Skocz do zawartości

Kilka kwestii prawnych związanych z własnym biznesem


szaden

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja wygląda tak: razem z kumplem chcemy założyć własną działalność gospodarczą. Mój ojciec posiada ziemię, ale w planie zagospodarowania gospodarczego widnieje ona jako grunty rolne. Jak wiadomo na takiej ziemi nie można niczego wybudować i tutaj rodzi się moje pytanie. Jak sobie z tym poradzić? Czytałem coś, że można odrolnić ziemię jednak są to duże koszta, a po za tym nie potrzebujemy z kumplem całego terenu( około 1ha) , tylko kawałek. Co możecie mi poradzić w tej sytuacji? Sam trochę nad tym podumałem i doszedłem do wniosku, że najlepszym wyjściem jest przepisanie tego kawałka ziemi przez mojego ojca na mnie a następnie odrolnienie.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 10
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Albert Wesker

Idź do urzędu gminy i spytaj się, czy jest w ogóle możliwe odrolnienie. Takie coś zajmuje kupę czasu i kosztuje masę forsy. Wiem, bo wuj chciał odrolnić kawałek pola przez kilka lat i mu się nie udało. Nie wiem, czy nie lepszym wyjściem będzie sprzedanie tego hektara i kupienie działki budowlanej w innym miejscu. Co konkretnego tam chcesz postawić?

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

No to zostaje Ci tylko odrolnienie. Jeżeli nie masz dobrych znajomych w Urzędzie Gminy, albo kasy na łapówki to ciężko będzie. Spróbuj jeszcze uderzyć do Powiatowego Urzędu Pracy, możesz tam dostać bezpłatną poradę prawniczą, pomogą napisać Ci wniosek, możesz o dotację się ubiegać. Generalnie Urząd Pracy od kilku lat to bardzo pożyteczne miejsce do załatwiania tego typu rzeczy, przekonałem się na własnej skórze.

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

I tylko przez wakacje to chcesz trzymać? Wiesz ile będzie kosztować odrolnienie gruntu? Kilkadziesiąt tysięcy złotych. Odralnianie gruntów to niewiarygodnie wielka kasa, pamiętaj, że przez to Lepper poleciał z polityki. Tak więc jeżeli chcesz odrolnić grunt żeby postawić myjnię i dorobić na wakacje - zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

No megabezsens. Przecież musisz odprowadzenie wody zrobić, ściek. Chyba nie sądzisz, że pozwolą Ci wylewać wodę z płynem prosto do gruntów? Prąd podciągnąć. Stary, taka inwestycja to dziesiątki tysięcy złotych. Myślałem, że chcesz na poważnie zrobić taką myjnię jako sposób na życie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...