Skocz do zawartości

Gry na Split Screen


Graciuch

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam przede wszystkim (nie nabyłbym tych gier gdyby nie split)

- Army of Two, obie części na równi (nie można się zrażać kaszniastą grafiką jedynki)

- Lost Planet 2 - trochę mały ekran na splicie, ale gra się świetnie. Jest w miarę wymagająca, levele są fajnie skonstruowane - pozwalają grać różnymi stylami, używać różnorodnej broni itd. Bardzo japońska w designie, są mechy, gigantyczne bossy, specyficzny klimacik.

 

Jest jeszcze jedne głupio brzmiący tytuł z PSN: "Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars" - ma to triala na godzinę czasu i jest to optymalny czas na tę grę. W skrócie jest to piłka nożna w wykonaniu samochodów, gra bardziej przeznaczona do rywalizacji niż kooperacji, durna, ale fajna.

 

Z klasyki:

- Tony Hawk 2 - kupiłem za 10zł na allegro (wersję na PSX) i jest kupa zabawy na splicie, czar wspomnień :)

 

Od czego się odbiłem na splicie:

- Sacred 2 - koszmarnie oddalona kamera, ciężko wypatrzeć co się dzieje na ekrani. Bardzo źle zrobiony interfejs na splicie - tylko jedna osoba na raz może obsługiwać swoją postać, a że system rozwoju postaci jest dość skoplikowany (imo bez przeczytania faq nie ma się co zabierać), to jak jedna osoba zarządza swoim bohaterem to druga ma 5 minut przerwy (do systemu levelingu dochodzi obsługa ekwipunku, trzeba przejrzeć znalezione przedmioty itd.)

- Untold Legends: Dark Kingdom - kolejny actionRPG (slasher?), niestety potwornie nudny, nawet w coopie,

 

Za co mam w planie się zabrać w coopie:

- Killzone 3 - po demie na splicie byłem oczarowany, nie trzeba reklamować :)

- Dungeon Siege 3 - liczę na znośne aRPG, wygląda odpustowo, ale może się okazać dobry do kanapowca

- Call of Duty: World at War - cała kampania jest do zrobienia na splicie, ale chyba nie można sejwować (pewny nie jestem, nie grałem)

- Call of Duty: Modern Warfare - tryb Spec Ops - krótkie misje do robienia na punkty, ponoć fajnie się gra

 

Ogólnie to polecam stronę http://www.co-optimus.com/ - jest tam świetna wyszukiwarka tytułów coopowych z możliwości wyboru różnych preferencji i platform.

Edytowane przez oTOMo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

LOL, zartujecie chyba. RE5 slabe ?? Przez same pasy mowicie, ze split jest slaby?

Ta gra ma jednego z najlepszych splitow, przechodzenie tej gry we dwojke to fun niesamowity, a do tego wszystkiego dochodzi jeszcze tryb mercenaries.

 

Prawde mowiac nie sadze zeby ze splita zrezygnowali. Bylo to kiedys naprawde popularne, niedawno byl krotki przestoj, a teraz znowu to powraca (wystarczy popatrzec na nowe gry - KZ3 ma splita, CoD Black Ops ma multiplayer online na splicie itp itd) nazywac to renesansem to moze byloby wyolbrzymienie, ale z pewnoscia jest lepiej niz pare lat temu.

 

Jesli chodzi o gry na splita, to jak kumple wpadna to cioramy w:

Resistance 1 na 4osobowym splicie w multi - MEGA sprawa, jak ktos szuka gry na 4 osoby to brac Resi1, gra kosztuje grosze, multi jest wyborne, do tego jest masa map, customizacja trybow itd

BLUR - wyscigi, oprocz tego tryb deathmatch na 4 osoby (trasa: ta jajowata, do tego wystarczy ustawic 1shot 1 kill i sieka jest niesamowita :D)

 

Wypas jest tez Dead Nation oraz Super Stardust HD (SSHD to juz totalny must have, bo gra nie dosc ze jest kozacka to jeszcze tania)

Dobry jest tez Warhawk - split do 4 osob, mozna sie dolaczac online i tam grac splita, albo grac offline

 

 

Jesli chodzi o Resi 2 - coop na splicie jest. Przeciez w Resi 2 jest ten oddzielny tryb coop i mozna go grac na splicie (chociaz we dwie osoby nie polecam bo jest naprawde ciezko, ale nie jest to problemem bo mozna razem z drugim graczem dolaczyc do jakiejs bandy online)

 

Od siebie jeszcze polece Motorstorm Pacific Rift - rowniez swietna gra na splita

A z klasykow - Crash Team Racing z PSXa, to juz jest naprawde cudo

Odnośnik do komentarza

LOL, zartujecie chyba. RE5 slabe ?? Przez same pasy mowicie, ze split jest slaby?

Ta gra ma jednego z najlepszych splitow, przechodzenie tej gry we dwojke to fun niesamowity, a do tego wszystkiego dochodzi jeszcze tryb mercenaries.

 

Zgadza się, gra się fajnie, ale ja przynajmniej oceniałem samą jakość split screena, a te pasy tylko przeszkadzają. Samego trybu kooperacji nie czepiam się, bo jest dobry.

Inna sprawa, że przez niego grając samemu jest się poszkodowanym, a wystarczyło dać Shevie nieśmiertelność, jak to jest np w Uncharted czy Gearsach (tu akurat bot pada po serii, ale jeśli sami wybijemy wszystkich w okolicy to się zregeneruje, można go też reanimować). W RE5 Sheva ginie i game over, a kto próbował professional samemu, ten wie jak to irytuje.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

niestety na obecnej generacji konsol za duzo tego nie ma:/

 

Jest sporo gier ze splitem tylko akurat nie na tej konsoli co grasz.

 

Nie zwróciłem uwagi czy ktoś wymienił Kane & Lynch 1 i 2.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...