Skocz do zawartości

TV/monitor do xboxa360


Kenny tJJger

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 360tke. Podlaczac ja bede zwyklym kablem od konsoli bo innego nie mam.

 

Mam cholernie maly pokoj, tv 32'' to max zebym to w miare mogl objac wzrokiem, odleglosc okolo 2,5 m od tv bede mial grajac/ogladajac.

 

Bede bral na raty bo mam w cholere innych wydatkow wiec cena max 3,5k dla mnie to max. Jesli monitor to z wejsciem na antene tv zeby ogladac kablowke, ale czy taki w ogole jest? Oczywiscie mowa o full hd, wypasik ma generalnie byc.

 

Mozecie cos polecic nie odsylajac mnie po tematach? Ten belkot o kontrastach itp. nic mi nie mowi. Co polecacie?

Edytowane przez 2razyjot
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No ja to kupuje po niedzieli te 26 calową wersje bo moja 19'skta jest za stara na moje male biurko wiec zmieniam. Juz nie korzystam z 40calowego soniaka wiec poki co bede go dzielic z ps3, gamecube ps2 i pc. napisze jak sie sprawuje i co jakimi kablami podpiete.

 

 

sam monitor wyglada swietnie, it's fucking huge syncmastert260hd1bq3.jpg

Odnośnik do komentarza
Samsung T260HD - monitor 26", full hd, tuner tv, zaje.bisty obraz.

http://www.agito.pl/powyzej_19/samsung_255...352.332533.html

zgadzam sie z powyższym w 108,5% obraz obraz i jeszcze raz obraz.

 

tak juz mam, w końcu po wielu opuźnieniach i wkurzaniu sie na dostawce dzis rano kurier dostarczył mi to cudo. ale nie mam w tej chwili NGC tylko ps3 podpięte, kablówke i pc'ta wiec pełne spojrzenie moim okiem dam jak tylko konsola to mnie wróci. a juz napisałem połowe i mam też kilka fotek ale dam we wtorek całość.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Tez juz mam. 1945 zl a full satysfakcji w full hd. Wrazenia? KOSMOS! Nareszcie gierki w full hd, smigam jak zly a jakby tego bylo malo wyglad ma kosmiczny a obraz cudenko, roznica miedzy CRT a LCD duza, potwierdzam! :)

 

 

Nizej fotorelacja (jakby ktos zaraz zaczal jeczec, ze xboxa trzymam we wnece i sie spali - stoi tak ponad rok i ani razu sie nie zawiesil, a jakby nawet poszedl do piachu stac mnie na nowke od reki):

 

14nns4l.jpg

Tak prezentuje sie tv

 

5fqd75.jpg

Jeszcze jedna fota z troche innego ujecia

 

33tm5w9.jpg

Podstawka pod lcd jest stabilna, wykonana z dobrego materialu

 

24b2fk7.jpg

Nie szukajcie przycisku power. TV wlacza sie poprzez dotkniecie panelu w miejscu symbolu wlaczenia tv, fajny bajer ;)

 

1javwl.jpg

Pilot jest srednich rozmiarow, dobrze rozplanowane przyciski i jak to w linii Samsung dobrze zaplanowane menu, ktore wygodnie sie obsluguje

 

2rqcduf.jpg

Widok na "wezowisko" kabli, jakie wejscia mamy w tv?

 

2zz16yx.jpg

Z lewej strony lcd znalazlem tajemnicza klapke, po jej otwarciu ukazaly sie...

 

2ro2k3k.jpg

Kolejne wejscia

 

t018vo.jpg

Po prawej stronie umieszczone zostaly "niezbedne przyciski", hehe

 

Tak sie tv prezentuje. Wrazenia pozytywne, oprocz czarnego tworzywa, ktore wyglada super i slim ale odciski palcow i kurz sa az za nadto widoczne. 5+ za tworzywo na lcd, ktore chroni sam panel przed porysowaniem. Do malych pokoi ten model jest jak znalazl. :)

 

 

Edytowane przez 2razyjot
Odnośnik do komentarza

Jako monitor sprawuje sie o wiele lepiej niż "Fantastycznie" 25,5 cala to niesamowicie zadowalająca wielkość dla gier video. a że o pracy okienkowej już też musze wspomnieć, można mieć otwarte okna jak "Opera" "Word" "Excell" i pracować komfortowo.

 

sam monitor w Menu ma ustawienia dla obrazu:

- "Uzytkownia" - czyli tak jak so bie sami ustawimy to monitor to zapamieta,

- "Kontrast Dynamiczny" - gdzie czern zmienia sie zaleznie od tego co dzieje sie na ekranie. osobiscie uwazam to za niewygodne ustawienie dla filmow bo podczas sceny obraz potrafi sie zrobic jasny a nagle sciemniec by po chwili znow rozjasniec. to mnie wkurza.

- "Tekst" - sprawdza sie podczas pracy z tekstem obraz staje sie nagle bardziej wyciemniony przez co mozna pracowac w akruszu kalkulacyjnym oraz w wordzie dluzej niz normalnie, moje oczy przez to mniej sie meczą. bardzo mi sie to podoba i gdy pracuje w Excellu to z tego korzystam.

- "Internet" - tutaj obrqazki są bardziej wyraziste zarowno jpg'i jak i animowane gify. ale obraz jest jasniejszy niz w trybie "Tekst".

- "Zabawa" - tutaj obraz staje sie strasznie jasny na maxa, kontrast tak samo, ostrosc jedynie pozostaje na poziomie 90% ale to mozna dowolnie zwiekszyc/zmniejszyc.

 

Wszystkie opisane ustawienia nie są "wyryte w kamieniu" i mozna obraz przełączyc w tryb powiedzmy "Tekst" czy "Zabawa" ale zaraz po tym dowolnie coś zmniejszyc lub zwiekszyc, zmienic nasycenie kolorow na zimne badz cieple.

Do tego rozmiar obrazu sobie dobrac z : Szeroki, Auto Szerokosc gdzie obraz sam sie dostosuje do sygnału, 16:9, Szeroki powiekszony - czyli rozciągniety na maxa w dół i w góre, 4:3 tzn w kwadracie, Powiekszenie i Bez Overscanu.

 

Glosniki wcale nie są takie słabe, są bardz ok i grają dosc glosno. Ale jak ktos kupuje ten monitor do zabawy to zdecydowanie jest za cichy i za glos powinny odpowiadac zestawy kina z prawdziwego zdarzenia.

 

Monitor ma wejscie antenowe a zatem i wbudowany tuner TV. Monitor spisuje sie rewelacyjnie jako TV a jeszcze lepiej jako monitor do konsoli playstation 3, obraz nie jest sztucznie rozciągniety, ale mozna jak juz pisalem w opcjach sobie dowolnie wybrac palete kolorow pobawic sie ustawieniami RGB, Gamma. 2x HDMI wystarcza aby podpiąc i X360 i ps3, kablem scart podlączylem nintendo game cube ale mialem ząbki czyli obraz wygladal gorzej niz na tv crt starej generacji. pobawilem sie ustawieniami i udalo mi sie ten efekt Bardzo mocno zredukowac.

 

Sam monitor wykonany jest rewelacyjnie, co prawda widzialem w sklepie przed zakupem wersje 22 i 24 cale, obie niestety na moje oko wygladaly badziewnie i wowczas zaczolem zalowac ze kupilem online wersje T260HD, wersja 24 cale ma z tylu taką klapke ktora umozliwa ukrycie kabli, zdejmujemy te klapke wpinamy wszystkie potrzebne nam kable, spinamy je taką dolączonoą do zestawu spinKą i wkladamy klapke na miejsce od tej pory zadnych kabli nie widac. moja wersja 26 calowa niestety tago bajeru nie ma ale w niczym to nie przeszkadza. Bałem sie tego ze kupilem jakies badziewie online bez mozliwosci obejrzenia na zywo ale to byl i jest nowy model wiec nie mialem takiej mozliwosci a zakup zrobilem "impulsywnie" dopiero gdy kurier przywiozl monitor i wyciagnolem go z kartonu okazalo sie ze moje obawy byly "bezpodstawne" szeroki usmiech na twarzy, nie zaluje zakupu, fakt sam strach byl ale gdybym mial mozliwosc obejrzenia go gdzies w sklepie to niemialbym zadnych watpliwosci co kupic.

 

Komputer w tej chwili pracuje w rozdzielczosci 1920x1200 i to jest niesamowita wygoda. tutaj wrzucilem foto 1920x1200 (1,2mb) print screen z mojego pulpitu,

samsungt260hdxq0.th.jpgthpix.gif

 

kilka okienek aktywnych a tutaj kilka innych juz beśrednio z ekranu. http://picasaweb.google.com/Darkos97/SamsungT260HD#

 

Filmy .avi standardowe 700mb wyglądają super z 3 metrow, 1400mb jeszcze lepiej, im dalej w SD tym lepiej.

Filmy w HD 720 kozacko a

Filmy w FullHD 1080 "prze"kozacko

 

Gry z pc'ta wyglądają obłędnie. A to jak wygląda Crysis to jest rzeczywiście Chore O_O

 

 

#2xHDMI - ps3 + x360 :]

#1xScart Nintendo Game cube / ew playstation 2

#1xcomponent

#Wejscie antenowe

#Multum opcji ustawien obrazu dzwięku (juz nieco mniej 2 glosniki to nie zestaw kina ale za to grają rewelacyjnie)

#pilot w zestawie z bateriami oczywiscie, latwy w obsludze

#bardzo dobry obraz SD

#za(pipi)isty obraz FullHD i HD720p

#ma matową matryce a nie taką szklaną jak seria telewizorów samsunga LE52A656A tutaj nie widze siebie czyli swojego odbicia jak w lustrze gdy obraz jest super czarny.

 

Dla gracza ten monitor spisze sie o wiele lepiej niż cokolwiek co mozna spotkac w tej chwili na rynku, podłączysz do niego PC'ta i kilka konsol i to bez żadnego kombinowania z przejsciowkami na kabel, wystarczy ten kabel jaki masz w komplecie.

 

* ps3 przez HDMI 1

* x360 przez HDMI 2

* xbox 1 / nintendo game cube / ps2 przez SCART bądz Component

** masz antene w swoim pokoju i jakiś stary Tv = wywal, wstawiasz monitor wpinasz kabel antenowy do monitora i wyszukujesz stacje :thumbsup: i masz Tv

 

W poniedzialek planuje wstawic sobie jakies tanie biurko z Jysk wowczas bedzie miejsce na ps3 :] monitor / klawiature / nintendo a póki co to jestem super zadowolony i widze ze nie tylko ja. Gratuluje zakupu.

Odnośnik do komentarza

nWo - tez sie motales z wlaczeniem TV? O_O Ja siedzialem z 10 minut, szukalem przycisku az w koncu wpadlem na pomysl by dotknac panelu i PSTRYK, sie wlaczyl. Hyhyhyhy. ;] A z twoja recka sie zgadzam, tivik jako monitor jest super chociaz mam "lapsa" ale podpialem go pod tem monitor i jest wypas do bluray ripow czy h264 a konsolka podpieta do tego lcd hula w 1080p i jest RE-WE-LKA! :)

Odnośnik do komentarza

Napalilem sie na ten monitor i mam do was kilka pytan i jak mozecie to pomozcie mi :-p:

- jak waszym zdaniem wypada obraz z podlaczonej konsoli PS 3 do tego monitora w porownaniu z obrazem z PS 3 podlaczonej do telewizora samsunga z hd ready albo np full hd?

- i jeszcze jedno pytanko- jak wypada obraz z podlaczonej konsoli starszej generacji- ps 2? Z gory dzieki =]

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
nWo, 2xJ - używacie standardowych ustawień obrazu, czy wyszperaliście gdzieś optymalne ustawienia obrazu dla poszczególnych sprzętów?

 

Narazie to mi sie ten monitor posypal. :( Problem jest dziwny bo mam jakies rozmyte kolory, znikl kolor czarny. O_O Tak, jak zwykle przelaczam miedzy kanalami i ejst chwila gdzie jest czarne tlo to teraz jest blekitne. Nie da sie grac, ogladac tv, musze reklamowac. Grzebalem z 2 h w ustawieniach i nic. ;\

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość _Milan_

to przez piraty.

 

mam pytanie, jakie wymagania musi spelniac laptop bym mogl go podlaczyc do tego monitora?

drugie pytanie: powiedzmy ze monitor ma mi sluzyc jako monitor, mozedo telewizji, ale glownie do x360.

czy warto wiec pakowac siano w full hd?

 

Odnośnik do komentarza
nWo, 2xJ - używacie standardowych ustawień obrazu, czy wyszperaliście gdzieś optymalne ustawienia obrazu dla poszczególnych sprzętów?

 

 

ja swoje wykombinowalem sobie sam, powstaly z polączenia uzytkownika + film. dynamiczne sa za jasne no i ten czerniejący obraz gdy na ekranie robi sie ciemno, jak mnie to wknrwia

do HDMI mam dwa ustawienia jedno do gier drugie do DVD

w kompie mam juz trzy. jedno do MKV (tutaj obraz jest inny niz na DVD bo ogladam tylko wersje filmow w 1080p) druga do gier i trzecia zwykla do filmow i seriali.

 

ustawiajac obraz kombinowalem z kolorami, kontrastem, jasnoscią, wygladzaniem obrazu ziarnistoscią, i na sam koniec z tonem kolorów. masa zabawy była wszystko to powstawało powoli z potrzeby dopasowania sobie obrazu do sytuacji. Mysle ze powinienes zaczac ustawiac obraz pod HDMI dla filmow DVD. potem dla gier itd.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...