Skocz do zawartości

Nowy telefon


TyskiPL

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem. Teraz wymieniam telefon i mogę dostać albo Samsunga Monte, albo Sony Ericson Xperię X8.

 

Na początku myślałem, że wybór jest oczywisty - Xperia. Aparat tam w końcu robi lepsze zdjęcia niż mój obecny fon (Samsung J700), ale zacząłem się wahać jak poczytałem parę opinii.

Przeraża mnie to, że ponoć głośniczki tam są ciche i trzeszczą czasami i nie wiem czego się tutaj spodziewać. Czy będzie tak samo cichy jak w Samsungu J700, minimalnie lepiej, czy ciszej? Ogólnie nie słucham telefonu na głos, ale w sumie wpływa to na odbiór dźwięku przez słuchawki.

Kolejną rzeczą jest rzekoma słabość baterii w tym telefonie. Wiadomo, nie potrzebuje jakiejś mega super wytrzymałej baterii, co mi wytrzyma miesiąc bez dawki prądu. Ale część osób pisała, że baterii ledwo starcza na 1 dzień. Nie ukrywam, dla mnie to ważne, bo od października będę na studiach daleko od domu i założę się, że przynajmniej mama będzie mnie bombardować telefonami, do tego planuję korzystać z Wifi w tym telefonie (gdybym wziął Xperię oczywiście). Zazwyczaj nie smsuje dużo, ale nie wiadomo co będzie na studiach.

 

Dodam tylko, że nie planuję grać na tym telefonie. Owszem, mam parę gierek na moim obecnym staruchu, ale grywam raz na ruski rok. Wiem, że w Xperii jest system Android, ale gierki typu Angry Birds mnie nie ciągną. Dla mnie telefon ma służyć przede wszystkim do rozmawiania, smsowania i odtwarzania muzyki.

 

Wymieniam telefon, bo niby mój obecny jest w dobrym stanie i prawie spełnia wszystkie funkcje. Prawie. Bo ma skłonności do wyrzucania z sieci. O ile w moim mieście tego problemu aż tak nie mam - wywali mnie tylko nad jeziorem, a w mieście to wywaliło mnie tylko niedawno, tak jak jestem na wakacjach u rodziny na Podlasiu to cała rodzina ma tam zasięg (wszycy jesteśmy w Orange), tylko ja nie. W miarę dużym miasteczku zasięg powinienem mieć 5 kresek, a ledwo go mam na schodach w domu kuzyna i do tego nie mogę się ruszać wtedy. A na wsi dziadków to już w ogóle porażka, bo o zasięgu mogę zapomnieć i jak po tygodniu pojade do mniejszego miasteczka (inne, niż te opisane wyżej) to nagle jestem zasypywany smsami, powiadomieniami itd.

 

Będę wdzięczny za pomoc w doradzeniu. Ciągnie mnie do tej Xperii, podoba mi się, tylko pytanie, czy się na nim nie zawiodę?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 2
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.