Skocz do zawartości

Who Got Game? Where is the Game?


  

39 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Polski rap lepszy od tego z USA?

    • Nie!!
      26
    • Tak
      13


Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukasz
Cala dyskografia Piha:

JedenSiedem- Wielka niewiadoma

PIH - Nie Ma Miejsca Jak Dom

Pih- Boisz sie alarmow

Chada&Pih- O nas dla was

Pih- Krew pot i lzy

Skazani na sukcezz- Na linii ognia

Pih- Kwiaty zla

 

To daje 7 sztuk ;] Pierwszych 3 nie sluchalem ale pozostale 4 polecam z czystym sercem

 

Ja rozumiem, że można eszcze nie znać "na dachu bloku", bo w sumie to stare no, ale (pipi) nie znać takich kawałków jak Zabijamy się dla cyfry II albo NIe ma miejsca jak dom to już wstyd.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cala dyskografia Piha:

JedenSiedem- Wielka niewiadoma

PIH - Nie Ma Miejsca Jak Dom

Pih- Boisz sie alarmow

Chada&Pih- O nas dla was

Pih- Krew pot i lzy

Skazani na sukcezz- Na linii ognia

Pih- Kwiaty zla

 

To daje 7 sztuk ;] Pierwszych 3 nie sluchalem ale pozostale 4 polecam z czystym sercem

 

Ja rozumiem, że można eszcze nie znać "na dachu bloku", bo w sumie to stare no, ale (pipi) nie znać takich kawałków jak Zabijamy się dla cyfry II albo NIe ma miejsca jak dom to już wstyd.

 

daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaajeeee raaaap muzyyyyyykeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

Odnośnik do komentarza

Ghouligh - Nie badz taki madry bo tylko jedna litere zjadlem a juz wytykasz wielkie bledy w twoim nicku. Nie podbije do Rycha bo wiem ze on szanuje raperow z USA i ja tez ich szanuje i caly czas to potwarzam. Tylko ze wedlug mnie tam 90% to bagno a 10% to dobry Rap moze sie nie znam a moze to kwestia gustu. Zreszta jak juz mowilem nie rozumiem na tyle angielskiego i ich slangu zeby sluchac rapu w tym jezyku ale widze ze tutaj to prawie wszyscy umiecie i to perfekt. BTW: W temacie "Kogo Sluchacie" wymienilem co nie co.

Odnośnik do komentarza
yasio klamiesz, pih nie nagral 10 plyt. ;/

 

W sumie mialem na mysli jedna jego, Brudne Serca i Smarkiego licze 2 plyty chodz to bootleg i EP, 2 plyty Wzgorza, na sile 2 Molesty, WFD i pierwsza solowke tedego, chyba jakos bardzo nic nie pominalem,ew. jeszcze volta mozna dorzucic czy WWO.

 

 

brudne serca nie podeszly mi, bardziej nowy tetris (mixtape roku). ale album ponad poprzeczka i pod siebie podrzucilem do gory. tedego to za same WBW trzeba szanowac, ale to jeszcze przed chrystusowy wiek byl. ;)

 

ps.: blancoo: dobrze, juz zrozumielismy po pierwszym poscie o co ci chodzi z tymi raperami z us&a.

Odnośnik do komentarza
Cala dyskografia Piha:

JedenSiedem- Wielka niewiadoma

PIH - Nie Ma Miejsca Jak Dom

Pih- Boisz sie alarmow

Chada&Pih- O nas dla was

Pih- Krew pot i lzy

Skazani na sukcezz- Na linii ognia

Pih- Kwiaty zla

 

To daje 7 sztuk ;] Pierwszych 3 nie sluchalem ale pozostale 4 polecam z czystym sercem

 

Ja rozumiem, że można eszcze nie znać "na dachu bloku", bo w sumie to stare no, ale (pipi) nie znać takich kawałków jak Zabijamy się dla cyfry II albo NIe ma miejsca jak dom to już wstyd.

 

Hehe troche mnie zamurowalo ze ktos kto jest fanem piha nie zna jego najlepszych kawalkow, ale z 2 strony teraz powinien to sprawdzic i juz sie maksymalnie zajarac

Odnośnik do komentarza
Ghouligh - Nie badz taki madry bo tylko jedna litere zjadlem a juz wytykasz wielkie bledy w twoim nicku. Nie podbije do Rycha bo wiem ze on szanuje raperow z USA i ja tez ich szanuje i caly czas to potwarzam. Tylko ze wedlug mnie tam 90% to bagno a 10% to dobry Rap moze sie nie znam a moze to kwestia gustu. Zreszta jak juz mowilem nie rozumiem na tyle angielskiego i ich slangu zeby sluchac rapu w tym jezyku ale widze ze tutaj to prawie wszyscy umiecie i to perfekt. BTW: W temacie "Kogo Sluchacie" wymienilem co nie co.

No to jak nie znasz, nie wiesz o co chodzi, nie słuchasz na tyle to na ch'uj gadasz, że bagno? Bo fifti centa widziałeś w mtv? I na taki rozrywkowy rap znajdzie się nisza, imo i tak jest lepszy od 3/4 naszych komeryjnych 'raperów' i przynajmniej ma kase na teledyski z furami i dupami. I co jeszcze ci powiem... a imo najlepszy rap w usa robią biali ( aesop rock, necro, ill bill, slug, sage francis, vinnie paz).

Odnośnik do komentarza

zartujesz chyba? dobra rozbiore ci ta plyte dokladnie od poczatku do konca:

 

-od intra zaczac czas, bo intro nigdy chyba mi sie nie znudzi na tej plycie. po prostu pieknie zaczyna, pieknie rozwija i ladnie sie wycisza.

-kawalek z miodem przemilcze (dobry wieczor polska), bo na tej plycie miodu po prostu nie kompletnie nie pasuje (chociaz mioda lubie posluchac, ale samego), z sinatra pih przegial i na tym powinnismy poprzestac (o la la).

- zabijamy sie dla cyfry v.3 jest wypada bardzo slabiutko w porownaniu z poprzednimi. kawalek jest nijaki, jak na moj gust.

- kochaj, nienawidz, daj zyc, probuj zabic jest powyzej przecietnej, ale zaczyna sie strasznie mdle. dla mnie tu jest jeden z najmocniejszych tekstow na plycie "popatrz na moje rece, nie mam nic do ukrycia - mam zle intencje, bo grzebano mnie za zycia", do tego kapital zakladowy wiekszosc rozumie, jak przezyje. czesto wracam.

- kawalek z mesem jest zacny, ale nie najlepszy (mes tu rzadzi, idealnie sie nagral na tej plycie).

- im mniej wiesz tym lepiej spisz mi sie nie podoba (zaczyna sie jakby jakis weteran na wozku inwalidzkim rozpoczynal), dobre przejscia. pih jak zwykle, goscie strasznie slabo. ;/

- w gorze szklo, wodka! pier.dole gorzkie zale! gorzka wale!

- rosyjska ruletke znam na pamiec tylko dlatego, ze wyszla wczesniej od reszty (chyba jakos zaraz po 100 procent klipie), (nie)stety jest duzo lepszych od ruletki na tej plycie.

- brudne serca po prostu zniszczyly mnie pierwsza czescia. dla mnie pih tu nawet gorzej wypadl, kawalek to perelka na tej plycie.

- semper fidelis jakos do mnie nie dotarl, chociaz czesto sluchalem.

- rany klute porazka, nawet nie chce mi sie tego rozpisywac. donald duck slabo, gada do tego mikrofony, jakby komus peto opier.dalal. pih ma niezle przerobiony glos, fokus nie miesci sie w bicie, jakby sie zesral i chcial to szybko wytlumaczyc. kubie r, frediemu k i m mowimy dobranoc.

- ulice to to co zwykle pih dawal na plytach, czyli ludzka krzywde. ;p

- nigdy jak niewolnik, zawsze jak krol to dla mnie kolejna perelka na tej plycie.

- brud jest brudny, mieszane uczucia.

- wersy noca dobre na papierosa w nocy przed domem, kozak kawalek. jakby pezet nagral cala taka plyte i nazwal "emocjonalna" to bym sluchal.

- miodu zje.bal totalnie ten kawalek, dlaczego on go zaprosil, ehhhh. jak mu wychodzilo na molescie (zwlaszcza w tym powrotnym kawalku, co pilson nawija na cmentarzu - majstersztyk), tak tutaj jest tak potrzebny, jak sr.a.czka.

- smierc nas nie rozlaczy jest dobra, ale szybko sie nudzi (a potem na niemoralne rzeczy mamy ochote).

- przyjaciele jest za.je.bisty i juz. dobry kawalek, cos czuje ze polecial prosto do kogo trzeba. ;p

- zawsze musze cos sp... bylby naprawde genijalnym kawalkiem (przejscia z przelaczaniem kanalow naprawde daja rade), gdyby nie pan jedrula. ;/

- nie wiem dlaczego, jak sluam kawalka uwazaj czego pragniesz to wyobrazam sobie jakiegos cpuna siedzacego w polciemnym pokoju. ;] "jak to na.pier.da.la po synapsach...."

- do czarnego kruka mam sentyment, bo na epce kumpel robil podklady. szacun.

- nie zaluj mnie bardzo dobrze zamyka plyte.

 

jak widzisz sam plyta jest dobra, ale ma duzo bledow, zle dobranych gosci i kilka slabych kawalkow. pih nagral lepsze, amen.

 

edit: sr.a.czke mi cenzurowalo. O_o + bledy i literowki.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Ghouligh - Nie badz taki madry bo tylko jedna litere zjadlem a juz wytykasz wielkie bledy w twoim nicku. Nie podbije do Rycha bo wiem ze on szanuje raperow z USA i ja tez ich szanuje i caly czas to potwarzam. Tylko ze wedlug mnie tam 90% to bagno a 10% to dobry Rap moze sie nie znam a moze to kwestia gustu. Zreszta jak juz mowilem nie rozumiem na tyle angielskiego i ich slangu zeby sluchac rapu w tym jezyku ale widze ze tutaj to prawie wszyscy umiecie i to perfekt. BTW: W temacie "Kogo Sluchacie" wymienilem co nie co.

No to jak nie znasz, nie wiesz o co chodzi, nie słuchasz na tyle to na ch'uj gadasz, że bagno? Bo fifti centa widziałeś w mtv? I na taki rozrywkowy rap znajdzie się nisza, imo i tak jest lepszy od 3/4 naszych komeryjnych 'raperów' i przynajmniej ma kase na teledyski z furami i dupami. I co jeszcze ci powiem... a imo najlepszy rap w usa robią biali ( aesop rock, necro, ill bill, slug, sage francis, vinnie paz).

 

 

Heheh, kiedys na youtubie widziałem teledysk rycha peji solufffffki z kaczorem i kimś tam jeszcze, co mieli powklejane na photoshopie zdjęcia beemek i lambo i niby koło nich stali :lol: to jest dopiero żenada.Zaraz może to znajdę i zapodam.Beka nie z tej ziemi ;)

 

Jest:

http://www.youtube.com/watch?v=Jrhcxj47j6Y

 

Myślę, że jakikolwiek komentarz jest zbędny.Esencja polskiego rapu - same ''niby-murzyny'' (na których Blancoo tak bardzo ciśnie, że komercha i w ogóle kupa), co nawet prawdziwych fur do teledysku sobie nie wypożyczą...

Edytowane przez 44bronx
Odnośnik do komentarza

 

- brudne serca po prostu zniszczyly mnie pierwsza czescia. dla mnie pih tu nawet gorzej wypadl, kawalek to perelka na tej plycie.

 

Nie wiem co wszyscy widzą w tym kawałku, dla mnie jest on po prostu średni.

 

nie wiem dlaczego, jak sluam kawalka uwazaj czego pragniesz to wyobrazam sobie jakiegos cpuna siedzacego w polciemnym pokoju. ;] "jak to na.pier.da.la po synapsach...."

 

Może nie wyczułem ironii, ale ten kawałek o tym jest. ;)

 

Heheh, kiedys na youtubie widziałem teledysk rycha peji solufffffki z kaczorem i kimś tam jeszcze, co mieli powklejane na photoshopie zdjęcia beemek i lambo i niby koło nich stali :lol: to jest dopiero żenada.Zaraz może to znajdę i zapodam.Beka nie z tej ziemi wink.gif

 

Teledysk do kawałka z mr. krugga był jeszcze gorszy. Też z tego mikstejpa.

Odnośnik do komentarza

Dobra Ghouligh rozloze tak jak ty tylko ze album Krew Pot i Lzy ktory ty tak kochasz:

Otworz do mnie ogien- to jest wlasnie najlpeszy przyklad niepasujacego reeage-refrenu. Gutek nie pasuje tutaj zupelnie do powera reszty kawalka. Ale kawalek wporzadku

Chlopiec- Bardzo dobry kawalek tutaj nie ma sie czego doczepic

2003- Kawalek w tym samym stylu co "pierd.oliny zero piaty" Rycha Peji. Taka retrospekcja wydarzen z 2003 ale bardzo dobrze sie slucha

Zaklubowac sie na smierc- Nienawidze takich kawalkow o klubach ;/ Totalnie nie pasuje mi to do flow Piha+bardzo malo ambitne rymy

Nigdy juz nie wroci- Najlpeszy kawalek na plycie (obok daje rap muzyke) wykuty juz na pamiec teledysk tez niezly

Hawajskie koszule II- Kawalek ssie po calosci bit z JedenOsiem L (wlasciwie nie wiem kto od kogo wzial nie wnikam ale wlasnie z 18L pierwsze skojrzanie).III na Skazanych na Sukcezz o wiele lepsza

Daje rap muzyke- Drugi najlpeszy kawalek na plycie. Mega klimat i za(pipi)is.te rymy

W obiegu- chu.jowy kawalek. Ponoc to diss na Tymiego ale to widac dopiero w ostatniej zwrotce. D.W.A. to jakas mega pomylka

Krew pot i lzy- Nie mam jakos wyrobionej opinii o tym kawalku,za malo razy moze go przesluchalem ale taki sredni jak dla mnie

Miazga- Kawalek z najlpeszymi goscmi na calej plycie (Mes i Pezet!) kawalek na 3 miejscu na plycie (po nigdy juz nie wroci i daje rap muzyke)

O czym marza dziewczyny- "jestes dla mnie jak kokaina!" Czy mi sie wydaje czy to zerzniety wers z jakiegos polkiego zespolu (Dzem,Kult?) Nie pojmuje jaki przekaz ma ten kawalek

Wariat- Najwieksza porazka plyty nie chce mi sie nawet rozwijac

Spojrzenia na nas- Fenomen bardzo dobre zwrotki, bardzo chillowy kawalek ale tez refleksjonuje

Potrzebny jest na to czas- podobna sytuacja jak krew,pot i lzy ale jednak wole tytulowy track ;]

40%- Ten sam poziom co w gorze szkla wodka na Kwiatach zla

Pocalunek smierci- Najbardziej intrygujacy mnie kawalek na tej plycie. Zalozlbym sie o spora kase ze to diss na kogos ale nigdzie nie moge znalezc takiej informacji.

Cokolwiek- lsaby kawalek,refren wnerwiajacy

 

PODSUMOWUJAC Plyta ma naprawde kilka dobrych trackow ale do Kwiatow Zla jej naprawde daleko.

Kwiaty Zla 10/10

Krew Pot i Lzy 7/10

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...