Jump to content

Recommended Posts

Już w najbliższy weekend (11-13 maja) w Sosnowcu w hali Expo Silesia odbędzie się GameDay – konferencja dotycząca gier wideo. Tegoroczna edycja zapewni wykłady, konkursy, możliwość zagrania w najnowsze gry na stoiskach oraz niesamowitą atmosferę, która co roku gromadzi tysiące fanów gier. Podczas GameDay będzie można także wygrać kilkadziesiąt gier na konsolowe i PC.

Na wydarzeniu pojawią się prawie wszystkie znaczące firmy związane z branżą gier wideo z Polski, ale nie zabraknie też niezależnych twórców czy przedstawicieli uczelni. Pojawią się m.in.: Microsoft, CD Projekt RED, Techland, Reality Pump, 11bit Studios, Artifex Mundi, The Farm 51, Can’t Stop Games, Vivid Games, Drago Entertainment, Ganymede, nk.pl i wiele innych. Gracze, oprócz odbycia rozmów z twórcami, będą mogli od razu przetestować dokonania firm.

 

Kolejna edycja GameDay umacnia Polskę jako kraj, w którym tworzone są wspaniałe gry światowej jakości. Polska stała się krajem, w którym powstają tytuły zajmujące najwyższe miejsca międzynarodowych list najlepszych gier. Coraz większa liczba polskich produkcji jest uznawana na świecie za przełomowe pod względem technologii, grafiki, klimatu czy fabuły. GameDay to miejsce w którym profesjonaliści mogą wymienić się wiedzą i doświadczeniem, a gracze – dowiedzieć się więcej o grach i o tym, jak powstają. Podczas tegorocznej edycji wręczymy „Polish Game Awards,” czyli nagrody za najlepsze polskie gry wydane w roku 2011 . Jest to pierwsza w Polsce inicjatywa mająca na celu wybranie najlepszych gier stworzonych przez Polaków oraz promowanie ich za granicą jako ważnych osiągnięć kulturalnych Polski. Nagrody zostaną rozdane w kategoriach: najlepsza gra PC, najlepsza gra na konsolę, najlepsza gra mobilna oraz najlepsza gra przeglądarkowa. Najlepsze produkcje wybierają przedstawiciele najpopularniejszych i największych mediów związanych z grami.

Na GameDay przedstawionych zostanie kilka najnowszych produkcji oraz informacje o tym, co nowego pojawi się na rynku. Dodatkowo będzie można poznać tajniki produkcji gier: dowiedzieć się jak powstaje gra, na co należy zwracać uwagę oraz z jakich korzystać narzędzi. Będą również omawiane tematy popularno-naukowe, zarówno dla początkujących jak i profesjonalistów.

Podczas wydarzenia będzie można:

• Zagrać w najnowsze gry

• Uzyskać informacje na temat planów firm i nowości ze świata gier

• Porozmawiać z twórcami gier

• Wysłuchać profesjonalnych wykładów konferencyjnych

• „Wejść w branżę” dzięki wykładom popularno-naukowym

• Znaleźć ciekawe oferty pracy

• Stworzyć nowe grupy projektowe

• Porozmawiać ze środowiskiem naukowym

Impreza od pierwszej edycji była skierowana do graczy oraz twórców gier. Poprzez prezentacje, wykłady czy pokazy, słuchacze mogli dowiedzieć się w sposób przystępny jak tworzy się grę lub jakie są najczęściej spotykane błędy twórców. Z kolei doświadczeni programiści czy projektanci mogli pogłębić swoją wiedzę poprzez prelekcje kompetentnych deweloperów.

 

Nie ukrywamy, że naszym celem jest stworzenie największego „eventu gamingowego” w Europie Środkowo – Wschodniej i, mówiąc nieskromnie, jesteśmy na dobrej drodze.

 

Lista firm, które pojawią się na GameDay: http://www.gameday.com.pl/?file=gd2012

Agenda: http://www.gameday.com.pl/?file=agenda

Materiały graficzne do pobrania: http://www.gameday.com.pl/?file=do-pobrania

 

 

Więcej informacji:

http://www.gameday.com.pl

http://www.facebook.com/gamedayexpo

  • Upvote 1
  • Downvote 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.