Skocz do zawartości

Jak połączyć orange free / iplus / inny internet mobilny do PS3 przez WiFi?


Rekomendowane odpowiedzi

Zanim opiszę proces podłączania, napiszę "na czym" to zrobiłem: otóż posiadam standardowego laptopa firmy Toshiba (tania wersja- ok 1800zł), wyposażonego w zwykłą kartę sieciową obsługującą łączność przy pomocy Wi-Fi, którą posiada niemal każdy laptop młodszy niż 3 lata. Jednym z warunków utworzenia połączenia jest posiadanie systemu Windows 7 (bez względu na edycję), na innych wersjach (XP itd) nie gwarantuję, że patent zadziała.

Na właściwy tok myślenia naprowadził mnie poradnik z dodatku do gazety PC Format "Niezbędnik Windows 7"- gorąco polecam.

Oto proces utworzenia sieci którą "zobaczy" PS3 na systemie Windows 7 (jest to sposób zagmatwany, ponieważ z niewiadomych przyczyn miałem problem z kartą):

SPOSÓB NR 1- SPRAWDZONY I DZIAŁAJĄCY (DLA ZAAWANSOWANYCH, SPOSÓB PROSTSZY ZNAJDUJE SIĘ NA KOŃCU LISTU)

1. Rozwiń start w Windows7, w polu wyszukiwania wpisz "wiersz polecenia". Na wynik wyszukiwania kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję "uruchom jako administrator".

2. Wpisz następujące polecenie: netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=PS3 key=psxextreme (w miejscu ssid=... podajesz nazwę sieci- może być dowolna, w miejscu key=... podajesz klucz dostępu do sieci- również dowolny choć najlepiej żeby miał minimum 8 znaków)

3. Wciśnij enter. W oknie (po chwili) powinny pojawić się następujące komunikaty:

"Tryb sieć obsługiwana został dozwolony.

Identyfikator SSID sieci obsługiwanej został ustawiony.

Hasło klucza użytkownika sieci urządzeń zostało ustawione."

(tak to wygląda mniej wiecęj- nie pamiętam całości komunikatów)

Wirtualna sieć została utworzona.

Teraz należy zmostkować (udostępnić) łącze internetowe nowo utworzonej sieci. WAŻNE: twój internet mobilny w tym momencie musi być włączony!!!

1. Roziwń Start i wybierz "Panel sterowania". W panelu sterowania wybierz "Sieć i internet" następnie "Centrum sieci i udostępniania"

2. W oknie centrum sieci i udostępniania wyświetlone są aktywne połączenia. Obok każdego z nich napisane jest:

"Typ dostępu: "xyz"

Połączenia: "abc""

Przy sieci gdzie Typ dostępu ma wartość internet kliknij na odnośnik znajdujący się poniżej niego (na przykład:

Typ dostępu: internet

Połączenia: local connetion

musisz klinąć "local connection")

3.W oknie które się pojawiło kliknij "właściwości" następnie wybierz zakładkę "Udostępnianie"

4. Zaznacz pole "Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera"

po czym rozwiń listę pod "połączenie sieci domowej". W liści powinny się pojawić między innymi "Wireless Network Connection 1", "Wireless Network Connection 2" "Wireless Network Connection xxx". Musisz zaznaczyć pole gdzie liczba przy Wireless Network Connection jest najwyższa (jest to połączenie które utworzyłeś w wierszu poleceń). Kliknij OK i zamknij wszystkie otwarte okna.

5. Ponownie uruchom wiersz poleceń (pkt 1) i wpisz polecenie: netsh wlan start hostednetwork

kliknij enter. W tym momencie powinien pojawić się komunikat "Sieć osługiwana została uruchomina."

W tym samym momencie mój laptop odmówił posłuszeństwa i wyświetlił komunikat o braku odpowiedniego przygotowania do w/w operacji. W takiej sytuacji odsyłam na koniec listu gdzie jest opisane co dalej.

Jeżeli natomiast komunikat był prawidłowy, powinieneś mieć już dostępną sieć z którą połączy się PS3.

Co rozbić w razie błędu który mi się pojawił?

Odwiedź witrynę http://www.connectify.me/'>http://www.connectify.me/ skąd pobierzesz darmowy program connectify. Po instalacji programu wybierz ustawienia sieci którą chcesz utworzyć. Podczas tworzenia sieci program zapyta się które połączenie chcesz udostępnić. Wybierasz opcję połączenia z którego masz intenet (w moim przypadku było to "Orange ADM_5). Po wykonaniu w/w czynności utworzona została sieć do której podłączyłem PS3.

SPOSÓB NR2- NIE SPRAWDZONY JEDNAK DUŻE PRAWDOPODOBIEŃSTWO ZADZIAŁANIA (BARDZO ŁATWY)

Sposób ten to po prostu instalacja programu connectify i utworzenie punktu dostępu w systemie Windows 7- sam nie próbowałem bo zbyt "namieszałem" w systemie, ale uważam że powinno zadziałać:

Odwiedź witrynę http://www.connectify.me/ skąd pobierzesz darmowy program connectify. Po instalacji programu wybierz ustawienia sieci którą chcesz utworzyć. Podczas tworzenia sieci program zapyta się które połączenie chcesz udostępnić. Wybierasz opcję połączenia z którego masz intenet (w moim przypadku było to "Orange ADM_5). Po wykonaniu w/w czynności utworzona została sieć do której podłączyłem PS3.

 

Wyżej wymienione sposoby na 100% działają na Windows 7. Inne systemy mogą nie pozwolić na takie połączenia. Tym sposobem można połączyć wszystkie typy internetu z PS3 włączając w to internet mobilny, lub wymagający specjalnego oprogramowania którego PS3 nie obsłuży.

Polecam zamieszczenie tego poradnika na łamach magazynu lub PPE- wiele osób z pewnością będzie zadowolonych z możliwości takiego połączenia.

Tymczasem ja cieszę się możliwością delektowania się perełkami z PS Store :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 2
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

  • 1 miesiąc później...
Gość Orzeszek87

Mam "drozszą alternatywe" jak podlączyć modem z kartą sim do ps3, nie bede oryginalny i kupilem router netgeara, podlacza sie modemik z tyłu i wszystko śmiga az miło! router kupilem za 179zł. nadmienie ze mój modem nie jest na liscie obsługiwanych na liscie producenta routera, mimo to daje rade. próbowałem podłaczyc ps3 tym sposobem pietro wyżej i nie udało mi się (jestem totalnym noobem).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.