Skocz do zawartości

Artykuł dotyczący terroryzmu


szaden

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem zadanie na studiach polegające na napisaniu artykułu dotyczącego terroryzmu. Najlepsze teksty zostaną nagrodzone publikacją, także zależy mi na tym, żeby napisać jak najlepszy artykuł. Jak na razie wymyśliłem takie dwa tematy:

 

1: Wolność w dobie terroru- tekst byłby o tym jak walka z terroryzmem spowodowała zmniejszenie swobód obywatelskich w różnych krajach i jak niektóre z rozwiązań nastawione na tropienie terrorystów przeczą prawom człowieka.

 

2: Tytułu jeszcze nie wymyśliłem, ale byłby to tekst o rozwoju technologii spowodowanym walką z terroryzmem i na temat wpływu tego rozwoju na życie codzienne zwykłych ludzi.

 

Jak sądzicie, który z tych tematów byłby ciekawszy? Jakieś porady?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 6
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W sumie oba tematy są interesujące, zależy od osobistych preferencji, ale ja wybrałbym nr.1 ponieważ wydaje mi się łatwiejszy do napisania. Przykładów na zmniejszenie swobód obywatelskich jest wiele jak kontrole na lotniskach, centrach handlowych, metrach itp. Więzienia są z kolei przykładem łamania praw człowieka, ale moim zdaniem dla człowiek odpowiedzialnego za śmierć wielu ludzi powinny obowiązywać inne prawa. Trochę historii i literatury wystarczy imo.

Edytowane przez MajorZero64
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz napisać coś oryginalnego, to na pewno nie pierwszy, bo to będzie first pick każdego, kto nie ma ochoty się wysilać.

 

Obejrzyj sobie to -

Z pewnością nie jest to wykład o terroryzmie, ale może zawarta tam myśl przewodnia natchnie Cię do obrania kierunku pracy, albo chociaż ciekawego akapitu, który będziesz mógł wkręcić w wybrany temat.

Odnośnik do komentarza

Fakt pierwszy jest dosyć prosty i mało oryginalny.

 

Ostatnio w dobie coraz szybciej rozwijającej się sieci cyberterroryzm nabiera rozpędu. Możesz zawsze płynnie przejść od historii terroryzmu do właśnie cyberterroryzmu. Niestety nie siedzę w takiej literaturze i publikacjach, ale próbuję jakimś pomysłem zarzucić.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...