Jump to content

Formula one 06


kufir

Recommended Posts

Tak, grałem w F1 06. Zaliczyłem kilka sezonów i Time Triale.

"Szóstka" to według mnie najgorsza odsłona F1 od Studio Liverpool. Dlaczego? Niestety, ale model jazdy trochę się "skiepścił" (czyt. arcade) względem F1 05, nie wspominając już o 2004. Sterowanie jest toporne i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Nawet wyłączenie TCS nie daję zbyt wiele.

Sama grafika jest znacznie gorsza niż np. w F1 2004. Mocno rozmyte tekstury i okropny blur (można wyłączyć) to główne grzechy graficzne.

Jedyne co spodobało mi się w tej formułce to dżwięk jaki wydają z siebie bolidy. Dla mnie miodzio ;)

Krótko mówiąc, F1 06 jest cienkie jak kartka papieru porównując do poprzednich "części". Jeżeli nie miałeś styczności z F1 2004 i nie przeszkadza ci arcade'owy model jazdy to gierka może ci się spodobać - ja się do niej nie przekonałem.

PS. Kary (chwilowe ograniczenie prędkości) za ścinanie zakrętów są nakładane nawet jeśli nie chciałeś tego zrobić - np. jeżeli przesztrzelisz zakręt tracąc w ten sposób kilka sekund to konsola gratisowo dorzuci ci jeszcze kilka.

Link to comment

Motion Blur to takie rozmycie obrazu. W F1 widoczne podaczas przyśpieszania. Mogłeś nawet nie zwrócić na to uwagi, ale mnie to drażni. Wyłaczyć można w opcjach (pewnie video settings albo cos takiego).

Z tym analogiem to jest tak samo jak z X. Trzeba po prostu bardzo mocno wcisnąć X (wgnieść go prawie w obudowę pada ; ) ) żeby gaz był na max.

Link to comment

Przyzwyczaiłem się do gazowania prawym drążkiem a hamowania kwadratem, jest OK.

 

W sumie gra mi się szalenie podoba, czuje się prędkość, jest duża frajda z każdego wymanewrowanego przeciwnika, fajny dźwięk, 18 imponujących tras, super pit stopy, po prostu rywalizacja i frajda na maksa.

Jedyne co mnie póki co wkurza to kwalifikacje w trybie World Cup. Za długie one sa, i wiele treningów po prostu trzeba pomijać.

 

Grałeś z ustawieniem AI na Hard ? Jeśli tak to jakie wrażenia ? :)

Link to comment

Można też hamować analogiem (wdół).

 

Można chyba chyba przyśpiedzać kwalifikacje czy też treningi (Advance Time) albo je po prostu zakończyć jeśli czas jaki osiągnąłeś stysfakcjonuje cię :)

 

W F1 06 nie za dużo grałem, więc za Harda się nie brałem. W F1 05 na Hardzie nie było specjalnie wymagające, a "szóstka" pod wieloma wględami jest bardzo podobna do poprzedniczki, więc może i AI działa tak samo. Nie wiem nie sprawdzałem ;)

 

Może trochę przesadziłem z krytykowaniem tej gry, ale spędziłem duuużo czasu z poprzednimi odsłonami i nic nowego\ciekawego\lepszego nie zauważyłem. Gdybym zaczynał od F1 06 to może inaczej bym na nią spojrzał.

Pozdrawiam.

Link to comment
  • 2 months later...

Musze Wam powiedzieć że dopiero ostatnio miałem troszkę więcej czasu aby przysiąść do tej gry.

Przeszedłem cały światowy turniej z 18 trasami ścigająć się jako druki kierowca BMW i jestem zachwycony.

 

Gra trudna, bardzo grywalna, bez błędów i niedopracowań, 22 bolidy na torze, kwalifikacje, pit stopy, zmieniające się warunki atmosferyczne MOC!!!!

Wspaniała rywalizacja, zaraz odpalam ponownie mistrzostwa świata tym razem na hardzie :)

 

 

Mam GT4, Mam serię gier Burnout grałem w NFS ale Formuła 1 06 najbardziej mi się podoba, głównie przez ten wysoki stopień trudności oraz olbrzymią rywalizację o każdą pozycję!!!

 

Nie grałem jeszcze w WRC ale dla mnie jest to najlepsza ściaganka na ps2!

  • Upvote 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.