Skocz do zawartości

Filmy HD na PC


Scorp1on

Rekomendowane odpowiedzi

Pisalem juz o tym w termacie Pytania... ale postanowilem dac nowy temat.

 

Zainstalowane mam Klite w wersji FULL (ostatnia wersja ktora pobralem z tydzien temu) i podczas ogladania filmu w HD 720/1080p co jakis czas sa zwolnienia i pochwili wraca do normy. Zainstalowalem Coreavc / haali ale w ffshow h264 moge tylko dac libavcodec/disabled. Plajer to MPC / MPC Homecinema.

PC to CD 2x1.80, 2gb ram, HD 4670

 

Help.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

He He 480p to rozdzielczość SD tzn standard definition, taka jaką zapodają nam standardowe odbiorniki w systemie PAL/NTSC

 

Za symulowałem podobny problem i aby go rozwiązać usunąłem k-lite->zainstalowałem z witaminizowanego CoreAVC (1.9.0.0)-> zainstalowałem k-lite mega pak (4.5...) i z opcją playback + mpc homecinema i śmiga bez żadnych kłopotów, full hd przy core duo 2.0 + gf 8400gt przez HDMI

Odnośnik do komentarza

Tak jak myślałem - są dropy, ale o wiele mniejsze. Filmu nie ma sensu oglądać przy takim czymś, ale jakiś tam trailery da radę obejrzeć z zaciśniętymi zębami. Ale dzięki tym kodekom widać naprawdę ogromny skok, przedtem to był poprostu slideshow. Najwyższa pora zmienić kompa :P Dzięki za pomoc ;)

 

Co ciekawe te dropy bardziej wpływają na dźwięk niż na obraz. Obraz owszem ma tendencje do tego by chwilami chrupnąć, ale dźwięk robi to cały czas...

Edytowane przez dawdi17
Odnośnik do komentarza

Niestety ograniczeniem w twoim przypadku jest głównie chipset mobo a nie procek! Oglądałem film HD z kolegą na jego netbooku i był całkiem płynny przy jedno rdzeniowym Atomie@1.6 + intel x4500...

A na przykład ja nie mogę obejrzeć filmu 1080i przy core duo@2.0 + gf8400gt chipsecie Via VNT... Nie będę się wdawał w szczegóły ale wszystko rozbija się o kontroler pamięci...

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Mam problem z filmami w 720p. W MPC z coreavc film odtwarza sie w przyspieszonym tempie. W VLC działa normalnie (CPU55-85%).

 

Co do wydajności, to poza tym co piszę, z coreavc jesli nic nie robię to chodzi mi nawet 1080p mkv płynnie (CPU 85-100%), jednak gdy przewijam suwakiem to już zaczyna się gubić. W VLC 1080p ma po prostu stop klatkę.

Sprzęt to notebook IBM T42 (1.8GHz Dothan 100MHz FSB, 512 DDR333, Radein 9600). Bardzo wydajny kodek, niestety płatny.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...