Skocz do zawartości

Problem z LIveboxem


Szymek

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj kupilem Liveboxa...pierwsza rejestracja urzadzenia poszla bezproblemowo i po chwili mialem neta..

I tu zaczely sie schody poniewaz neta nie moglem ustawic na ps3 i pc rownoczesnie, kod WEP na konsoli nie dziala...postanowilem odpiac entherneta od pc i wpiac do ps3...na ps3 internet byl natomiast na pc nie. Probowalem podpiac neta pod pc uzywajac kabla i wifi... po odlaczeniu kabla od ps3 i wpieciu do pc internetu nie ma, na dodatek modem nie chce sie polaczyc z komputerem...moze cos przestawilem w opcjach??

Oczywiscie postepowalem zgodnie z instrucja i zasadami o deinstalacji przy ponownej instalacji. Nie pomagaja resety, ponowne instalacje itp

Diody w Liveboxie swieca 1 i 4 a 3 zapali sie od czasu do czasu...z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 4
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Włączasz kompa.

Odinstalowujesz cały syf jaki zainstalowałeś z LB.

Restart kompa.

Podłączasz kompa do LB kablem Ethernetowym [czerwony port w LB/gniazdo sieciowe w kompie].

Wchodzisz na przeglądarkę.

Wpisujesz adres : 192.168.1.1

Nazwa: admin ; hasło: admin

Wchodzisz w dostęp do internetu i patrzysz czy masz tam wpisane swoje parametry: tak-nic nie zmieniasz; nie-wpisujesz swoje i dajesz zastosuj.

Wchodzisz w TV przez ADSL i patrzysz czy masz tą usługę WYŁĄCZONĄ: tak-nic nie zmieniasz; nie-wyłączasz.

Podłączasz PS3 kablem Ethernetowym [żółty port w LB/gniazdo sieciowe w PS3].

DZIAUA. Stawiasz piwo.

Nie DZIAUA. Z(pipi)ałeś coś wcześniej. Resetujesz LB do ustawień fabrycznych i robisz wszystko od nowa.

 

Chcesz PS3 przez WiFi. Robisz wyszystko do punktu gdzie sprawdzasz parametry, a później.

Wchodzisz w Sieć Bezprzewodowa [na LB]

Sprawdzasz zabezpieczenie. Jak jest WEP to zmieniasz na WPA [nie wiem czy PS3 czyta WEP, nie mam kĄsoli], wchodzisz w WPA i ustanawiasz sobie nowe hasło [min 8 znaków].

Dajesz zapisz. Zapisz teraz/uruchom ponownie. LB zapisze ustawienia.

Wchodzisz na PS3 w jakąś fikuśną funkcję do łączenia się przez WIFI. Znajdujesz sieć Neostrada_XXXX , Klikasz REG pod LB, klikasz na sieć Neostrada_XXXX na PS3. Łączy. Wpisujesz klucz. Zatwierdzasz. Masz połączenie.

Sposóbu przez WiFi nie jestem pewien na 100%,bo nigdy nie widziałem menu PS3. Teoretycznie tak to działa.

 

Jak coś nie gra to pisz.

Odnośnik do komentarza

problem chyba w tym ze kupiony Livebox byl juz uzywany a mial byc nowy..nie wiem czy to jest jakas roznica

uzylem fabrycznie nowego Liveboxa i wszystko gra, pc i ps3 polaczane...dziki wielkie za odpowiedz

cos jest nie tak z tym starym LB skoro wczesniej sie laczyl z kompem a pozniej juz nie?? mozna go sprzedac jako sprawny??

Odnośnik do komentarza

Liveboxa nie możesz sprzedać, bo jest on własnością telekomuny i jeśli go nie oddasz po zakończeniu umowy, to czeka Cię wydatek 600pln ;) No chyba że masz LB z jakiegoś innego źródła. Ja proponuję najpierw go zresetować do ustawień fabrycznych [wciskasz RST i trzymasz tak długo aż zapali się 1,3 i piąta dioda].

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...