Skocz do zawartości

AIR


Bioter

Rekomendowane odpowiedzi

Air to anime które zdecydowałem obejrzeć się po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii i recenzji na jego temat, a gdy okało się że seria nie jest tasiemcem i liczy jedynie 12 odcinków(trzynasty to streszczenie, ale napewno odradzam oglądać przed właściwą serią).

Dramat z domieszką fantasy opowiadający o podróżniku , który poszukuje dziewczyny ze skrzydłami( w między czasie poznamy historię pierwszej takiej istoty), pewnego dnia zatrzymuje się on w miałym miasteczku , a tam poznaje dziewczynke imieniem Misuzu , dziewczynka ta miewa sny o niebie , a jak się potem okazuje cierpi ona na dziwną dolegliwość... to tyle o fabule, która co trzeba zauważyć nie jest łatwa w

odbiorze, nie które rzeczy są pogmatwane i trudno połapać się kto jest kto, i dlatego powinny obejrzeć to osoby lubiące takie serie jak Evangelion.

oprawa Audio wizualna bardzo ładna , w muzyce to o ile opening jakos średnio mi sie podobał a ending jeszcze mniej, to już w samych odcinkach odgrywana jest fajna melancholijna i nastrojowa muzyka(naprawde bardzo fajna), która z pewnością przypadnie do gustu osobom ceniącym melodie z jRPG(takie skojarzenia miałem ), no i nie tylko.

Ciekawostką jest "nieoficjalny pokemon" , psopodobne stworzenie wydajace z siebie "piko piko" , skojarzenie z grą nintendo jest o tyle większe w obliczu pewnego zdania "Pewnie jesteś legendarnym stworzeniem z tego miasta jeśli Cię złapie" brzmi jak "Pewnie jesteś legendarnym Pokemonem z tego miasta, jesli cie złapie" .

Historia raczej smutna, "dramat skrzydeł nie mogących latać" w którym nie uświadczymy dobrego japońskiego humoru, szkoda tylko że w pewnym momencie można przewidzieć jak to się skończy.

Seria napewno warta zobaczenia ale odradzam osobom które nie specjalnie lubią myśleć przy oglądaniu.

Wedlug mnie Air to jedno z najlepszych Anime a zarazem piękna i poruszająca historia .

 

 

 

Film kinowy jako alternatywne spojrzenie na Historie Air wypada decydowanie gorzej niż seria właściwa, ot zrobiono z tego jakieś takie romansidło.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 3
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pewnie wyjdę na wrednego skurczybyka, ale ta historia w ogóle mnie nie poruszyła, co więcej - niesamowicie irytowały mnie postacie (zarówno designem jak i zachowaniem), a i ledwo dotrwałem do końca.

Zdecydowanie nie moje klimaty, ale jeżeli komuś się podobało, to niech obczai bardzo podobne tematycznie (chyba nawet tego samego studia) Clannad.

Odnośnik do komentarza

Wersja filmowa Air jakoś bardziej mi przypadła do gustu , nie była aż tak zamotana jak wersja TV. Warto też wspomnieć o Air in Summer , te dodatkowe 2 odcinki również były całkiem niezłe ;)

Wśród wcześniej wspomnianych anime umieściłbym Air na jednym miejscu z Kanonem , Clannad (AF) i Angel Beats! jednak oczko wyżej ;D

 

Jak ktoś lubi takie klimaty to polecam ef - a tale of memories oraz ef - a tale of melodies które jest moim zdaniem lepsze niż pierwsza seria ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...