Skocz do zawartości

Budowa kącika multimedialnego: Początek


gekon

Rekomendowane odpowiedzi

Chce sobie zbudować takie centrum dowodzenia. Maja być kolumny i to ma grać z komputerem, słuchawkami, xboxem 360, telewizorem. Co potrzebuję?

 

Dobra karta dziwękowa do kompa? - Xonar DX będzie.

Kolumny? W małym pokju zestaw 2.0 się sprawdzi czy może pakowac się 2 5.1?

Amplituner?

Telewzor i komputer już mam co nie

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 9
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No to poleć jakąś kartę do 200 zł

 

 

Co do zestawu. Mam dośc małe pomieszczenie, w ktorym znajduje sie ten sprzet (jakoś 15 m2). Ma być to sprzęt ogólny - do słuchania muzyki, gier i filmów pół na pół (muzyka sluchana przeze mnie?)Wszystko z działu UNDERGROUND

 

Cena? Amplituner + głośniki = 1500zł(na oko) dodatkowo dam 200 na karte i pewnie z 400 na słuchawki

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

No to poleć jakąś kartę do 200 zł

 

 

Co do zestawu. Mam dośc małe pomieszczenie, w ktorym znajduje sie ten sprzet (jakoś 15 m2). Ma być to sprzęt ogólny - do słuchania muzyki, gier i filmów pół na pół (muzyka sluchana przeze mnie?)Wszystko z działu UNDERGROUND

 

Cena? Amplituner + głośniki = 1500zł(na oko) dodatkowo dam 200 na karte i pewnie z 400 na słuchawki

 

Ampli + kolumny za1500 a na sluchaweczki chcesz wydac prawie 1/3 tej kwoty ? To juz lepiej idz po "wieze hi fi sony" do marketu bo nie wiem co za amplituner chcesz kupic wraz z kolumnami za te pieniadze.

Odnośnik do komentarza

Jak 1/3 tej kwoty jak napisałem, ze "dodatkowo" do tej kwoty?

 

A że napisałem 1500 to nic nie znaczy, założyłem, ze i tak ktoś poleci coś lepszego, ale w granicach rozsądku. Na te 15m2 nie ma sensu na zabawę z głosnikami i wzmacniaczem za 5 tysięcy.

 

Za tysiaka mozna kupić sensowny amplituner. Za 1500 można kupić sensowne kolumny 5.0, ale nie wiem czy się bawić w 5.0 skoro mam mały pokoik

 

 

Quadrale mają bardzo dobre opinie na forum dla audiofilii - chyba, że omyłkowo czytałem forum dla innych "fili"

quadral-quintas-5000-set_1.jpg

 

 

Ktoś ma jakieś sensowne rozwiązanie za 2000 zł, czy będę czytał tylko posty w stylu "za 20000 zł to kupisz tylko waciki i gumę orbit"?

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

Jak 1/3 tej kwoty jak napisałem, ze "dodatkowo" do tej kwoty?

 

A że napisałem 1500 to nic nie znaczy, założyłem, ze i tak ktoś poleci coś lepszego, ale w granicach rozsądku. Na te 15m2 nie ma sensu na zabawę z głosnikami i wzmacniaczem za 5 tysięcy.

 

Za tysiaka mozna kupić sensowny amplituner. Za 1500 można kupić sensowne kolumny 5.0, ale nie wiem czy się bawić w 5.0 skoro mam mały pokoik

 

 

Quadrale mają bardzo dobre opinie na forum dla audiofilii - chyba, że omyłkowo czytałem forum dla innych "fili"

quadral-quintas-5000-set_1.jpg

 

 

Ktoś ma jakieś sensowne rozwiązanie za 2000 zł, czy będę czytał tylko posty w stylu "za 20000 zł to kupisz tylko waciki i gumę orbit"?

 

Chodzi o porownanie: sluchawki za 400, a ampli z kolumnami za 1500, razem 2000 przykladowo. Niewazne. Olej 5.0/5.1, skup sie na ampli i dobrych kolumnach, idz do jakiego sklepu audio, nie do marketu i przesluchaj, zapisz model, kup w internecie. W markecie to sobie mozna posluchac koled albo "Pan marek proszony na dzial z warzywami, powtarzam pan marek proszony na dzial z warzywami". Co do kolumn to trzeba celowac w konkretne modele, nie wszystkie Quadrale sa idealne, kazda firma ma lepiej lub gorzej grajace kolumny i trzeba wybrac rodzynki w kwocie ktora dysponujesz sposrod calej gamy dostepnych modeli.

Odnośnik do komentarza

No widzisz.

 

Zdecydowałem się wyłożyć więcej kasy i skupić się na zestawie stereo. 2 kolumny za 1100 i uzywany amli/wzmacniacz za tysiaka powinny dać radę.

 

Wybór kolumny padł na Wharfedale Diamond 10.3

 

 

Teraz skocze do sklepu je odsłuchać i zamawam co bym mógł jeszcze w święta posłuchać na nich kolęd :thumbsup:

 

 

 

Z czasem dokupie suba i monitory, ale mysle, że to nie bedzie potrzebne, bo z recezji wyczytałem, że te kolumny ww spokojnie starczą na nagłośnienie dykoteki, a i dzwięk maja konkretny (i na tym zależy mi najbardziej)

 

Warto też wspomnieć, że do tej pory słuchałem muzyki na komputerze ze zintegroawaną dziwiekowką i na głośniczkach cretivea;]

 

 

Aha, i wyczytałem, że jak puszcze dziwiek z kompa przez kabel optyczny to nie ma znaczenie jaka to będzie karta, bo dziwiek i tak obrobi mi amplituner. Tak? W takim razie jaka tania kartę dziekowa z wyjsciem optycznym polecacie?

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...