Jump to content

Prośba o pomoc wybrania dobrego tytułu w klimatach IIWŚ


Antares

Recommended Posts

Zazwyczaj radzę sobie sam z wynajdowaniem informacji o grach, ale tym razem kupuję nie dla siebie, więc może Wasze zdanie pomoże mi dokonać wyboru. Stwierdziłem, że podaruję ojcu pod choinkę jakąś gierkę na PC bo ostatnio zmodernizował sobie PC . Muszę podpytać o dokładną konfigurację ale wiem, że procek to na pewno Core 2 Duo 3.0gh na rdzeniu, ramu 2gb albo więcej a karta ma 512 mb własnej pamięci (jakiś radek chyba). Postaram się zbadać dokładnie, ale nie chcę się zdradzić z zamiarami :P Ogólnie ojciec kiedyś grał więcej, jego ulubiony gatunek to symulatory lotnicze, pod tym kątem widział już chyba wszystko z wyjątkiem produkcji konsolowych. Ale grywał też sporo w strzelanki w realiach IIWŚ. Od czasów Wolfensteina 3D była spora przerwa, potem kibicował premierze Mortyra ale niestety nastąpiło rozczarowanie i objawienie przyszło dopiero wraz z premierami Return to the Castle Wolfenstein oraz Medal of Honor: Allied Assult. Swojego czasu grywał też sporo w serię Commandos. Zastanawiam się więc, jaki tytuł z obecnie dostępnych gier przypadłby mu do gustu najbardziej. Call of Duty World at War raczej chyba odpada, bo gra jest trochę chaotyczna i trochę "konsolowa" na singlu, znając jego wkurzałby się, że jest bardzo oskryptowana i rzuciłby swoje "od czasów Unreala skupiają się głównie na grafice a gameplay ulega niewielkim zmianom a 3DFX to był przełom" :P Oczywiście jakbym mógł to bym mu kupił Sturmovik Birds of Prey ale jak na złość nie wydano tego na PC.

 

Zastanawiam się więc nad dwiema opcjami: Brothers in Arms: Hell's Highway który niestety jest już trochę stary technicznie mimo że gra jest sprzed roku (przynajmniej grając w demko na X360 grafika wydawała mi się trochę plastikowa i uproszczona, ale może na PC wygląda to lepiej i jestem w błędzie).

 

Druga opcja to Saboteur - gra jest dość mocno oczekiwana, tylko przyznam szczerze nie wiem czego się mogę po niej spodziewać (poza większą ceną :P ). Jeśli to będzie taki MGS tylko wciśnięty na siłę w okupowany przez Niemców Paryż to raczej ten tytuł się nie będzie nadawał. Plusem serii Commandos było to, że była wierna takim filmom jak Parszywa Dwunastka czy Tylko Dla Orłów. Nie wiem czy Saboteur nie okaże się przypadkiem kolejną brutalną skradnką w stylu Hitmana czy dobrym tytułem w stylu filmów podejmujących temat działań dywersyjnych w czasie wojny.

 

Dodam, że strategie wszelkiej maści raczej na pewno odpadają. Może i by zagrał chętnie, ale nie ma raczej na to czasu, dlatego coś taktycznego ze strzelaniem byłoby chyba najlepszym rozwiązaniem.

Edited by Antares
Link to comment
  • Replies 6
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest Albert Wesker

Ja mimo wszystko polecam Company of Heroes. Jest to strategia, ale tak inna od wszystkiego, co jest "kanonem" gatunku. Dynamizm większy niż w większości fppów, zróżnicowanie, non stop akcja - polecam z całego serca. Genialna gra.

Link to comment

Zdecydowanie wspomniane Brothers in Arms:HH. Grałem po premierze, graficznie świetne wrażenia (pierwsze bodaj 3 lvle słabo wyglądały, dalej już konkret), fabuła wciąga, rozgrywka wymaga taktycznego podejścia, jedna z najlepszych strzelanek traktujących o IIWŚ. Przeszedłem całe, z zapartym tchem, wspominam do dzisiaj.

Link to comment

Zdecydowanie wspomniane Brothers in Arms:HH. Grałem po premierze, graficznie świetne wrażenia (pierwsze bodaj 3 lvle słabo wyglądały, dalej już konkret), fabuła wciąga, rozgrywka wymaga taktycznego podejścia, jedna z najlepszych strzelanek traktujących o IIWŚ. Przeszedłem całe, z zapartym tchem, wspominam do dzisiaj.

Rowniez polecam BiA:HH, jak i rowniez dwie poprzednie czesci Road to hill 30 and Earned in Blood. Jak dla mnie to najlepsze gry w klimatach II wojny swiatowej. Fajna klimatyczna grafika i oprawa audio, bardzo dobra fabula jak na tego typu gry i ciekawy system walki.

Link to comment

Widziałem właśnie ostatnio fajnie wydaną kolekcję Brothers in Arms na PC po korzystnej cenie i też jakoś najbardziej skłaniam się chyba do tego zakupu :) Myślałem jeszcze o "Heroes over Europe" ale gra podobno jest bardzo arcadeowa i ma uproszczoną fizykę latania więc pewnie ojciec by narzekał, bo akurat na symulatorach jest bardzo oblatany :P

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...