Jump to content

kĄsolowe nJusy


Guest

Recommended Posts

Czyli topic nt. tego wszystkiego co tyczy się Naszego światka, a co nie pasuje za bardzo do któregokolwiek działu na forum. Jakiś njus nt next gena, a może wielka wtopa jakiegoś kĄsolowego giganta? Te i inne nJusy zamieszczać możemy tutaj :)

 

I od razu na pierwszy ogień idzie PS4 i PSP2 :)

 

Sony wybrało GPU dla konsoli PlayStation 4.

NVIDIA całkowicie wypadła z gry?

 

NVIDII nie będzie w PSP 2, ani w PlayStation 4.Sony Computer Entertainment Incorporated, jak twierdzi Zachary Morris - wieloletni doradca kolejnych, byłych szefów firmy Sega - ma już zarezerwowany procesor grafiki dla nowej generacji konsoli PlayStation 4. Z informacji, która obiega internet wynika, że NVIDIA nie załapała się nie tylko na przenośną konsolę PSP 2, ale także na stacjonarną.

 

Zamiast z Tegry 2 od NVIDII, Sony PSP 2 ma korzystać z procesora grafiki PowerVR SGX543 (generacja o nazwie Series 5XT). GPU tej samej firmy, należącej do Imagination Technologies, ma trafić do PlayStation 4.

 

W nowej konsoli Sony ma znaleźć się procesor PowerVR szóstej generacji (Series 6), na który producent konsoli ma całkowitą wyłączność. Oznacza to, że nowy GPU, w przeciwieństwie do poprzedników, będzie dostępny tylko dla jednego odbiorcy. Dotychczasowe procesory grafiki PowerVR były sprzedawane w postaci licencji, i obecnie znajdują się w bardzo dużej ilości telefonów komórkowych, i nie tylko.

 

Zgodnie z umową prace nad nowym GPU PowerVR ma zakończyć do 2012 roku. Wtedy Sony planuje też uruchomić sprzedaż PlayStation 4.

 

PowerVR Series 6, dzięki technologii renderowania kafelkowego oraz między innymi zaawansowanym technikom oszczędzających obciążenie podsystemu pamięci RAM, ma zapewniać nawet pięciokrotnie wyższą wydajność, przy porównaniu z procesorami grafiki ATI i NVIDII, o zbliżonej powierzchni rdzenia oraz cenie.

 

Nowa generacja GPU PowerVR ma zostać oficjalnie zapowiedziana w przyszłym roku, wraz z pierwszymi modelami, które przeznaczone mają być dla netbooków oraz smartfonów.

 

 

Nius z portalu PeCetowego, dlatego jest w nim pewien nacisk na nVidie ;)

Link to comment
  • Replies 1
  • Created
  • Last Reply
Guest donsterydo

Nie wiem odnośnie technologii, ale data wyciągnięta raczej z du.py. Moim zdaniem nawet M$ nie zdecyduje się wypuścić nowej konsoli szybciej niż w 2013 roku, a tym bardziej już Sony z uwagi na to, że planują pierwsze zyski z PS4 dopiero od roku fiskalnego 2011 (co i tak może się opóźnić jeśli M$ wyskoczy z jakąś rewizją i obniżką), mogliby zarżnąć finansowo takim posunięciem oddział Play Station, bo wiadomo, że start nowej konsoli wiąże się z gigantycznymi nakładami na kampanię reklamową i dopłaty do sprzętu.

 

Fakt, że 2013 to będzie już 8 rok dla X360 i 7 dla PS3, ale nie po to przedłużają żywotność planowanymi casual pierdołami, żeby zaraz się wpakować w kolejną generację, w końcu między PS2 i PS3 było 6 lat różnicy (w "cywilizowanych" krajach, Japonia się nie liczy skoro tam gry na PS3 nie schodzą).

Edited by donsterydo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...