Skocz do zawartości

SPALENI INNYM SłOńCEM


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość tekA

dobra płyta, muzycznie jeszcze bardziej dopieszczona - więcej g-funku w g-funku. brakuje mi jedynie paru bardziej agresywnych kawałków, "nie daj zrobić się chu.j" po raz pierwszy jak usłyszałem byłem pod wrażeniem, ale w wersji studyjnej nie mogę tego słuchać, no i to chyba najsłabszy występ głośnego na talkboxie z całej płyty. pjus i stasiak nie zachwycają, ale po takiej muzie nie oczekuje jakiejś skomplikowanej nawijki - mes wyrabia norme.

 

za wcześnie żeby porównywać do "funku dla smaku", ale wydaje mi się ciut gorsza.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W całych Gliwicach płyty nie idzie dostać, poważnie potraktowano fanów, nie ma co.

 

Globusik, jak stad wciagne jak pega wpadnie na konto! :P

 

http://www.alkopoligamia.com/index.php?opt...er&Itemid=2

 

261koe8.jpg

Edytowane przez 2razyjot
Odnośnik do komentarza

Kur.wa, obleciałem 3 empiki i Media Markt w Szczecinie i nichu.ja płyty. Dzisiaj wróciłem do Świno i po drodze wstąpiłem do pempiku i zgarnąłem ostatni egzemplarz ;] licha dystrybucja.

 

Co do koszulek, to szkoda że tak mało ich wypuszczają na rynek, bo co zaglądam to nakłady wyczerpane. Jak będzie dostępna i będę miał sianko to wciągam tą najnowszą czarną, kozak ;]

 

no i Funk - dla smaku>Spaleni innym słońcem.

 

no i numeru z Blefem mi brakuje też.

Edytowane przez alienator
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Miałem zaraz po premierze, no i musze powiedzieć że chłopakom po pierwszej raczej nieudanej pierwszej płycie tutaj udał się postep ogromny wręcz. Że Mes to mistrz każdy wie i tu Typek tylko to potwierdza- dobre flow, ciekawie "przypedalone refreny", które jednak mi siadają, jednym słowem nadal debeściak... (choć kultowej Alkopoligamii nie prześcignął). Jak zawsze mocny jest Eldo, co do innych featów, to troszkę słabiej, brakuje np. Jerza, który fajnie nawinął w "Widzę szaleństwo" na Alkopoligamii...

Stasiak mocno mnie zaskoczył- do tej pory był raczej tylko tłustym pionkiem, a na SIS naprawdę daje radę a jego solówka "Luz naturalny" to jeden z najmocniejszych kawałków. Co do Pjusa, to wiemy jaką on ma sytuację- życzę powrotu do zdrowia, ale mnie osobiście jego fragmenty najmniej spasiły, zarówno jesli chodzi o słowa jak i flow...

Podsumowywując- bardzo dobra płytka, typkom z 2cztery7 udało się przemycić troszkę ciepłej Kaliforni nawet do chłodnej Polski, najlepsze numery- Luz naturalny, Spaleni innym słońcem, Nie daj sie zrobić..., no i Społeczeństwo strzela we mnie(tytuł jest chyba inny, ale ten refren został mi pod czaszką)

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...
Mam koszulke i plyte. Nadal nie rozumiem zajawki na Pjusa, powiem szczerze ze przewijam wiekszosc jego zwrotek ;]

 

Pjusa nie lubie, nie wiem jak on klientki rwie tym swoim glosem - na miejscu laski bym zasnal zwyczajnie albo ziewal patrzac na niego i kiwajac z politowaniem glowa. A co do jego muzyki - no najslabiej wypada.

 

Generalnie plytami sie jaram dlugo, w sluchawkach czesto leca "spaleni innym sloncem"; niestety bardzo czesto... Nie rozumiem tekstow. Wiekszosc jest o niczym no ale coz, najwazniejsze, ze buja. Mes oczywiscie numerem jeden, debesciak i generalnie jego tworczoscia sie podniecam jak grupis gotowa sciagnac stringi i z ostatniego rzedu cisnac w swojego idola. :P Czekam na nowe wynalazki i oczywiscie na nowa plyte Mesa.

 

Btw. ten caly stasiak nawet ok, ale pjusa no zwyczajnie nie moge przetrawic, usypiam na jego wejsciach, on powinien kolysanki nagrywac.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ten Typ Mes 'Zamach na przeciętność'

 

CD1

 

1. Cześć (intro)

 

Produkcja: P. Szmidt, słowa: P. Szmidt

 

2. Ten zwykły we mnie

 

Produkcja, muzyka: Zioło; słowa: P. Szmidt; miniskrecz na początku: Dj M-Easy

 

3. To już

 

Muzyka: P. Szmidt; słowa: P. Szmidt; aranżacja: Szogun; dodatkowe wokale: Flow i Sosh; dodatkowe gitary: Riczi z Phantom Taxi Ride; bębny to zsamplowany breakbeat pocięty następnie przez Szoguna

 

4. Nie ten sam ziom feat. Numer Raz, Łona

 

Muzyka: P. Szmidt; słowa: P. Szmidt, Numer Raz, Łona; dodatkowe wokale w refrenie: Monika Borzym; dodatkowe trąbki: P. Szmidt

 

5. Jak to !?

 

Muzyka: P. Szmidt; słowa: P. Szmidt; aranżacja: Szogun; dodatkowe gitary pod koniec sieknął Riczi z Phantom Taxi Ride

 

6. Nie płaczę za nimi feat. Ero, Stasiak

 

Muzyka, talkbox: Głośny; słowa: P. Szmidt, Ero, Stasiak.

 

7. Na później (skit)

 

Muzyka: Eten; słowa: P. Szmidt; dodatkowe wokale: Monika Borzym

 

8. Welcome/Willkommen!

 

Muzyka: P. Szmidt; słowa: P. Szmidt; aranżacja: Szogun; dodatkowe wokale w refrenie: Flow

 

9. Tribute to Hank (skit)

 

Muzyka: P. Szmidt; słowa: C. Bukowski (fragment wywiadu); dodatkowy wokal: Flow

 

10. Smak życia

 

Produkcja, muzyka: P. Szmidt (sampling + Microkorg), Święty (drum programming i aranżacja), Adam Gordon (bas); słowa: P. Szmidt; dodatkowe wokale w refrenie: Flow

 

11. Dwadzieścia pięć feat. K8

 

Produkcja, muzyka: Święty, Adam Gordon (bas); słowa: P. Szmidt; wokal w refrenie: K8

 

12. Kontrkultura (skit)

 

Muzyka: P. Szmidt, słowa: P. Szmidt

 

13. My

 

Muzyka: Donatan, słowa: P. Szmidt, cuty: Dj Hubson

 

14. Zamach na Jana K.

 

Muzyka: P. Szmidt, słowa: P. Szmidt, aranżacja: Szogun

 

15. Giń, kochanie ! feat. Flow, Riczi

 

Muzyka: P. Szmidt, słowa: P. Szmidt, Flow, dodatkowe gitary dograł Krzysztof âRicziâ Rychard z Phantom Taxi Ride

 

16. OiOM

 

Muzyka: P. Szmidt w wykonaniu zespołu Stereotyp, słowa: P. Szmidt, solówki na gitarze są autorstwa Tomka Bogackiego of Stereotyp

 

17. Dziś nie zamierzam kochać (skit)

 

Muzyka: P. Szmidt, słowa: P. Szmidt, na trąbce zagrał Karol Ozonek

 

18. Co jest warte uwagi

 

Muzyka: P. Szmidt, Sir Michu (dodatkowe klawisze), Adam Gordon (bas), aranżacja: Święty, bębny to zsamplowany breakbeat zaaranżowany przez Świętego Mikołaja, dodatkowe trąbki: P. Szmidt

 

 

 

CD2

 

1. Widzę to podobnie feat. Emil Blef

 

Muzyka: Głośny, słowa: P. Szmidt, Emil Blef,

 

dodatkowe wokale w âpararap-papâ: Flow

 

2. Plac zbawiciela cz. 1

 

Produkcja, muzyka: P. Szmidt; słowa: P. Szmidt

 

3. Lód w sercu

 

Muzyka: Snobe; słowa: P. Szmidt

 

Bonus tracks:

 

1. Niewiasty feat. Głośny, Jeż [2007 r.]

 

2. Southside flow (na odmułę!) [2007 r.]

 

3. Alkopoligamia feat. Trish [2006 r.]

 

4. My (Qciek remix)

 

Materiały wideo:

 

1. âMyâ

 

2. âJak to!?â

 

3. âJak to!?â Making of

 

 

cena za 1cd 32.99,- za 2cd 35.99,-

nie będę się szczypał o te trzy złote i wciągam edycję dwupłytową pewnikiem.

Premiera 25.04 czyli w necie pewnie dzień wcześniej;]

 

no i niech ktoś przemianuje temat na ogólny o typie/2cztery7.

Edytowane przez alienator
Odnośnik do komentarza
Premiera 25.04 czyli w necie pewnie dzień wcześniej;]

 

Od 20tego zaczalbym sie rozgladac, panowie z TET maja dojscie do tloczni wiec powinno byc.

 

Tylko pewnie bez drugiej płyty ;]

 

Ja sie nie znam, pisze jedynie to, ze zwykle TET wypuszcza w siec plytki kilka/nascie dni przed premiera, a w wypadku 2cztery7 byly to bodajby 3 dni.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...