Skocz do zawartości

T.R.I.P.


Rekomendowane odpowiedzi

mstripduze.jpg

 

1. T.R.I.P.

2. Spadłem

3. odBLOKuj

4. S.N.K (Siła nocnych koszmarów)

5. Grawitacja

6. Gdzie ty jesteś?

7. Zbyt dużo

8. Bellissimo

9. Uciekamy

10. To miasto feat. Allyawan

11. Bezsenność

12. Papieros cz. 2

 

 

 

http://rapidshare.co...__2009_-Ark.rar

 

http://hotfile.com/d...20kbps.rar.html

 

http://www.wrzuc.to/pl/7EEt3V.wt

 

http://www.storage.t...ec_T.R.I.P..rar

 

 

 

Na pewno działa link z rapida, stamtąd ściągałem.

 

 

 

Płytkę ściągnąłem we wtorek około 10 wieczór. Kasę mam dopiero dziś i płytka jest już zamówiona więc moralniaki cicho bądźcie, po prostu nie mogłem się powstrzymać, musiałem usłyszeć ten materiał.

Ale wracająć do tematu, zacząłem płytki słuchać o porze o której zwykle kładę się spać. Odtwarzacz wyłączyłem około 5 rano. Japjerdole, po pierwszych odsłuchach masakra. Leżałem i słuchałem. Tak uwielbiam to uczucie gdy zamykając oczy zostaje tylko muzyka. Najlepiej oddaje to początek drugiej zwrotki "bezsenności"

 

znowu nie spie

trzecia w nocy

snem znuzony patrze w diode

power on, takie proste

lecz kolejny raz nie moge

licznik stoi, sie nie kreci

serce bije slysze w uszach

niby chce ruszam mysla

ale cialo sie nie rusza

leze na wznak niczym w trumnie

dlon na dloni leze godnie

przepocony sweter gryzie

uwieraja mokre spodnie

leze niemy, dioda swieci

przypomina. jeszcze zyje

to nie sen, sen nie przyszedl

co nie wzmocni to zabije

 

Miazga. Kocham zwrotki Deepa, oddają zwykle w 100% moje poglądy, myśli czy uczucia, no poezja śpiewana po prostu.

 

Pierwsze wrażenie więc jak najbardziej pozytywne, dosłownie nie mogłem spać xD!

 

Wczoraj przyszło słuchanie już raczej na spokojnie i dostrzeganie też mankamentów, mimo że raczej ich niewieile.

Chodzi mi głównie o zbyt dużo wtrąceń o miłości. Na 11 kawałków raptem kilka jest tego pozbawionych.

Rozumiem, taka konwencja nowej płyty, chłopaki skupiają się na refleksjach dotyczących człowieka, samych siebie itp. Ale niesmak pozostaje. Chodź to głównie wina mojego uczulenia na tematykę miłości w muzyce (a właściwie pakowanie jej do wszelkiego gó.wna w radiu/mtv). Na poprzednim albumie było "Być" i właściwie to chyba tyle o miłości. No może jeszcze "Jedność" ale tam nie było jakiegoś słodzenia do przesady. No dobra, czepiam się.

 

No i brakuje mo jednego nokautującego kawałka, takiego "Gniewu", porządnego pierd.dolnięcia, które miażdżyło by każdego kto tego słucha. Jest "Grawitacja", bardzo dobry kawałek, mocny ale to nie ten kaliber, coś jak różnica między magnum a jakimś 9mm.

 

 

Bardzo cieszy duża ilość gościnnych występów, nienawidzę szufladkowania i zamykania się na przykład na metal/rap/cokolwiek. Tak jak rok temu zaimponowali mi nagrywając z The Old Cinema "Rise Up" tak teraz jest już ogromny szacunek. Co jeden kawałek ma jakiegoś gościa.

Kolejnym plusem według mnie jest maaaasa odwołań do dawnej twórczości 52. Miód.

Te które najbardziej pamiętam:

-nawiązanie Deepa w "Sile Nocnych Koszmarów" do wersów "stoisz sam a tam z bram dziesięciu biegnie tu..." z kawałka "Siła"

-jest też wycinek podkładu z kawałku "Biznes" z płyty "Refleksje" Deepa i Bobika, a chodzi mi o ten głosik mówiący "ojej, co ja wygaduje, co to wszystko ma znaczyć" nie pamiętam w którym kawałku to zostało użyte bo jeszcze nie znam całej płytki na pamięć ;p jeszcze!

-refren z "Odblokuj" to jak żywcem słowa z "Nie słyszą" na którym to kawałku (za albumu "Cisza i Spokój" Dużego Pe) gościnnie wystąpił Hans "open your mind, wyrwij murom zęby krat, zerwij kajdany i połam bat, zdejmij klapki z oczu i łańcuch z umysłu zrób sam kilka kroków i wyjdź poza cudzysłów"

-no i ostatni kawałek, a właściwie skit, na płycie "Papieros cz2" chyba nie trzeba wspominać do czego on nawiązuje

Jest jeszcze chyba kilka ale nie potrafię sobie teraz przypomnieć.

 

A teraz kawałki po kolei

Intro na duzy plus. Bardzo mi się wryło w mózgoczaszkę, ładnie wprowadza w klimat.

Spadłem - było na YT już jakiś czas, wyrazisty tekst, takie słowa jak "płonie afganistan, irak, trupy wywożą na tirach" czy "wilk dla wilka jest człowiekiem" bardzo dobrze oddaje to co się dzieje z człowiekiem w XXI wieku. Poza tym niezły damski akompaniament i przecudowny teledysk.

Odblokuj, Grawitacja, Bezsenność, Siła nocnych koszmarów, To miasto - kawałki w stylu poprzedniego albumu. Jak zwykle dość kontrowersyjne poglądy na społeczeństwo cz kościół podane ze świetnymi bitami. To właśnie uwielbiam w 52. Prawie w 100% zgadzam się z tym co chłopaki przekazują. Warto wspomnieć o "To miasto", a właściwie o Allyawanie, który chyba jest ze Szwecji a nawijke ma taką że nie odróźni się go od gangsta rapera z brooklynu. Ma koleś świetny flow.

Bellisimo, Uciekamy i Zbyt dużo - Bardziej osobiste klimaty, refleksje nt. związków, uczuć itp. Nie za bardzo lubie takie klimaty, ale też nie chcę narzekać "bo zupa była za słona" bo wersy są ciekawe i mimo woli nie potrafię ich przeskoczyć na playliście.

Paperos cz2. - "Pamiętaj o tym że ciemność służy tylko do przykrycia, wszystkich jasnych stron życia" to chyba cała pointa tego utworu. Nic dodać nic ująć. No i ten jazzowy combo swing. Świetny kawałek muzyki

 

Trochę się rozpisałem xD

 

 

 

 

 

 

 

PS: Autor tego posta przestrzega że jest ortodoksyjnym fanem 52 i nie ponosi odpowiedzialności za drobne sprzeczności w tymże tekście bo jest absolutnie podjarany nowym albumem.wub.gifwub.gifwub.gif

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 9
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Plyta jest niezla ale PŃ-X bardziej mi sie podobalo ;]

 

 

Płyta bardzo ciekawa...dawno nie słyszałem takich głębokich i ,,filozoficznych tekstów,,:)Do tego ciekawi goście:D Śmiałbym powiedzieć że płyta jest lekko ,,przełomowa,,:)Z resztą 52 lubi eksperymenty (,,Rise Up!,, z The Old Cinema).

Czy jest jakis album ktory Ci sie NIE podoba czy jestes zwyklym przytakiwaczem?

Odnośnik do komentarza

Plyta jest niezla ale PŃ-X bardziej mi sie podobalo ;]

 

 

Płyta bardzo ciekawa...dawno nie słyszałem takich głębokich i ,,filozoficznych tekstów,,:)Do tego ciekawi goście:D Śmiałbym powiedzieć że płyta jest lekko ,,przełomowa,,:)Z resztą 52 lubi eksperymenty (,,Rise Up!,, z The Old Cinema).

Czy jest jakis album ktory Ci sie NIE podoba czy jestes zwyklym przytakiwaczem?

 

Wiele.Nie doceniam wogóle takich artystów jak Tede(może z wyjątkiem jego początków), Firmy czy też ostatnią płytę jędkera ,,Monopol,,.

Odnośnik do komentarza

To material na ta plyte ktos mu ukradl? Odnalazl sie ten dysk/PC czy jak to tam bylo? Zawsze napisza w necie ze bla bla bla ale zakonczenia nikt juz nie pisze...

 

 

Ukradziony zostal sprzet, a wraz z nim material (bo byl na dysku <cpt. obvius>).

Nie zostalo to odnalezione do dzis.

Dostali oni zaliczke od mymusic na nowy sprzet aby nagrac od nowa stracony material.

Wszystko zostalo odtworzone w jakies 2-3 miesiace.

Przy czym chlopaki mowia ze wiele kawalkow zostalo podkreconych (urozmaicone podklady) i mieli mozliwosc aby Combo Swing (to grupka dziadków 60 letnich grajacych oldskulowy dżezz) nagrali podklad pod skit (ostatni kawalek na plycie).

 

 

<znawca>

Edytowane przez firana140
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...