Jump to content

Audrey


ldsix

Recommended Posts

Wchodz, patrze.. Nie ma!

Audrey to szwedzki, czteroosobowy zespół, który powstał i zaczął koncertować w 2002 r. Latem 2003 w Goteborgu dziewczyny nagrały demo, które spotkało się z natychmiastowym pozytywnym odzewem. Dzięki koncertom latem i jesienią 500 sztuk płyt demo trafiło do rąk fanów.

 

Jakiś rok później, na dobre zaczął się kształtować styl Audrey. Początki ich mrocznego, sugestywnego popu zrodziły się w zniszczonym domu gdzieś na jednej z wysp Goteborga. „To było po prostu okropne miejsce, kiedy odbywałyśmy w nim próby, budynek czekał na rozbiórkę. Toaleta nie działała, rury zamarzały, a po podłodze biegały myszy”, mówi gitarzystka Victoria Skoglund.

 

Opisanie muzyki nie jest łatwym zadaniem. Jej cechą charakterystyczną jest równowaga w melodii, gdzie delikatne, piękne popowe momenty przeplatają się z mrokiem i przejmującym smutkiem.

 

Każda z dziewczyn oprócz gry na instrumencie, również śpiewa. Ich charakterystyczne wokale zależnie od harmonii utworu zmieniają się, dopełniają, tworząc wielopoziomowe kompozycje o niesamowitym ładunku emocjonalnym.

Proste i dosłowne teksty zastąpione są przez abstrakcyjne obrazy, które potęgują melodię. „Lubię, kiedy teksty są wieloznaczne, kiedy dajemy publiczności wskazówki. Czasem piszemy rzeczy z pozoru niespójne, ale to w muzyce szukamy uczuć”, mówi Victoria.

 

Mają na koncie wydane demo, EPkę i dwie albumy studyjne: Visible Forms i najnowszy, wydany w 2008 r., The Fierce And The Longing.

 

Dziewczyny sporo koncertują, w 2007 r. grały razem ze Scraps of Tape. W roku 2008 ruszają w europejską trasę promującą najnowszy album, która zahacza również o Polskę, gdzie Audrey będzie jedną w gwiazd Low-Fi Festival Warm Up w Bydgoszczy.

 

9470971.jpg

 

Sprawdzac!

 

Gejspejs

Link to comment
  • Replies 1
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.