Jump to content

Obraz wolniejszy od dźwięku!


Spyker

Recommended Posts

Siemq! Gdy oglądam filmiki w necie to obraz jest wolniejszy od dźwięku. Nie wiem czy jest tak na każdej stronie. Obecnie oglądam na kreskówka.pl i nie jest tak w każdym filmiku. Powiedźcie o co tutaj chodzi? Czy mam zainstalować nowsze kodeki??

Link to comment
  • Replies 23
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

a jakiej przeglądarki używasz? spróbuj zaktualizować sterowniki od karty graficznej i dźwiękowej, sprawdź czy na windows update nie ma aktualizacji do UMA, może przeciążasz lącze podczas oglądania albo w tle chodzi ci jakiś zasobo żerny program, podczas oglądania sprawdź jakie jest obciążenie na procesor...

Link to comment

UMA - Microsoft Universal Media Architectur - niektóre kartu dźwiękowe wymagają tego pakietu aby w ogóle system je widział... obciążenie sprawdzisz jeśli podczas pracy z wciśniesz ctrl+alt+del pojawi się wtedy menadżer zadań a w nim masz zakładkę wydajność, w niej masz wykres urzycia procesora i pamięci ram...

 

Spróbuj jak ci będzie dzaiłać taki filmik po aktóalizacji Firefox-a do wersji 3.5.2 (w ff menu pomoc i sprawdź dostępność aktualizacji...)

Link to comment

Zaistalowałem najnowszego flasha, ale wiadomo nie pomogło, ALE sprawdziłem użycie procesora, gdy oglądam filmik to jest 100% i nie schodzi, jak zrobie pauze i siedzie na tej stronie gdzie jest odtwarzany filmik to też 100%, 98%. Dopiero gdy np. wejde na forum psx to od razu mniej. Coś w tym musi być.

Edited by Spyker
Link to comment

jak odtwarzasz ten filmik to sprawdź jaki proces obciąża tak bardzo procesor? w menadżerze zadań, zkładka procesy w niej kliknij na pole cpu powinno ci ułożyć procesy od najbardziej obciążających po uśpione, jak by na górze znalazły się same zera to kliknij cpu jeszcze raz... napisz co ci tak obciąża procka

Link to comment

spróbuj przeinstalować sobie firefoxa i flash playera (całkowicie odinstaluj i wgraj od nowa), a jak wygląda sprawa pod internet explorerem też tyle zasobów żre? masz aktualne sterowniki od karty graficznej, może aktualizowałes ostatnio (przed pierwszym wystąpieniem objawów) sterowniki albo instalowałes coś nowego?

Link to comment

Nie ma powodu przeistalować firefoxa, bo ten sam problem występuje w IE i Operze. Nie aktualizowałem żadnych sterowników ani nic nie instalowałem. W czasie oglądania filmiku proces IEXPLORE.EXE CPU - 70% - 85%, a zaraz po tym procesie to różnie, raz System, a raz proces bezczynności.

Edited by Spyker
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.