Jump to content

Supercar Challenge


Guest pawel_k

Poziom trudności Trofeów.  

2 members have voted

 1. 1. Jak oceniasz poziom trudności pucharków w Supercar Challenge?

  • Bardzo łatwe
   0
  • Łatwe
   1
  • Średnie
   0
  • Trudne
   1
  • Bardzo trudne
   0


Recommended Posts

Guest pawel_k

Lista trophies dla następcy wspaniałego Ferrari Challenge. Zostawiam angielskie nazwy i opisy, część wytłumaczę po polsku. w następnym poście postaram się napisać mini poradnik. W grze jest mnóstwo banalnych trofeów więc każdy trophy whore powinien zaliczyć ten tytuł.

 

Bronze:

 

Credit Where Credit is Due - Achieve a perfect Credit score in an offline race (po każdym wyścigu jesteśmy ocenianiu w różnych kategoriach, wystarczy przejechać dobry wyścig i trophy wpadnie)

Clean Credits - Achieve the Clean Race Credit Bonus in an offline race (jak wyżej, z tym że trzeba przejechać czysty wyścig - nie stukać się, nie wypadać poza trasę itp)

9 Lives - Cause severe damage to a Supercar in an offline race without retiring (należy zrobić zniszczenia samochodu na poziomie 80-90% i dojechać do mety - np. w trybie kariery)

Crash test dummy - Completely demolish a Supercar in an offline race (w trybie kariery należy rozwalić samochód - nic prostszego, walić w mur aż przekroczymy 90% damage)

Glued to the track - Complete a race without going off the track. On or offline

Rebellious Victory - Win a 3 lap race at Homestead Oval without braking once. On or Offline (po paru wyścigach w karierze odblokujemy tą trasę)

Lap Master - Maintain first place for an entire lap. On or offline

No Fear! - Go full throttle and hold off the brakes for 15 seconds in a on or offline race (wpada pół minuty po odpaleniu pierwszego trybu)

Circuit Challenge - Win a race at Nurburgring without hitting any obstacles or barriers. On or offline (niestety nie jest to północna pętla a tor GP, więc na dobrą sprawę nie ma w co stuknąć)

Stage 1 Check - Complete all Objectives in Stage 1 of Career mode (co to są objectives wyjaśnię w poradniku)

Stage 2 Check - Complete all Objectives in Stage 2 of Career mode

Stage 3 Check - Complete all Objectives in Stage 3 of Career mode

New Style - Create your first new Livery (w grze jest super edytor własnego malowania pojazdu - w menu głównym wystarczy wejść do showroom, dać create new livery, i np. zmienić kolor samochodu. tyle wystarczy na trophy)

Race Off - Create your first online race (założyć wyścig online - nawet nie trzeba w nim wystartować)

Continental Racer - Race online against a driver from another country (swój kraj ustawiamy w showroom w edycji profilu)

HUD Zen - Win a race without the HUD. On or Offline (hud wyłączymy w menu - podobno można go wyłączyć nawet metr przed metą a trophy wpadnie)

Challenge Accepted - Complete Stage 1 of Career mode with over 2,000 Race Points (wytłumaczę w poradniku)

Passport Stamped - Complete Stage 2 of Career mode with over 6,000 Race Points

Challenger - Finish the Career with over 24,000 Race Points

Looking Left - Complete a California Oval race without turning right. On or Offline (mały bug - w grze tor nazywa się Auto Club Speedway Oval. jakby ktoś miał problemy to polecam przejechać na d-padzie, mi na analogu nie chciało wpaść mimo że jestem przekonany o tym że nie skręcałem w prawo)

Who is the Fairest? - Win a race with no side mirrors. On or Offline (łatwe do strącenie lusterka ma np. Ferrari F430)

Finished in First! - Win a race crossing the line in first gear, on or offline

 

 

Silver:

 

Not counted out - Start a race in 16th and finish in 1st. On or offline

Styling ?n? Profiling - Take a Supercar with a personalized livery online and win

Show Off - Achieve a fastest lap during an online race (pamiętajmy że musi to być czyste okrążenie - bez ścinania zakrętów czy wypadania poza trasę - czyli jeśli licznik czasu zmieni się z białego na czerwony to znaczy że coś zrobiliśmy źle)

Up and Coming - Complete Stage 3 of Career mode with over 10,000 Race Points

Stage 4 Check - Complete all Objectives in Stage 4 of Career mode

Story of a Champion - Finish the Career with over 28,000 Race Points

Wet Paint - Win a race in the wet, without receiving any damage, on or offline

Shopaholic - Spend 100,000 Credits (wydać 100k kredytów - idealną inwestycją będzie Ferrari 333SP - chyba pierwszy samochód który odblokujemy w karierze)

Millionaire - Achieve a Credit balance of 1,000,000 (należy posiadać na koncie 1mln kredytów - czasochłonne)

 

 

Gold:

 

Bound for Glory - Complete Stage 4 of Career mode with over 18,000 Race Points

Stage 5 Check - Complete all Objectives in Stage 5 of Career mode

Career Cruiser - Finish the Career with over 32,000 Race Points

Solid Gold - Complete a Tournament event with maximum points overall (turnieje są strasznie zubożone względem Ferrari Challenge - tutaj nie jeździ się 3 wyścigów 10-cio minutowych pierwszy zaczynając z 16 miejsca, ale jeździmy 3 wyścigi po 3 okrążenie, przed każdym mają kwalifikacje, więc jest bardzo prosto wygrać te 3 wyścigi)

Supercar Superstar - Win the ultimate race on or offline. Visit the Eutechnyx forums to find out more. (zasady opiszę w następnym poście)

 

 

Platinum:

 

Superstar - Unlock all Supercar Challenge Trophies

Edited by Old_Kyo
Dodano ankietę!
Link to comment
 • Replies 1
 • Created
 • Last Reply
Guest pawel_k

MINI PORADNIK

 

Na początek napiszę że oprócz trofeum "Millionaire" mam całą resztę, co zajęło mi ok 6-7h (po drodze powtarzając początek kariery przez padniętego save'a). Nie ukrywam że dużo pomogła mi znajomość tras i modelu jazdy po kilkudziesięciu godzinach spędzonymi w Ferrai Challenge (nowych tras jest niewiele, z tych co liczą się w karierze to są tylko dwie, a model jazdy pozostał praktycznie bez zmian). Większość trophies wpada samo, przy kilku trzeba się minimalnie wysilić, a trudnych trofeów po prostu brak.

 

1. Online

Poza tym że praktycznie nikt nie jeździ online wszystko jest proste. Polecam ustawkę - pomijając fakt że ludzi do gry online brak to kod sieciowy jest tragiczny, nawet przy 2-3 osobach wszystko skacze a lagi zabijają przyjemność z grania.

 

Jeśli chodzi o ustawkę - najpierw polecam stworzyć własne malowanie (za co jest osobne trophy) i ustawić sobie jakiś dziwny kraj pochodzenia (ważne żeby mieć inny niż kolega bo za to jest brązowe trophy), potem założyć wyścig (brąz wpada), wybrać swoje malowanie (Livery), zaprosić znajomego, po czym po prostu wygrać wyścig mając najszybsze okrążenie (wpadają dwa srebra). Przy okazji może wpaść mnóstwo innych pucharków - np. złoto za Supercar Superstar czy mnóstwo brązowych za jazdę bez kolizji, bez wypadania z toru, za przejazd przez metę na pierwszym biegu, za tamto i siamto. W parę minut można mieć spory komplecik :)

 

 

2. Kariera

Tutaj kariera nazwana Challenge Mode. Składa się z pięciu poziomów (Stage 1-5), na które składają się wyścigi zwykłe (od dwóch do pięciu), wyścigi na które jesteśmy zaproszeni (po jednym na każdy poziom, nie są wymagane do zaliczenia poziomu), oraz tzn. Cele (Objectives).

 

Wyścigi jeździmy na 4 poziomach trudności różniących się SI przeciwników (bardzo niewielka różnica) oraz wymaganiami co do możliwości używania linii jazdy (Rookie - można używać, Racer - tylko punkty hamowania, Pro - tylko linia optymalnego toru jazdy bez wskazówek o hamowaniu, Elite - bez linii). Na różnych poziomach zdobywamy różną liczbę Race Points - punktów które wyznaczają nam postępy w karierze i odblokowują kolejne etapy. I tak na pozimie Rookie za zwycięstwo mamy 1000RP, na Elite 1800RP.

 

Dodatkowo podczas jazdy możemy zdobywać Objectives (wyrażone jako gwiazdki) zdobywając 200RP za każdy cel. Na każdy poziom jest 5 gwiazdek, za komplet na każdym poziomie jest trophy. Tymi gwiazdkami mogą być np. Qualify in pole position before an event, Win an event in the rain, Qualify in 3rd or above before 3 events itp. Generalnie wszystko jest opisane w samej grze i jest dość proste do zdobycia. Jedna uwaga - Race with 3 different supercars - (lub warian z 2 samochodami) wymaga od nas po prostu przejechania dowolnego wyścigu trzema różnymi samochodami, nie musimy wygrywać ani nic, po prostu wystarczy dojechać do mety.

 

Moje rady na karierę to przede wszystkim jak najlepsze poznanie tras i zaliczanie wyścigów na poziomie Elite. Proponuję najpierw zapoznać się z samą trasą z linią przejazdu (musimy znać na pamięć zakręty i sposoby ich pokonania, musimy wiedzieć gdzie są koleiny czy zdradliwe elementy). Potem radzę przejechać wyścig z włączoną tylko linią hamowania - i tutaj radzę obczaić punkty odniesienia na trasie przy których wciskamy hamulec. W większości przypadków sprowadzi się to do obserwacji tabliczek z odległością do zakrętu (200m, 100m, 50m). Niestety gra nie ma super grafiki więc nie czuć zakrętów tak jak np. w Gran Turismo 5 Prologue, dlatego przy hamowaniach z ponad 100m pierwszy odcinek hamowania pokonujemy "na czuja", ale już będąc 50-70m od zakrętu możemy w miarę dobrze go wyczuć i poprawnie trzymać się optymalnej linii.

 

Kolejną radą jest zakupienie Ferrari 333SP - samochód kosztuje 100k kredytów (przy okazji - akurat tyle musimy wydać aby zdobyć srebrne trophy). Sam wóz jest nieprawdopodobnie mocny i lekki, ale też niesamowicie stabilny, precyzyjny niczym brzytwa, a opony wgryzają się w asfalt niczym drapieżnik w ofiarę - i nie ważne czy jest sucho czy mokro utrata kontroli nad pojazdem jest prawie niemożliwa. Samochód wiele wybacza - nawet jeśli spóźnimy hamowanie możemy bez problemu utrzymać się na trasie tylko trochę zbaczając z idealnej linii przejazdu.

 

 

3. Inne

Najtrudniejsze trophy to "Millionaire", a trudność polega tylko i wyłącznie na czasochłonności. Zaliczenie kariery daje nam ok. 250k kredytów, pozostałe 750k zdobywamy po prostu jeżdżąc. Dlatego radzę nie kupować nic do czasu osiągnięcia tego trophy (poza oczywiscie polecanym Ferrari ;) ). Jeśli ktoś chce po prostu zaliczyć to trophy to może wybrać Quick Race, tor Homestead Oval, szybki samochód, jednego przeciwnika, jedno okrążenie - i po 30-40s wpada kilka tysięcy kredytów. Po 2-3h powinno być po wszystkim.

 

Złote trofeum "Supercar Superstar" (Win the ultimate race on or offline. Visit the Eutechnyx forums to find out more.) polega na wygraniu wyścigu na następujących zasadach:

- Min. 3 okrążenia na deszczu

- bez linii jazdy (podobno wystarczy wyłączyć przed samą metą)

- tylko widoki ze środka pojazdu

- manualna skrzynia

- bez wypadania poza trasę, bez kar i bez uderzania w przeszkody.

Tutaj również wybieramy Homestead Oval, wyścig z jednym przeciwnikiem, i ustawiamy wszystkie niezbędne zasady. Po półtorej minuty mamy złote trophy. Ps. tylko na Homestead na zakręcie nie możemy zjechać za bardzo do wewnętrznej do tego płaskiego terenu - cały czas musimy jechać w pochyleniu. Inaczej gra zalicza nam wyjazd poza tor (mimo że nie anuluje czasu).

 

 

 

Jeśli ktoś ma pytania to chętnie odpowiem, również pomogę w trofeach online - moje psn id jest takie samo jak nick na forum.

Edited by pawel_k
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.