Skocz do zawartości

Pytanie - europejskie gry a amerykański PSS/PSN ?


noktvrne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Na wstępie przepraszam, jeśli temat był wałkowany milion razy a ja jakimś dziwnym trafem nie mogłem znaleźć odpowiedniego threadu. Mam nadzieję, że mnie nie pobijecie. ;)

 

Sprawa ma się tak. Konsolę mam już od jakiegoś czasu i jak zapewne wiadomo, założyłem konto na amerykańskim PSN. Jako, że później, kiedy w PL zaczęło się już lepiej dziać, nie pomyślałem, żeby zmienić (po prostu założyć nowe) konto na nasze rodzime.

 

Wszystko było okej, do momentu, kiedy to nie wydałem 15 papierów z rysunkami martwych prezydentów na BBC2:Vietnam i okazało się, że DLC nie działa, ponieważ mam PALową wersję gry.

Okej 'załóż sobie nowe, polskie/europejskie konto i tam kupuj wszelkie dodatki/DLC/itp' powie ktoś, ale... na swoim koncie domyślnym zdobywam trofea. Trochę tego nazbierałem i nie chce mi się zakładać nowego konta i przechodzić jeszcze raz parę grubszych gier.

 

I teraz pojawia się pytanie. Wiadomo, że migracja kont nie wchodzi w rachubę (co uważam za największą bzdurę Sony, bo niby dlaczego nie masz prawa się przeprowadzić do innego kraju?) i pozostają opcję takie, jak:

a) kupowanie DLC w formie pudełkowej / ze sklepu internetowego (kod na e-mail itp),

B) założenie drugiego konta na europejskim PSN i ściąganie i granie na tym właśnie koncie.

 

I teraz tak. Opcja a) nie jest aż taka zła, ale wiadomo, że nie wszystko można kupić + cena takiego Undead Nightmare jest o wiele wyższa w wersji pudełkowej niż cyfrowej, także to rozwiązanie jest w miarę na krótką metę.

 

Z kolei opcja B) zmusza mnie do założenia nowego konta, co nie jest arcy-trudnym przedsięwzięciem, ale zastanawiam się, czy ściągając wszelkie DLC na tym koncie, będę mógł wykorzystywać na moim master-USA-account? ;)

 

Przykład:

Mam polskiego BBC2. Zdobyłem platynę, wszystko fajnie itp. Na swoim głównym koncie, na którym mam dostęp do PSS USA.

Ściągam teraz DLC z europejskiego PSS na drugim koncie. Instaluję itp.

Przełączam usera z powrotem na master account.

Odpalam BBC2.

 

Czy mam w tym momencie dostęp do Vietnamu i mogę zdobywać dalsze trofea?

 

Wiem, wiem - trochę to wszystko zagmatwane, ale wierzę, że nie jestem odosobniony w tym przypadku i ktoś będzie mógł mi poradzić, jak to mam najlepiej zrobić.

 

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi i porady.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 1
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...