Jump to content

Sieć Wi-Fi w domu


m3n3lli

Recommended Posts

Witam serdecznie.

 

Chcę zrobić u siebie w domu sieć bezprzewodową aby móc z kolegami grać sobie na Multi w różne gierki :)

Nie zależy mi na udostępnianiu internetu ani nic takiego. To ma być zwykła, prywatna sieć do potyczek. W domu są 4 osoby (3 laptopy + 1 PC, wszystko na WIN XP). Powstaje teraz pytanie: co jest mi potrzebne aby taką sieć zrobić i jak ją skonfigurować aby wszystko ładnie działało ??

 

Wiem, że na pewno potrzebuję Routera Wi-Fi ale nie wiem jak go podłączyć i skonfigurować z PC-tem (bo docelowo do niego byłby podłączony) i czy będę mógł wtedy na PC-cie grać ?? Chciałbym aby router był Access Pointem a reszta komputerów by się tylko podłączała do niego.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Link to comment
  • Replies 2
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wszystko czego potrzebujesz to Router bezprzewodowy, każdy jest Acces Pointem :-), w zestawie z routerem masz kabel ethernetowy którym podłączasz pc-ta, jak kupisz linksys-a z serii wrt54g to całą konfiguracją zajmie sie dostarczony z nim program! jeśli nie to musisz połączyć się z routerem za pomocą kabla, w przeglądarce wpisać adres 192.168.1.1 i login/hasło admin (takie samo hasło i login) tam w odpowiedniej zakładce (w zależności od producenta, pisz co kupiłeś to napisze dokładniej) ustawiasz nazwę sieci (ssid), kanał na którym ma pracować (najlepiej jeden z ostatnich lub pierwszych, masz wtedy mniejszą szansę na zakłócenia od mikrofalówki) i zabezpieczenia, najlepiej wap2 personal...

 

no i jeszcze wybierz tryb w jakim sieć ma pracować najlepiej ieee 802.11g

Edited by KiNiO_64
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.