np. GTA Vice City na PCcie, a przecież GTA Vice City Stories jest na PSP i działa bardzo słodko.

 

Tym bardziej, że teraz PSP ma 64MB Ramu. Może ktoś ze Sceny zrobi kiedyś konwersję :D

 

Co sądzicie o komórkowej odsłonie: Gothic 3 The Beginning. Osobiście grałem na m600i i bardzo mi się podobała.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Gothic 1 i 2+NK to rewelacja:) Grałem w to wielokrotnie, ściągałem nawet Diccurica, nie wiem czy projekt został bardziej rozwinięty no ale było fajnie. Ogólnie wspaniałe czasy. Według mnie jedna z najlepszych gier Fantasy ;)

Ale gothic 3 to po prostu niewypał, bugów co nie miara. Grałem tuż po premierze, nie wiem jak jest teraz ale te sępy na pustyni, siedzące na ziemi... zabiło się takiego a on nie zmienił nawet pozycji, dalej stał tylko miał 0 hp. Żałosne... Po 5 dniach sprzedałem, choć historia i świat były naprawdę fajne to i tak gothic 3 jest najgorszy

Odnośnik do komentarza

A ja właśnie tak się zastanawiam nad ponownym zainstalowaniem mojego gothica 3. Chyba już wyszło tyle patcy, że gra będzie jako tako chodzić? Myślałem też o tym dodatku, ale jak widze powyższe opinie to odpuszcze. Ja rozumiem, że zleca się firmom z Chin wykonanie pojedynczych modeli bo taniej itp, ale aby całą grę zlecić jakimś amatorom i chcieć za to pieniądze jak za europejski produkt to przegięcie. Całe szczęście, że na horyzoncie jest Risen :) W jedynce właśnie przyciągnął mnie ten żyjcy świat, to było coś i te jointy jak ktoś napisał co dodają xp - samo życie ;) a w dwójce grzyby dodawały mane, hehe.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...