Jump to content

Teneryfa


Recommended Posts

 • 1 month later...
 • Replies 5
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest Maiden

Kanary są strasznie przereklamowane. Jak chcecie siedzieć w hotelu to OK, ale zapomnijcie o fajnych plażach. To są wyspy wulkaniczne -> naturalnie kamieniste. A te kamienie, są często b. ostre. Jako ciekawostkę mogę wam powiedzieć, że Hiszpania importuje na Kanary piasek z Sahary marokańskiej (który i tak regularnie jest wypłukiwany przez ocean).

Link to comment
 • 4 weeks later...

Nie zgodze sie. Na Teneryfie bylem 2x. Plaze sa nie kamienste a "brudne" czyli piasek wulkaniczny, z tym, ze to niczemu nie przeszkadza. Ale w stolicy jest jedna plaza z czystym piaskiem (o ile dobrze pamietam z Portugalii go przywiezli) oraz w Siam Parku (najwiekszy park wodny w Europie). Nie wiem czy juz nie pojechales tam, wiec moze byc nie aktualne, ale jak chcesz wiecej info to wal na prv. Bylem tam raz we wrzesniu a drugi raz na swieta i sylwestra. Za kazdym razem super.

Link to comment
 • 5 weeks later...

Byłam na Teneryfie raz i wybieram się po raz drugi w tym roku. Piasek ze względu na to, że jest pochodzenia wulkanicznego wydaje się być brudny i odmienny do naszych polskich plaż, ale oczywiście w niczym to nie przeszkadza.

Trzeba się uzbroić w cierpliwość, ponieważ na większości tych plaż wylegują się przeklinający i sprawiający negatywne wrażenie Anglicy. Jest też bardzo dużo Niemców, dużo drogich sklepów, ogólnie takich wypasionych "na Caringtona".

Powiem pokrótce co warto zobaczyć. Najlepszym środkiem transportu jest auto- oczywiście z wypożyczalni.

Ciekawym miejscem do pozwiedzania jest wulkan El Teide, w jego okolicach kręcili Gwiezdne Wojny. Skaliste tereny. Nie zapomnijcie zabrać cieplejszej odzieży. Temperatura na górze bardzo spada.

Drugim ważnym punktem jest Masca i Los Gigantos. Do wioski prowadzi pełna zakrętów, wąska droga- jazda jeapem na pełnym bucie przyprawia o zawał...:) Ale emocje fantastyczne. A ta kręta droga prowadzi do wioski, w której 100 lat temu żyli piraci. Wspaniała panorama, jedna z najpiękniejszych jakie widziałam w życiu.

Miejscem którego nie można pominąć to Loro Park czyli delfinki, papużki i takie tam. Pozytywnie.

No i można jeszcze przepłynąć na wyspę obok, na Gomerę, ale tam już niestety nie byłam. :)

 

W razie pytań pytaj. :)

Edited by Kania
Link to comment
 • 6 months later...
 • 9 years later...

Robię wykop, bo kocham Kanary. Najlepszy klimat na świecie. Zimą 20 (często więcej), latem 30, czyste, świeże powietrze i pełno słońca. Fakt, nie jest to egzotyczna, tropikalna Tajlandia, ale fantastyczny kompromis między bezpieczną i znaną Europą a powiewem tropików. Ocean jest tam zimny, bo otwarty i do tego wyspy opływa zimny prąd morski, ale w klapeczkach można chodzić przez cały rok. Mam zamiar się tam przeprowadzić jak nie jak najszybciej, to przynajmniej na emeryturkę. Najpiękniejszą wyspą jest La Palma, ale Teneryfa ma imponujący wulkan.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...