Jump to content

Artykuł dotyczący terroryzmu


szaden

Recommended Posts

Dostałem zadanie na studiach polegające na napisaniu artykułu dotyczącego terroryzmu. Najlepsze teksty zostaną nagrodzone publikacją, także zależy mi na tym, żeby napisać jak najlepszy artykuł. Jak na razie wymyśliłem takie dwa tematy:

 

1: Wolność w dobie terroru- tekst byłby o tym jak walka z terroryzmem spowodowała zmniejszenie swobód obywatelskich w różnych krajach i jak niektóre z rozwiązań nastawione na tropienie terrorystów przeczą prawom człowieka.

 

2: Tytułu jeszcze nie wymyśliłem, ale byłby to tekst o rozwoju technologii spowodowanym walką z terroryzmem i na temat wpływu tego rozwoju na życie codzienne zwykłych ludzi.

 

Jak sądzicie, który z tych tematów byłby ciekawszy? Jakieś porady?

Link to comment
  • Replies 6
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

W sumie oba tematy są interesujące, zależy od osobistych preferencji, ale ja wybrałbym nr.1 ponieważ wydaje mi się łatwiejszy do napisania. Przykładów na zmniejszenie swobód obywatelskich jest wiele jak kontrole na lotniskach, centrach handlowych, metrach itp. Więzienia są z kolei przykładem łamania praw człowieka, ale moim zdaniem dla człowiek odpowiedzialnego za śmierć wielu ludzi powinny obowiązywać inne prawa. Trochę historii i literatury wystarczy imo.

Edited by MajorZero64
Link to comment

Jeśli chcesz napisać coś oryginalnego, to na pewno nie pierwszy, bo to będzie first pick każdego, kto nie ma ochoty się wysilać.

 

Obejrzyj sobie to -

Z pewnością nie jest to wykład o terroryzmie, ale może zawarta tam myśl przewodnia natchnie Cię do obrania kierunku pracy, albo chociaż ciekawego akapitu, który będziesz mógł wkręcić w wybrany temat.

Link to comment

Fakt pierwszy jest dosyć prosty i mało oryginalny.

 

Ostatnio w dobie coraz szybciej rozwijającej się sieci cyberterroryzm nabiera rozpędu. Możesz zawsze płynnie przejść od historii terroryzmu do właśnie cyberterroryzmu. Niestety nie siedzę w takiej literaturze i publikacjach, ale próbuję jakimś pomysłem zarzucić.

Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.