Skocz do zawartości

Shining


FARMEROS

Rekomendowane odpowiedzi

l_6bbbf0f424cd9b492f768fdf0c7b19ff.jpg

 

Szwecja. Depressive black metal. Niklas Olsson. Pierwsze demo w 1998, gdy lider mial 14 lat. Wtedy to byl totalny roz(pipi), który kosił wiekszosc

tamtejszej sceny w tym okresie. Do tej pory Shining wydalo 5 albumów, w przygotowaniu jest juz 6 i pare demówek i innych tego typu wydawnictw. Muzyke, którą serwują nam szwedzkie wypierdki nie mozna nazwac typowym depressive black metalem, jest w niej cos wiecej. To nie typowe napierd,alanie ku czci szatana, to czarna otchłań która pochłania cie wraz z kolejnym przesluchaniem. Muzyka wykonywana przez Niklasa i spółe ma w sobie to cos, to cos co wysysa zycie, ale jednoczesnie uzaleznia od niej. Powolna perkusja, grobowe riffy i na pozór prosta konstrukcja czynia shining narazie najbardziej wartosciowym bandem w tym kieprawym gatunku muzyki, jakim jest Depressive black metal. Naprawde, to cos niszczy zycie. Kapela slynie zreszta z kontrowersyjnego zachowania scenicznego i innych tego typu bzdur, ale kogo to obchodzi.

http://www.myspace.com/shininghalmstad

http://www.metal-archives.com/band.php?id=2256

Enjoy !

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 6
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Filosofem jest do bólu nudne, nie ma tu tak spotęgowanej atmosfery czarnej dziury bez dna

Dla mnie jest ta ,,czarna dziura bez dna "jest właściwie na wszystkich Burzumach prócz pierwszego(bo tutaj chaos oraz heeeejjjjt) i przedostatniego (bo tego nawet nie słuchałem :P). Dla wielu osób twory Vikernesa są nudne, a dla mnie w tej monotonii jest jakaś magia, szaleństwo, rozpacz.

Jednak ze mnie jest fanatyk i nie dam sie przekonać, że jakiś szwedzki pedał jest lepszy od norweskiego cwela.

 

Shining jest bardzo dobre tyle chciałem napisać, aczkolwiek wole kilmaty z elementami ambientu w tak depresyjnej muzyce(Burzum czy tez Xasthur)

 

ps. zagmatwałem ;) ide spac.

Odnośnik do komentarza

Galgenfrist, czy jak to sie zowie tylko (no to najnowsze) i stwierdzam, ze definitywnie nie dla mnie, aczkolwiek klimatu w tym po uszy. Dobre niby, ale mi sie nie podoba. Sobie sprawdz poboczny projekt niklasa, Deen Saakaldte. DBM z saksofonem, jesli sie nie myle. Zacne mocno, klimatyczne, ale krótkie - raptem 3 wałki.

Edytowane przez FARMEROS
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...