Jump to content

Dzienniki, pamiętniki, wspomnienia, rozważania


Recommended Posts

Czytujecie? Lubicie? Męczą was, nudzą, fascynują?

 

Ja osobiście uwielbiam, odkąd przeczytałem te Gombrowiczowskie mam dużą chętkę na ten rodzaj literatury, często sam rozwój osoby na przestrzeni lat jest ciekawsze niż niektóre książki. Przeglądałem też dzienniki Kafki, podejście nieco inne, to bardziej taki notatnik, ale równie interesujące i jak znowu wpadnie mi w ręce chętnie przeczytam. Wasze typy?

Link to comment
  • Replies 2
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

O dziennikach czy ogólnie o nim?

 

Dobrze, że użyłeś słowa 'forma' bo to chyba jedyna jego obsesja, ciągła zabawa konwencjami, językiem, wydarzeniami i sposobem w jaki człowiek oddziałuje na drugiego człowieka. Dzienniki są dużo spokojniejsze niż jego 'normalna' literatura, zresztą słowo dzienniki to też za dużo, bo coś co w gruncie rzeczy powinno być prywatne i szczere u niego (jak wszystko) przyjmuję formę prowokacyjnej gry z czytelikiem. Ja osobiście cenię go chyba najwyżej ze wszystkich polskich pisarzy, owszem był oszołomem ale przez tę warstwę kpiny, ciągłej gierki i absurdu przebija się cholernie inteligentny i niesamowicie oczytany facet (indeks naziwsk na koniec dzienników ciągnie się stronami).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.