Jump to content

Kilka kwestii prawnych związanych z własnym biznesem


szaden

Recommended Posts

Sytuacja wygląda tak: razem z kumplem chcemy założyć własną działalność gospodarczą. Mój ojciec posiada ziemię, ale w planie zagospodarowania gospodarczego widnieje ona jako grunty rolne. Jak wiadomo na takiej ziemi nie można niczego wybudować i tutaj rodzi się moje pytanie. Jak sobie z tym poradzić? Czytałem coś, że można odrolnić ziemię jednak są to duże koszta, a po za tym nie potrzebujemy z kumplem całego terenu( około 1ha) , tylko kawałek. Co możecie mi poradzić w tej sytuacji? Sam trochę nad tym podumałem i doszedłem do wniosku, że najlepszym wyjściem jest przepisanie tego kawałka ziemi przez mojego ojca na mnie a następnie odrolnienie.

Link to comment
  • Replies 10
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest Albert Wesker

Idź do urzędu gminy i spytaj się, czy jest w ogóle możliwe odrolnienie. Takie coś zajmuje kupę czasu i kosztuje masę forsy. Wiem, bo wuj chciał odrolnić kawałek pola przez kilka lat i mu się nie udało. Nie wiem, czy nie lepszym wyjściem będzie sprzedanie tego hektara i kupienie działki budowlanej w innym miejscu. Co konkretnego tam chcesz postawić?

Link to comment
Guest Albert Wesker

No to zostaje Ci tylko odrolnienie. Jeżeli nie masz dobrych znajomych w Urzędzie Gminy, albo kasy na łapówki to ciężko będzie. Spróbuj jeszcze uderzyć do Powiatowego Urzędu Pracy, możesz tam dostać bezpłatną poradę prawniczą, pomogą napisać Ci wniosek, możesz o dotację się ubiegać. Generalnie Urząd Pracy od kilku lat to bardzo pożyteczne miejsce do załatwiania tego typu rzeczy, przekonałem się na własnej skórze.

Link to comment
Guest Albert Wesker

Dotacja jest darmowa i bezzwrotna. 19 tysi drogą nie chodzi. Wystarczy, że przez rok utrzymasz biznes i nie musisz nic zwracać. Głupotą byłoby tego nie brać

Link to comment
Guest Albert Wesker

I tylko przez wakacje to chcesz trzymać? Wiesz ile będzie kosztować odrolnienie gruntu? Kilkadziesiąt tysięcy złotych. Odralnianie gruntów to niewiarygodnie wielka kasa, pamiętaj, że przez to Lepper poleciał z polityki. Tak więc jeżeli chcesz odrolnić grunt żeby postawić myjnię i dorobić na wakacje - zapomnij.

Link to comment
Guest Albert Wesker

No megabezsens. Przecież musisz odprowadzenie wody zrobić, ściek. Chyba nie sądzisz, że pozwolą Ci wylewać wodę z płynem prosto do gruntów? Prąd podciągnąć. Stary, taka inwestycja to dziesiątki tysięcy złotych. Myślałem, że chcesz na poważnie zrobić taką myjnię jako sposób na życie.

Link to comment

Robienie tego na cały rok nie ma sensu, wcześniej była u mnie całoroczna i koleś w zeszłym roku z niej zrezygnował i sprzedał budynek- nie opłacało się po prostu. Widzę, że muszę spróbować z innym biznesem, który mam w głowie :) W nim nie potrzeba nawet budynku, tylko odpowiednich ludzi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.