Jump to content

Niedziałające VGA


phosphide

Recommended Posts

Witam!

 

Akurat teraz, kiedy udało mi się w końcu przygotować KallistiOS (i odpalić Hello World na DC :woot: ), padła moja konfiguracja Dreamcast -> VGA Box -> monitor (czarny ekran) :ermm:

 

Monitor jest ok, kabel VGA też, DC wypluwa sygnał PAL RGB (sprawdzone na telewizorze kabelkiem SCART), composite (przez kabel composite jak i przez VGA Box), więc albo padł VGA Box (chociaż co tam miałoby paść; połączenia sprawdziłem miernikiem - kabel jest ok), albo DC przestał mieć ochotę na produkcję sygnału VGA.

Nie mam telewizora, więc jedyną drogą do obejrzenia sygnału z DC jest teraz tuner TV w kompie, a tam wiadomo - kupa nie jakość :/, zwłaszcza w porównaniu z VGA.

 

Stąd moja prośba do posiadaczy DC i/lub VGA Box-a z Poznania lub Kalisza - chciałbym pożyczyć (lub sprawdzić u właściciela) któryś z tych elementów, żeby zweryfikować co jest nie tak. VGA Box bywa droższy od samej konsoli, więc chciałbym się upewnić zanim coś kupię.

 

Kuba

Link to comment
  • Replies 2
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tylko chciałbym sprawdzić czy z konsolą wszystko ok, zanim się za coś wezmę :)

 

To już druga płyta główna, w poprzedniej padło właśnie wyjście AV (usterka mechaniczna, ale miałem akurat drugiego DC z przymęczonym laserem, więc przełożyłem płytę - prościej i pewniej). To gniazdo nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem do ciągłego przełączania wtyczek. Chociaż mam wrażenie, że wtyczki oryginalnych kabli AV jakoś lepiej pasują i trzymają się.

 

Sprawdziłem na wyjętej płycie - połączenie PCB Dreamcast <-> PCB VGA-box jest w porządku; piny 6 i 7 zwarte do masy, RGB jest, synchronizacja jest, zasilanie jest. Ale obrazu nie ma.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.