Jump to content

Usb?


masterlag

Recommended Posts

Witam otóż dziś pojawił się u mnie taki problem a po kilku próbach dochodzę do wniosku,że to raczej coś z softem.No więc tak dzisiejszego dnia musiałem reinstalować antywirusa i to była jedyna rzecz jaką dziś zmieniałem po za tym nic ani ściągania ani innych aktualizacji.Od tego momentu po podłączeniu mojej mp3 (iriver t60) jest ona wykrywana jako "dysk wymienny G",czyli tak jak wcześniej,ale teraz ma 0 pojemności i "wejść na nią" mogę,ale na tym kończą się możliwości.Próbowałem podpięcia pod inny port,ale jest to samo(modem wykrywa normalnie).Odinstalowałem stery odpowiedzialne za mp3/pd i po podpięciu pozwalam windzie wszystko doinstalować,ale mimo komunikatu o sprawnej instalacji i gotowości do użycia nadal jest to samo.

No więc czy da się coś zrobić nie licząc formata//reinstalki windy//innych zabaw z płytką z windą bo chwilowo nie mam dostępu(i nie bardzo uśmiecha mi się strata kilkunastu GB,których jeszcze nie nagrałem)??

Edited by masterlag
Link to comment
  • Replies 11
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Niestety obawiam się że format to jedyne wyjście. Jeśli wcześniej działał, to znaczy że partycja jest uszkodzona. Możliwe że wyjąłeś go z portu beż wcześniejszego bezpiecznego usunięcia urządzenia, albo w czasie gdy komputer jeszcze robił na nim jakieś operacje.

Zwykle coś takiego się dzieje jeśli odłączy się urządzenie w czasie kopiowania plików.

Link to comment

Aaa :o to to na pewno nie czyli pozostaje format niestety.

 

Aha dodam że od momentu w którym mp3 widnieje jako dysk o pojemności 0 to w dołączonym do niej programie iriver plus3 nawet po podpięciu odtwarzacza i pojawieniu się jego ikonki jako dysku,program nadal twierdzi że nic nie jest podpięte.

Edited by masterlag
Link to comment

Sorry za post pod postem,ale zaradziłem problemowi więc może się to komuś przydać.Wlazłem w biosa później Integrated periph. i tam przestawiłem opcję usb 2.0 na disabled.Po tym zabiegu winda po podpięciu chciała instalować stery na nowo na co jej zezwoliłem i teraz już wszystko jest ok.Pomijam już to,że w biosie się normlanie nie bawię.

Link to comment
  • 2 weeks later...

1. czy odtwarzacz działa bez zastrzeżeń tzn czy możesz słuchać muzyki. jeśli nie z formatuj odtwarzacz (tak jak pendriva/dyskietkę)

2. czy na innym kompie występuj ten sam problem (żeby wykluczyć uszkodzenie usb w twoim kompie)

3. czy możesz podłączyć inne urządzenie typu pendrive w celu sprawdzenia parsekera systemu plików (czy inne pamięci falsh są rozpoznawane i czytane)

4. sprawdź dokładnie kabel od odtwarzacza (o ile go posiada bo nie wiem?) jeśli możesz sprubuj innego kabla... (czasami załamania lub pęknięcia powodują błęy przesyłu danych)

5. kliknij na tym dysku prawym przyciskiem i dalej na właściwości, jaki system plików wykrywa system? powinno być fat lub fat 32 w przypadku mp3 ponad 4gb może być NTFS (uszkodzenie tablicy plików może uniemożliwić ci dostęp do zawartości)

6. w ustawieniach mp3 sprawdź czy nie zbespieczyłeś/zaszyfrowałeś/ukryłeś zawartości (niestety pomorze tylko instrukcje)

7. jeśli to możliwe aktualizuj firmware odtwarzacza, informacje znajdziesz w instrukcji( system mp3 mugł uledz uszkodzeniu)

8. jeśli to żaden z powyrzszych wyślij mi zrzut ekranu z menadżera zadań windows (crt+alt+del) może jakiś inny soft gryzie się ze sterami.

.

.

.

nic więcej nie przychodzi mi do głowy w tej chwili

 

 

popracuj nad ortografią ;) /stona

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...