Skocz do zawartości

Usb?


masterlag

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż dziś pojawił się u mnie taki problem a po kilku próbach dochodzę do wniosku,że to raczej coś z softem.No więc tak dzisiejszego dnia musiałem reinstalować antywirusa i to była jedyna rzecz jaką dziś zmieniałem po za tym nic ani ściągania ani innych aktualizacji.Od tego momentu po podłączeniu mojej mp3 (iriver t60) jest ona wykrywana jako "dysk wymienny G",czyli tak jak wcześniej,ale teraz ma 0 pojemności i "wejść na nią" mogę,ale na tym kończą się możliwości.Próbowałem podpięcia pod inny port,ale jest to samo(modem wykrywa normalnie).Odinstalowałem stery odpowiedzialne za mp3/pd i po podpięciu pozwalam windzie wszystko doinstalować,ale mimo komunikatu o sprawnej instalacji i gotowości do użycia nadal jest to samo.

No więc czy da się coś zrobić nie licząc formata//reinstalki windy//innych zabaw z płytką z windą bo chwilowo nie mam dostępu(i nie bardzo uśmiecha mi się strata kilkunastu GB,których jeszcze nie nagrałem)??

Edytowane przez masterlag
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 11
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niestety obawiam się że format to jedyne wyjście. Jeśli wcześniej działał, to znaczy że partycja jest uszkodzona. Możliwe że wyjąłeś go z portu beż wcześniejszego bezpiecznego usunięcia urządzenia, albo w czasie gdy komputer jeszcze robił na nim jakieś operacje.

Zwykle coś takiego się dzieje jeśli odłączy się urządzenie w czasie kopiowania plików.

Odnośnik do komentarza

Aaa :o to to na pewno nie czyli pozostaje format niestety.

 

Aha dodam że od momentu w którym mp3 widnieje jako dysk o pojemności 0 to w dołączonym do niej programie iriver plus3 nawet po podpięciu odtwarzacza i pojawieniu się jego ikonki jako dysku,program nadal twierdzi że nic nie jest podpięte.

Edytowane przez masterlag
Odnośnik do komentarza

Sorry za post pod postem,ale zaradziłem problemowi więc może się to komuś przydać.Wlazłem w biosa później Integrated periph. i tam przestawiłem opcję usb 2.0 na disabled.Po tym zabiegu winda po podpięciu chciała instalować stery na nowo na co jej zezwoliłem i teraz już wszystko jest ok.Pomijam już to,że w biosie się normlanie nie bawię.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

1. czy odtwarzacz działa bez zastrzeżeń tzn czy możesz słuchać muzyki. jeśli nie z formatuj odtwarzacz (tak jak pendriva/dyskietkę)

2. czy na innym kompie występuj ten sam problem (żeby wykluczyć uszkodzenie usb w twoim kompie)

3. czy możesz podłączyć inne urządzenie typu pendrive w celu sprawdzenia parsekera systemu plików (czy inne pamięci falsh są rozpoznawane i czytane)

4. sprawdź dokładnie kabel od odtwarzacza (o ile go posiada bo nie wiem?) jeśli możesz sprubuj innego kabla... (czasami załamania lub pęknięcia powodują błęy przesyłu danych)

5. kliknij na tym dysku prawym przyciskiem i dalej na właściwości, jaki system plików wykrywa system? powinno być fat lub fat 32 w przypadku mp3 ponad 4gb może być NTFS (uszkodzenie tablicy plików może uniemożliwić ci dostęp do zawartości)

6. w ustawieniach mp3 sprawdź czy nie zbespieczyłeś/zaszyfrowałeś/ukryłeś zawartości (niestety pomorze tylko instrukcje)

7. jeśli to możliwe aktualizuj firmware odtwarzacza, informacje znajdziesz w instrukcji( system mp3 mugł uledz uszkodzeniu)

8. jeśli to żaden z powyrzszych wyślij mi zrzut ekranu z menadżera zadań windows (crt+alt+del) może jakiś inny soft gryzie się ze sterami.

.

.

.

nic więcej nie przychodzi mi do głowy w tej chwili

 

 

popracuj nad ortografią ;) /stona

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...