Skocz do zawartości

Wybór amplitunera


Stranglerdave

Rekomendowane odpowiedzi

Jest na forum ktoś kto by się orientował mniej więcej w temacie kin domowych? Jeżeli tak, to prosze o pomoc w wyborze amplitunera i kolumn głośnikowych. Zastanawiam sie Onkyo TX-SR 507 lub YAMAHA RX-V 465. Macie może innych lepszych kandydatów w tym przedziale cenowym (1200 zł)? Szukam także kolumn. Zastanawiałem sie nad PRISM ONYX 100. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 10
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zależy co chciałbyś uzyskać.

Po początkowej fascynacji 7.1 wróciłem do stereo, bo muzykę tylko tak da się rozsądnie słuchać.

Filmy i gry też sobie radzą niezgorzej, ale priorytetem zawsze była muzyka.

Jeśli chcesz stereo to poszukaj sobie coś z polskich głośników (np. Tonsil Samba (soundfinder) 130 - za małe pieniądze dostajesz dobrze grające kolumny).

5.1 najlepiej kompletować po kolei jeśli masz mało kasy. Markowy sprzęt jest dość drogi a w taniochę się nie pakuj.

Ja doradzałbym Ci na początek poszukać stereo i ewentualnie subwoofer (niezły można kupić już za 500-700zł).

Jeśli chodzi o ampa, to nie będę Ci doradzał - musisz sam usłyszeć jak gra. Nie kupuj w ciemno.

Onkyo niespecjalnie mi podszedł - ma dziwne metaliczne brzmienie.

Odnośnik do komentarza

Kino chce kupić głównie z myślą o grach, filmy na drugim miejscu. Muzyka to osobny temat. Będzie leciała z czego innego prawdopodobnie. Amplituner już mam raczej wybrany, właśnie ta Yamaha. Pozostają kolumny. Dotychczas dźwięk leciał mi z telewizora, także wymagań nie mam zbyt wygórowanych, szukam czegoś na początek. Większosć kolumn patrze powyżej 2 tysięcy. Ja bym mógł dać tak do 1000 zł. Wynalazłem takie kolumny KODA AV 701 (5.1). Co o nich sądzisz?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...