Skocz do zawartości

World Rally Championship 4


Gość kufir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Nie widziałem takiego tematu i na necie znalazłem bardzo mało recenzji.

Fajna ta gierka? Ile jest samochodów? Jaka grywalnosc? Nie jest nudna ?

 

Jaką kierownice polecacie do gry World Rally Championship 4 (oczywiście ps2)?

Odnośnik do komentarza

Przepraszamy, wystąpił błąd. Jeśli nie jesteś pewny jak używać tej opcji lub nie wiesz dlaczego wystąpił błąd, spróbuj poszukać w plikach pomocy.

 

 

Taki komunikat wyskakuje po zalogowaniu sie do archiwum, a ja nie mam czasu aby caly dzien siedziec przed komputerem i szukac odpowiedniego tematu.

Odnośnik do komentarza

A ja Ci odpowiem, bo mam tą grę:) Tak, więc jest to najlepsza rajdówka WRC jaka powstała na świecie w ogóle. I prawadopodobnie tylko kolejna część na next-geny może zdetronizować WRC4.

Co przemawia za WRC4.

 

-Genialny gameplay, wyważenie pomiędzy 100% symulacją, a arcadem, tak, że miód cud i orzeszki, a jak masz kierownice Logitecha Driving GT/Force czy inną to w ogóle kosmos, bo gra jest m.in pod niej pisana, jak GT4. Oczywiście inne też obsługuje.

 

- Jak na tamte czasy piękna grafika. Chociaż teraz też budzą zachwyt, te kaniony, polany w niemczech, góry i niekończący się horyzont. Oczywiście to nie next-gen i trzeba pamiętać.:)

- Świetna fizyka jazdy. Na kierownicy czuć po czym się jedzie, górki, dziury, wjazd na kawałek piachu, inny asfalt itd. itp.

- 14 państw i w każdym masz po 6/7 odcinków i każdy jest charakterystyczny. Także tras masz od chuuuuuu :D

- LICENCJA WRC. Na auta, na kierowców, na wszystko.

- Świetne udźwiękowienie, silniki, hamulce, generalnie wypas.

- auta podzielone są na klasy o ile pamiętam dobrze to WRC, N4, 1600, Extreme. Auto jest sporo.

- Sporo bonusów do odkrywania.

- Galeria w której możesz oglądać puchary, które zdobyłeś:)

- online (chociaż nie wiem czy ktoś teraz korzysta:D)

- Świetna muzyka.

- piękne replaye

- świetne efekty, np. oślepiające słońce, czy odbijające się od śniegu/lodu. Cień w czasie rzeczywistym itd. itp.

- klimatyczne menusy, z filmikami w tle ze zmagań WRC itd.

- pomysłowo zrobiony park serwisowy:)

- cena gry teraz jest śmieszna.

 

Gra pozbyła się wszystkich wad poprzedniczek, a kolejną i ostatnią odsłoną była WRC Evolved i była krokiem wstecz, gdyż niespecjalnie dużo wnosząc okrojono ją z tras do 3 na każde z 12 państw.

 

I teraz tak. Colin nadal bez jakichkolwiek licencji oprócz na marki aut. Mało tras w porównaniu do WRC, sterowanie w 3 zakrawało o żenade jak i wiele pomysłów w niej zawartych. 4 Była fajna, razem ze sterowaniem, ale reszta leżała. 5 dowałiła sterowanie jak z 3 i był lipton, po za tym nie wiele zrobiono. Potem weszły Dirty, które mnie kompletnie nie rajcują, bo to już nie takie rajdy, tylko jakieś all in one, spektakularne wyścigi, skakanie po hopkach na stadionie i chyba bardziej dla mainstreamu dopasowane, takie na showi chałas:) tak więc nie jest to czysta rajdówką do jakiej się człowiek przyzwyczaił:)

 

Richard Burns Rally jest świetną symulacją, ale trudną i jak to bywa z symulacjami, dopracowane jest trudne sterowanie i tylko to, bo reszta razem z grafiką jest średnia i na 6/10. I trafia do niewielu osób, gdyż jest wymagająca.

 

Tak więc najlepszym wyborem z rajdówek jest WRC4. Gorąco polecam. Do tej pory gram w nią na Driving Force GT. PSX extreme z tego co pamiętam wystawił jej 9+/10, także warto. I brakuje mi na PS3 właśnie takiej gry i dziwie się, że nikt nie zrobił "normalnej" rajdówki jak dawniejsze Coliny, Rally Championship czy właśnie WRC.

Edytowane przez Re
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...