Jump to content

Heavenly Sword


Recommended Posts

___Heavenly_Sword____by_charlie140588.png

 

Heavenly Sword


(tematy dyskusyjne na forum - wersja Playstation 3) 

System: PlayStation 3


 

Developer: Ninja Theory

 

Wydawca: Sony Computer Entertainment

 

Gatunek: Action / Adventure

 

Data wydania: 19 września 2007

 

Demo: tak

 

Czas produkcji: ok. 5 lat

 

PEGI: 16 / ESRB: (T) Teen

 

Wersja językowa: Oryginalna angielska

 

Okładka

 

59356-l.jpg

 335961ps_500h.jpg

 

Platynowa

 

 

Oceny z recenzji:

 

 • Playstation: The Official Magazine: 7/10
 • GameSpy: 4/5
 • IGN: 7/10
 • 1UP: A-
 • PSX Extreme (#121): 9+/10
 • Play Magazine: 10/10
 • TheSixthAxis: 9/10
 • GameTrailers: 7.9/10
 • Eurogamer: 7/10
 • Polygamia: 7/10
 • Neo plus (#100e): 9.2/100
 • Edge: 6/10
 • Metacritic: 79/100 (średnia ocen z 64 recenzji z całego świata) / 87/100 (średnia ocen z recenzji userów) 

Wyniki sprzedaży:

 • PlayStation 3 - 105 tys. (w pierwszym tygodniu), 1.4 mln (dotychczas) za VGChartzWłaściwości:

 • nośnik: Blu-Ray (PlayStation 3)
 • 720p / 30 fps
 • Dolby Digital 5.1Download Content (DLC):

 • brak

294hpnr.png

1. Wprowadzenie

 

Dawno, dawno temu, obiekt piekielnej mocy The Raven King pojawił się w świecie gry i rozpoczął swoją śmiertelną krucjatę. Ludzie byli dziesiątkowani, bez szansy na przeżycie, bez jakiejkolwiek nadziei. Do pewnego czasu, gdy z niebos na ziemię nadeszło wyzwolenie. Boży wysłannik uratowawszy lud opuścił go, zostawiając po sobie jedynie miecz. Miecz, który zgodnie ze swym pochodzeniem posiadał niezwykłe moce. Nie bez przyczyny był to tytułowy Niebiański Miecz ( Heavenly Sword). Kiedy ludzie odkryli jego możliwości, coraz więcej śmiałków próbowało je pojąć. Niestety, wszystkie te próby zakończyły się fiaskiem, niosąc zagładę ludzi. Na szczęście, cały niefortunny bieg zdarzeń udało się zatrzymać przez klan, z którego wywodzi się nasza główna bohaterka - Nariko.

Akcja zaczyna się w momencie, kiedy siedziba naszego klanu zostaje zaatakowana przez wojska przeciwnika. Przeciwko jej obliczu, stanęła dzierżąca Niebiański Miecz Nariko. Następnie widzimy na ekranie, jak moc artefaktu wysysa życie z naszej głównej bohaterki. I wtedy akcja cofa się 5 dni do tyłu ...

 

Długość gry: 5-8 godzin

Poziomy trudności: Normal / Hell (odblokowuje się po ukończeniu gry na poziomie Normal)

Opcja "New Game +": Tak. Również możliwość powrotu do ukończonych już rozdziałów.

Replayability: Niskie. Brak trybu multiplayer, 2 poziomy trudności i brak obsługi systemu trofeów.

 

2. Bohaterowie

 

W grze sterujemy naszą główną bohaterką Nariko oraz jej przyjaciółką - Kai.

 

nariko.jpg

 

Nariko początkowo włada jednym mieczem - półtorakiem. Następnie, w czasie gry dochodzi drugi miecz - Niebiański Miecz. Za pomocą dwóch mieczy możemy walczyć w 3 różnych stylach. Z racji mechaniki gry nie możemy nią skakać, ani zwinnie omijać przeszkód. Jednak, możemy rzucać podniesionymi przedmiotami dzięki systemowi Aftertouch (po przytrzymaniu przycisku, włącza się widok z lotu strzały/przedmiotu, którym sterujemy tiltem Sixaxisa lub gałką, zależnie od ustawień w menu).

 

409420.jpg

 

Kai jest poboczną bohaterką, którą będziemy przechodzić niektóre misje. Kai nie walczy wręcz ani mieczem, używa jedynie swojej kuszy, której strzałami możemy kierować przy pomocy systemu Aftertouch. Jako, że Kai jest zwinna, mamy możliwość przeskakiwać nią nad przeszkodami zagradzającymi nam drogę. Gdy dochodzi do bezpośredniego starcia, możemy jedynie robić uniki, aby oddalić się i uderzyć w nich z kuszy. Podczas oddawania strzałów, możemy korzystać z ukrywania się za naturalnymi przeszkodami, które jednak mogą ulegnąć zniszczeniu, poprzez uderzenia przeciwnika.

 

3. Mechanika gry

 

Podczas sterowania Nariko mamy do wyboru 3 style walki:

 

Heavenly Range Stance (niebiański zasięg):

Używamy go trzymając L1. Do walki używamy dwóch ostrzy zamontowanych na łańcuchach. Styl ten, jest przydatny do walki z dużą grupą przeciwników, aczkolwiek zadajemy wtedy małe obrażenia. Przy pomocy tego stylu, możemy tworzyć aerial combos. Aby ich użyć, po wybiciu przeciwnika do góry, przy pomocy tilta Sixaxisa ruszamy pada do góry, wklepując odpowiednią kombinację, a jest ich ponad 10, dokonujemy spektakularnego ataku.

 

Heavenly Speed Stance (niebiańska szybkość):

Używamy go domyślnie, bez wciskania dodatkowych klawiszy. Nariko walczy wtedy przy użyciu dwóch mieczy, podczas których wykonuje wiele akrobacji (np. piruety). Styl ten jest przydatny do walki ze standardowymi przeciwnikami, umożliwia blokowanie ataków z niebieską aurą. Do dyspozycji w tym stylu mamy 15 różnych combosów.

 

Heavenly Power Stance (niebiańska siła)

Aby skorzystać z tego stylu, należy trzymać R1. Walka odbywa się za pomocą ciężkiego dwuręcznego miecza, z dużą siłą rażenia. Dzięki jemu, możemy poradzić sobie z przełamywaniem tarcz słabszych wojaków, bądź efektywnie walczyć z nieco silniejszymi przeciwnikami oraz blokować ciosy z pomarańczową aurą. Walcząc w tym trybie, możemy korzystać z 10 rodzajów serii ciosów.

 

Kiedy sterujemy Kai, walczymy jedynie przy pomocy kuszy. Kusza oferuje dwa rodzaje przybliżeń, możemy również strzelać z niej przy pomocy systemu Aftertouch. Atakować, możemy zza zasłon, które ulegają zniszczeniom. Jeśli strzała przeleci przez ogień, umożliwi nam to doprowadzenie do wybuchu, np. beczek z prochem. Sterując Kai, nie możemy blokować ciosów ani walczyć przy użyciu pięści lub oręża, mamy do dyspozycji jedynie szeroki wachlarz uników.

 

Największym ubytkiem gry, jest uniemożliwienie oddawania skoków. Grając, sporadycznie napotykamy elementy zagadek, polegających najczęściej na uderzenie w gong, który otwiera nam drzwi. Aby to osiągnąć, musimy często rzucane przedmioty odbijać od różnych ścian, czy posągów. Gra jest podzielona na 6 chapterów, które dzielą się na mniejsze rozdziały. Po przejściu każdego rozdziału jesteśmy oceniani medalami, w skali 0-3. Dzięki nim możemy odblokować dodatkowe materiały, typu filmy "Making of", artworki, czy dwa ok. 5 minutowe. komiksowe filmy o historii Niebiańskiego Miecza. Rodzai przeciwników, z którymi walczymy, nie jest zbyt wiele. Starcia z bossami odbywają się pod koniec chapterów.

 

2n16rz6.png

1. Zwiastuny

25223-t_heavenlysword_tgs2k7.jpg24864-t_heavenlysword_savior.jpg21650-t_heavenlysword_e32k7a.jpg

pozostałe zwiastuny + gameplaye...

 

2. Screeny

heavenlysword2007072606.th.jpgheavenlysword2007072606.th.jpgheavenlysword2007080606.th.jpg

heavenlysword2007082905.th.jpgheavenlysword2007051607.th.jpgheavenlysword2006050808.th.jpg

heavenlysword2007072606.th.jpgheavenlysword2006062204.th.jpg heavenlysword2006050808.th.jpg

inne...

 

 

 

 

Premierowa poza Japonią


 

928391_79293_front.jpg\Premierowa Japońska

 

Edited by pawliszak
Link to comment
 • Replies 0
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.