Skocz do zawartości

HD TV - jak najmniejszy z jak najmniejszym lagiem matrycy


=PiT=

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Najlepsze monitory pod tym względem robi Viewsonic. Mam od niedawna model VX2260mw czyli następce viewsonica używanego na MLG w stanach (największa liga w Halo na świecie), i ma nawet taką opcje jak "Reakcja matrycy" gdzie można ustawiać sobie "normalna", "szybka", "super szybka". Jak szukałem monitora widziałem testy w porównaniu do CRT (takie testy input laga gdzie na CRT i danym ekranie puszcza się sklonowany obraz z PC na którym odpalasz timer i robisz zdjęcie z dużą szybkością przesłony, żeby zobaczyć rzeczywiste opóźnienie w oparciu o monitor jako podstawe) i o dziwo matryca wydawała się być czasami szybsza od CRT (co było raczej błędem) ale i tak matryce w wybranych viewsonicach są praktycznie najszybsze. Poza viewsonicami polecam Benq e2222HD (http://www.cnet.com.au/benq-e2220hd-339302642.htm?src=best dobra recenzja pokazująca również input laga) i Acera http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Dwa_monitory_LCD_od_Acera-23355.html

Edytowane przez Flaha
Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Boisz się laga? Bierz Plasmę, która nie cierpi na ten dolegliwość. A jeżeli Plasma to Panas. A jak Panas to jakiś model z serii Viera. Jaki? Zależy jaką masz kasę.

 

Dlaczego polecam co wyżej? Bo sam jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem Panasonica TX-P42UE.

Odnośnik do komentarza

Boisz się laga? Bierz Plasmę, która nie cierpi na ten dolegliwość. A jeżeli Plasma to Panas. A jak Panas to jakiś model z serii Viera. Jaki? Zależy jaką masz kasę.

 

Dlaczego polecam co wyżej? Bo sam jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem Panasonica TX-P42UE.

Plasmy nie cierpią na wysoki czas reakcji matrycy (odpowiedzialny za smużenie ekranu przy szybkich scenach), ale input lag to opóźnienie wprowadzane przez elektronikę obrabiającą obraz i to jest coś innego, tutaj plasmy niczym się nie różnią od LCD.

Odnośnik do komentarza

Mój Panasonic nie cierpi na żaden z powyższych, więc dobrze doradziłem koledze.

A wiesz, że żaden producent nie podaje wartości input laga na swoich produktach? Twój Panasonic to świetny telewizor, sam chcę sobie kupić takiego tylko, że większego (do salonu) ale to nie są telewizory dla graczy wymagających niskiego input laga (nie myl z czasem reakcji matrycy który jest zawsze podawany). Macie tutaj przykładowy filmik jak się liczy input lag http://www.youtube.com/watch?v=6fe8GWgxPwA. Do autora:

Jeśli zależy ci na komfortowym graniu w gry które wymagają bardzo szybkich reakcji (głównie FPS: quake, CS, Halo, CoD itp.) wybierz jeden z monitorów które ci podałem.

Edytowane przez Flaha
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...