Skocz do zawartości

DS Lite czy DSI


KainGorn

Rekomendowane odpowiedzi

Heya, właśnie przymierzam się do zakupu nintendo ds , ale nie mogę się zdecydować w którą wersję się zaopatrzyć.

1. Ds lite

2. DSI

Więc spróbuje zrobić małą listę tego co mnie interesuje w tej i tej wersji

- Cena:

1. Mieszkam w warszawie, nowy 470 zł

2. nowy 520 zł

- Gry GBA

1. Są

2. Trzeba dokupić jakiś badziew za 80 zł bodajże? + nagrywarka oczywiście

- kamerka

1. W ogóle nie ma?

2. Zdjęcia, duperele. Właściwie co dokładnie daje kamerka?

- Sklep nintendo

1. Niet

2. Jest, ale co z zawartością? Są tam jakieś ciekawe programy? Można kupować gry GBA albo GC?

- bateria

1. Trzyma długo, do 19h , tak piszą w parametrach a jak jest naprawdę?

2. Tutaj podobno trzyma krócej, do 12h? Ale ile w tym prawdy

- nagrywarka

1. W obu przypadkach chyba acekard? Zależy mi na max funkcjonalności, kasa się nie liczy ;)

2. Do DSI trzeba specjalnej nagrywarki, acekard tu się sprawdza nie? Podobno A4 się czasem kopsa, a nawet nie czasem;p

- bezprzewodowy internet

Chyba obie wersje mają wifi? Tylko że w DSI podobno jest lepsze

- podsumowanie

1. Gry GBA, łatwy do nich dostęp, troszkę tańsze, bateria trzyma dłuuuugo

2. Żeby grać w GBA trzeba pokombinować, minimalnie droższe, bateria trzyma krócej, sklep nintendo, 2x kamerka

 

Z góry dzięki za odpowiedzi. Fajnie by było jakby ktoś odpowiedział też taką listą.

 

EDIT: co do baterii znalazłem coś takiego

? Battery Life

Nintendo DSi: The lowest brightness (9-14 hrs), low brightness (8-12 hours), medium brightness (6-9 hours), high brightness (4-6 hours), highest brightness(3-4 hours)

Nintendo DS Lite: The lowest brightness (15-19 hrs), low brightness (10-15 hours), high brightness (7-11 hours), highest brightness(5-8 hours)

Edytowane przez KainGorn
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 6
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Gość ChOomik

Trzeba było podbić na gg :)

 

cena: pięćdziesiąt złotych to niewiele, dostajesz w DSi nieco większy ekran, sklep, możliwość przeglądania stron internetowych w zasięgu hotspota (o ile się nie mylę) oraz-podobno- nieco lepsze kolory wyświetlacza. Na Twoim miejscu brałbym DSi.

 

gry GBA: tutaj wybór należy do Ciebie. Jeśli chcesz grać w masę starszych ale równie prześwietnych gier, wybór jest oczywisty. Pamiętaj, że jeśli kupisz jednak DSi to nie będziesz mieć możliwości zagrania chociażby w Guitar Hero na DS.

 

kamerka: w lite jej nie ma. W DSi póki co daje to tyle, że możesz piznąć pikczer i go lekko "podrasować". Możliwe, że kamerka jest wykorzystywana przez jakieś gry ze sklepu, ale na ich temat nic mi nie wiadomo.

 

bateria: wiadomo mi tyle, że bateria w DSi szybciej się rozładowuje. Niestety, dokładnie nie jestem w stanie Ci powiedzieć jaka jest różnica czasu rozładowania pomiędzy tą z NDSL a DSi.

 

nagrywarka: Tylko i wyłącznie Acekard. W wypadku lite bierz 2.1, choć ja wziąłem 2i. Natomiast w wypadku DSi pod uwagę bierz tylko i wyłącznie 2i z fixem.

 

PODSUMOWANIE: wybór należy do Ciebie :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

uzywki mnie martwia, psp trafilem dobrze, ale co jak trafie jakies gowniane te ds? Akurat kasy mi nie zal ;p a jak tak bardzo ci zalezy na wspolnym graniu to wyloz kase dla mnie, taka dotacja xD

3d w ogole do mnie nie przemawia, w zadnej postaci ;)

 

Namyslilem sie i jednak wolalbym dsi

 

EDIT: a teraz to nawet jestem pewien ze chce dsi ;) poogladalem filmiki na youtube i porownalem obie wersje na zywo. Wole dsi mimo ze nie ma wstecznej kompatybilnosci

Edytowane przez KainGorn
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

No już ponad tydzień bawię się swoim DSI i cieszę się że wybrałem właśnie jego. DSIWare to świetny sklepik, jest sporo fajnych gier , jak ma się kartę płatniczą to bez problemu można robić tam zakupy ;)

Dużo fajnych programów, różne bajery, szkoda tylko tego GBA ale po co mi, skoro na DS jest tyle gier?;p Jak będę chciał pograć w GBA to kupie se gameboy micro

Odnośnik do komentarza

Ja też myślę nad zakupem 1 z tyych 2 konsolek. Z DSL miałem styczność i fajnie sie grało. DSi jest jednak bardziej funkcjonalny, choć nie ma kompatybilności z GBA. Wydaje mi się jednak, że N w końcu zacznie wydawać stare hity przez sieć, w końcu chyba widzą że PSN radzi sobie całkiem nieźle. Premiera 3DS byłaby do tego dobrą okazją. Tak więc może jednak wziąć tego DSi jeśli wsteczna kompatybilność nie jest cechą najważniejszą? No i ekranik, co prawda ciut większy, ale zawsze coś.

 

Ale czy w perspektywie prawdopodobnego kupna 3DS w przyszłym roku jest sens brać DSi teraz? I jak jest z tą baterią, że niby szybciej pada w DSi?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.