Jump to content

Sign in to follow this  
JanzKijan

Rork

Recommended Posts

Czołem.

 

Na wstępie zaznaczę, że nie jestem wielkim entuzjastą komiksu; poprostu jakoś tak zawsze książki, apriorycznie troszkę, brałem na celownik...z drugiej strony komiks erotyczny zawsze mnie ciekawił, choć raczej przez wzgląd na przedmiot niż formę.

 

...skoro o komiksie, to nie można nie wspomnieć o "Rorku". Seria obejmuje 7 tomów (bliższe info a propos treści znajdziecie tu - http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/rork ).

 

Dwie pierwsze części, czyli "Fragmenty' i "Przejścia" to dziełka zaiste wybitne, głównie za sprawą niepowtarzalnej atmosfery niedomówienia (jakże wymownego chwilami :) ).

Pozostałe tomiki, moim subiektywnym, są już znacznie słabsze; wkradła się lekka sztampa i czar prysnął...a może sądzicie inaczej?

 

Zachęcam do rozmowy.

Share this post


Link to post


Heh, wczoraj w piwnicy udało mi się wygrzebać spod stosu pudeł dwa pierwsze Rorki, które jakimś cudem uniknęły inkwizycji (czyt. oddania przez starych na makulaturę). Jakieś 12-14 lat temu się nimi podniecałem, jak dziecko (którym w gruncie rzeczy byłem). Dziś... heh, robią na mnie jeszcze większe wrażenie!

 

Tak, jak JanzKijan napisał, pierwsze dwa tomiki wybitne. Dziwnie jakoś Rork kojarzy mi się z prozą Lovecrafta albo REHa :P . No w każdym razie, natychmiast po przeczytaniu zdobyłem następne tomy (jeszcze tylko Powrotu mi brakuje). Przed chwilą dosłownie przeczytałem Cmentarzysko Katedr i choć rysunki, czy kadrowanie mistrzowskie, tak już jako całość zdecydowanie mniej mi się spodobał, niż dwie poprzednie części.

 

Cóż, mam nadzieję, że pomimo tego co tutaj napisałeś, JanzKijan, następne będą lepsze od trzeciego, a może nawet równie dobre co 1 i 2...

 

Swoją drogą, a Koziorożca, czy może jakieś inne spin-offy Rorka czytałeś :) ? Zastanawiam się nad tym, żeby się za nie wziąć następnie...

Edited by Belcoot

Share this post


Link to post

Miałem okazję zapoznać się ze wszystkimi odsłonami "Rorka", za wyjątkiem ostatniej. Moim subiektywnym, jak wspominałem, tylko dwie pierwsze części to komiksowe aeropag; reszta (choć chwilami niezła) przedstawia poprostu jakby inną jakość (jakość nie na miarę utworów wspomnianego przez Ciebie Lovecrafta, z którym "Rork" mnie też się kojarzy)...niby - w dalszym ciągu mało-kompromisowa wizja artystyczna, świetna kreska i ogólnie organizacja formalna (np. wariacje przy rozmieszczaniu "okienek"), ale - Lovecrafta w tym dużo mniej:-).

 

Pozdrawiam serdecznie.

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.