Skocz do zawartości

Kamera cyfrowa, zakup


Sivas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje zakup w najbliższym czasie jakiejś kamery cyfrowej, jednak w ogóle się na tym nie znam, a nie chcę kupić jakiegoś babola. Przedział cenowy tak do 750 zł, 800 raczej górna granica. Mam możliwość sprowadzenia z USA, a tam zakup chyba byłby tańszy takiego sprzętu. Kamerka w celu czysto for fun, żadne profesjonalne filmowanie, z resztą za tą cenę nie oczekuje cudów. I tu pytanie do Was, czy ktoś mógłby coś polecić, chodzi mi o kamerę na karty pamięci bądź z HDD, nagrywająca w 720p, z dobrą jakością obrazu, dobrze jeśli by posiadała lampę doświetlającą i jakość nagrań w nocy była dobra. Jak narazie wpadł mi w oko Samsung VP-MX10a ale nie do końca spełnia moje oczekiwania :/ Na co w ogóle zwracać uwagę przy zakupie, jakie parametry są ważne, a co już mniej...Pomóżcie zielonemu :P Jakieś przykładowe linki do allegro bądź ebay.com/sklepów z hameryki mile widziane ;)

Edytowane przez Sivas
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 4
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

z hameryką ostrożnie - mają system NTSC, w Europie standardem jest system PAL. O ile samo odtwarzanie prosto z kamery nie sprawi Ci problemów na TV LCD, to już zabawa zaczyna się jak zaczniesz montaż. NTSC to 29,9 klatki na sekundę, w PALu mam 25 klatek na sekundę - w zależności od sfotu, wypalarki, odtwarzacza DVD może się zacząć dźwięk rozjeżdżać...

 

jeszcze jedna rzecz - po co Ci kamerka HD? jak zrobisz montaż to na czym wypalisz? (chyba, że przy okazji chcesz kupić wypalarkę BluRay). na dvd i tak będziesz mieć SD... może warto poczekać?

Odnośnik do komentarza

cóż ja Ci mogę powiedzieć - może ktoś na forum się wypowie. Dla mnie Szajsung robi tylko dobre TV LCD, poza tym marnie...a ta kamerka to raczej zabawka, taki gadżet. Niska jasność obiektywu, jedyne złącze to USB (sic! a gdzie FireWire), brak dotykowego ekranu LCD... mysle, że dzięki rozmiarom może robić jako breloczek do kluczy. Z resztą szukanie kamerki HD poniżej 5-7 tysięcy to dla mnie strata kasy. Zepsuje się szybko (gwarancja 12 miesięcy - WTF?), jakość jak w komórce (plastik i matryca do dupy plus kiepska jasność obiektywu) - generalnie jak lubisz gadżety to kup. Ale do montażu bym się tym nie zabierał

 

PS. Funkcja kamery internetowej to śmiech na sali - połowa ludzie nie ma w domu takiego złącza aby pociągnąć live streaming HD.

 

PS2. Ta ma przynajmniej dobry CMOSwski przetwornik obrazu

http://www.e-cyfrowe.pl/kamery/sony-hdr-fx...owa-p-6462.html

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
PS. Funkcja kamery internetowej to śmiech na sali - połowa ludzie nie ma w domu takiego złącza aby pociągnąć live streaming HD.

 

żeby przeprowadzić taki streaming trzeb mieć min dwurdzeniowy procesor, stare padna jak muchy.

 

link na ebay brytyjski: http://cgi.ebay.co.uk/CANON-HV10-HDV1080I-...id=p3286.c0.m14

 

za takie psie pieniądze mozna się pokusić

Edytowane przez skyblue
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...