Skocz do zawartości

starfik

Użytkownicy
  • Postów

    58
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez starfik

  1. 40 minut temu, Mario82 napisał:

    Witam mam zamiar zakupić nowy monitor pod swoją ps5 i myślałem o samsungu odyssey g7 27" tyle że on ma rozdzielczość 1440 a z tego co kojażę to ps5 nie obsługuje tego formatu i tu moje pytanie czy jest sens zakupu tego monitora . A może ktoś ma taki monitor podpięty do swojej ps5 ?

    Ja bym brał minimum HD jeśli nie zależy Ci na 4k

  2. 3 godziny temu, Rash napisał:

    1.Tłumaczyłem Ci już dwa razy. Ustaw na hgig po czym zmień na dtm. 2. Jak Ci tak pasuje, tak też zostaw. 3. Możesz zostawic, u mnie np na Pc mode jest dużo mniejszy banding. 4. Jasnośc sdr przy np kablówc itp- U mnie wartość pomiędzy 40-60 jest ideolo. 

     

    2 godziny temu, mattaman napisał:

    . b41ae4ce7c0999bd0f71ec1cdcad51a9.jpg

    Dzięki za odpowiedzi. Zacząłem trochę bardziej kumać o co chodzi. Faktycznie nie ma sensu ustawiać na dtm bo jest dynamiczny i konsola źle go zinterpretuje.

    Co do czerni z tabelki ponoć lepiej dać czerń na auto bo inaczej jest zgrzyt między konsolą i tv (nie testowałem) 

  3. 13 godzin temu, Michał102 napisał:

    To balans bieli sobie ustaw pod własne preferencje. 

    Ja mam alergie na niebieską biel i ciepły 50 jest dla mnie super. 

    Na dtm gry wyglądają wg mnie znacznie lepiej, kolory są soczyste. Ustawiłem wszystko jak chińczyk i na końcu dałem dtm. 

    1. Czy kalibrację HDR z poziomu PS5 należy wykonać na hgig i potem zmienić na dtm (mimo, że ustawienia słoneczka będą niewłaściwe na dtm)? Czy ustawić słoneczka już na dtm zgodnie z instrukcją konsoli?

    2. Mam wrażenie, że wymuszony HDR na grach SD wygląda lepiej niż prawdziwy obraz. Co myślicie?

    3. Czy ustawienie PS5 jako PC ma duże znaczenie, czy mogę zostawić jak jest domyślnie?

    4. Czy wyłączenie oszczędzania energii ma znaczący wpływ na życie oleda? Na zwykłej kablówce tryby standardowy i eco są dla mnie ok. Jaką jasność świateł oled najlepiej ustawić? Domyślna to 80, wydaje mi się, że na na oszczędzaniu była niższa.

     

  4. 14 minut temu, Michał102 napisał:

    Pobaw się jescze ustawieniami w game optimizerze (tam gdzie włączasz VRR itp). Ja ustawiłem wszystko jak radzi chińczyk + preset "fps". Jest trochę jaśniej i ostrzej jak na "std". 

     

     

    Szczerze to nie podobają mi się ustawienia chińczyka. Technicznie (liczbowo) na pewno zrobił to najlepiej bo zajmuje się tym zawodowo, ale do normalnego użytkowania (czyli nie tylko oglądania filmów kinowych w nocy) to dla mnie lipa. Obok tv mam białą szafkę do porównania (która właściwie nie jest już biała tylko lekko pożółkła ze względu na lata) i na jego ustawieniach biel telewizora wygląda przy szafce jak siki. Zdecydowanie wolę "przekłamany błękit" i śnieżną biel niż coś takiego

  5. 42 minuty temu, Rash napisał:

    Przecież Ci napisalem że w hgig ustawiasz tylko hdr w ustawieniach konsoli po czym przełącz sobie po wszystkim na dtm. 

    Dzięki byku, spróbuję. Tylko chińczyk podawał konkretne wartości w hdr ps5, więc nie ma znaczenia na jakim trybie to zrobie. Rozumiem, że na hgig przestawić słoneczka tak jak mi pasują, żeby było ledwo widoczne, a potem zmienić tryb w tv. Kolor domyślnie jest chyba na 100, więc zmniejszanie raczej zrobi go bardziej wyblakłym? Czytałem posty, że ps5 ma problemy z hdr, nie wiem czy to jeszcze aktualne? Może przestawić 4k na -1 lub rgb na full lub low?

  6. 12 minut temu, Rash napisał:

    Jeśli chodzi o gejming to hdr w menu konsol ustaw zgodnie z zaleceniami chinczyka w hgig,przełącz potem na dtm. Podbij ostrośc, kolor do 55-60.Zjedź z jasnością do 48,49 i wuala. Oczywiscie game mode, najlepiej poprzez Pc Mode. To tak na start odemnie w wielkim skrócie. Ah i nie zapomnij zgrać poziomu czerni na konsoli i tv bo możesz mieć mleko. Auto-Auto. 

    Próbowałem na hgig i jeszcze bardziej sprane to było...

  7. 33 minuty temu, Michał102 napisał:

    Ale o co Ty masz pretensje? 

    Weź to chłopie sprzedaj w pizdu i ciesz się z życia, a nie stresujesz się uj wie o co.

    O nic, tak sobie żartuję. Używam oled normalnie, dokładnie tak jak poprzedni telewizor ledowy. A jak coś się popsuje to wrócę i wtedy będę pluł jadem i przestrzegał innych

  8. 28 minut temu, tjery napisał:

    Sam mam Oleda, ale jak to czytam to mi się śmiać chce. Obrońcy Oledów robią już wyższy stopień gimnastyki umysłowej. Sama możliwość wypalenia się podczas robienia rzeczy zupełnie normalnej i dokładnie takiej do jakiej jest przeznaczony, a więc oglądania TV, grania w gry, oglądania filmów z napisami itd. to jest żart. Jakość obrazu jest świetna, ale sama technologia, która tą jakość osiąga jest kiepska, skoro podczas zupełnie normalnego korzystania z TV może dojść do wypalenia. Widziałem tu wcześniej jakiś dziwny przykład z głośnikami, na najlepszych głośnikach tak samo jak na tanich mogę słuchać muzyki, radia itd. tyle czasu ile chce i jak chce i z tymi drogimi się nic nie stanie, gdyż są używane do tego do czego są stworzone, a więc do odbioru dźwięku. O Oledzie tego nie można powiedzieć, bo nie można robić na nim wielu rzeczy, do których w teorii TV jest przeznaczony. No i już ten totalnie głupi przykład z Passatem i Ferrari, jak z nich korzystasz do tego do czego służą, czyli do jazdy to nic się od samej jazdy z nimi nie dzieje.

    Dlatego u mnie tv jest wyłączony i odpalam go tylko raz na miesiąc jak mam gości, żeby włączyć demo oleda z youtube. Pudło po tv stoi na klatce do tej pory, żeby sąsiedzi widzieli kto rządzi. Tak, że z głową panowie, z głową!

    • Haha 1
  9. Dziś rano poszedłem na kibelek i już miałem zacząć oglądać filmy przyrodnicze na moim amoledowym smartfonie, kiedy to z sąsiedniego pokoju usłyszałem głos Doroty Wellman. Rzuciłem wszystko i ze spuszonymi spodniami i brudną dupą wleciałem do salonu z oledowym tv. Nie mogłem uwierzyć... Żona włączyła Dzień Dobry TVN i beztrosko używała oleda do oglądania telewizji. Czym prędzej wyrwałem jej pilota z rąk i zmieniłem program na Netflix, żeby włączyć jakiś film o kosmosie. Żonie powiedziałem, że z nami koniec i niedługo dostanie papiery do podpisania. Zadzwoniłem jeszcze do oficjalnego supportu LG, ale na szczęście miły pan z obsługi mnie uspokoił. Tak, że jak widzicie oledy nie wypalają się, ale trzeba używać ich z głową.

    • Lubię! 1
  10. 2 minuty temu, C1REX napisał:

    Czyli OLED nie ma prawa się wypalić chyba, że:

     

    - Kupiłeś nie ten model

    - oglądasz TV 

    - podepniesz pod PC 

    - oglądasz filmy z napisami 

    - grasz w gry multiplayer. Tzn. to najlepszy TV na świecie do Halo, Tekkena, czy counter strike, ale nie za dużo. Lepiej pograć w gry na singla i regularnie zmieniać. 

    - masz rodzinę. Kto normalny ma rodzinę i pozwala im ruszać TV? 

     

     

    Czego jeszcze nie można? Ustawiać TV na max jasność? Nie robić przerw co 2 godziny? 

     

     

    Przykro mi byczku. Jedynie filmy z pendrajwa z dubbingiem, takie do 2h max i potem musi odpocząć do następnego dnia, a przez dwa lata nacieszysz się sprzętem. ;)

  11. Nie ma co śmiać się z oszukiwania i to nie jest wyolbrzymione. Jeśli TV sypnie się od oglądania "zakazanych" kanałów to powinna być taka informacja na pudle, albo od sprzedawców przed zakupem. Jeśli na kubku gorącej kawy muszą nakleić informację, że możesz się poparzyć to tak samo powinni nakleić przekreślone loga tvn, tvp itd. na OLEDach.

  12. Godzinę temu, C1REX napisał:

    Sam jestem ciekawy jak u Ciebie się ten OLED sprawdzi. To Twój jedyny/główny monitor? 

     

    Na moim PS Vita mam na ekranie plamki, ale widać je tylko na jednolitym tle. 

     

    Sam rozważałem OLED jako drugi/trzeci monitor tylko do gier i filmów. Jednak LCD w tej samej cenie to rozmiar lub dwa większy, a 77 cali OLED tani nie jest. Do tego oglądam filmy z napisami, a te podobno mocno wypalają i warto chociaż je zmniejszyć i przyciemnić. 

     

      Ukryj zawartość

    burn-in-user-subtitle-red-large.jpg

     

    To mój TV w salonie i jedyny jaki mam. Używam go do normalnej telewizji, Netflixa, playera i hardcorowej gry na PS5. Chodzi i po 12 h dziennie. Miałem brać LCD, ale postanowiłem zmierzyć się z technologią nad którą tyle osób się spuszcza i wyrobić sobie zdanie. Jak coś się sypnie to pewnie zostanę zagorzałym przeciwnikiem i nigdy więcej po taki TV nie sięgnę (tak jak po LCD Samsunga). Tu jeszcze jest opcja, że jak coś się stanie przez 2 lata to wymieniają matrycę i bywa, że wymieniają na taką z najnowszych modeli (ale i tak pozostanie mi niesmak). Moi znajomi, którzy używają OLEDów w ogóle nie mają takich rozterek, ja niestety lubię wszystko analizować. 

    Dodatkowo uważam, że jak LG pisze na pudle, że to idealny telewizor do gier, a w rzeczywistości wypaliłby mi UI to dla mnie będzie zwykłe oszustwo i wprowadzanie klienta w błąd. No bo po co kupujesz telewizor? Ma stać w pudle, czy masz oglądać wyłącznie filmy z lektorem z Netflixa bo inaczej się popsuje? Tak samo gość, który oglądał Tvp info przez 12 godz. dziennie - nie dziwi mnie, że u emerytów TV gra cały dzień, a każdy powinien oglądać to co chce i ile chce. Powinni wymieniać mu matryce do końca gwarancji, albo oddać kasę. Jeśli wypalanie to realny i częsty problem to niech nakleją na pudła ostrzeżenie, żeby nie oglądać kablówki i nie grać w gry, albo korzystać z TV max godzinę dziennie (tylko wtedy nikt nie kupi). Nie może być tak źle bo firmy poszłyby z torbami. Co to za interes sprzedać TV i za darmo wymieniać w nim przez 2 lata matryce lub zwracać kasę, a na końcu i tak stracić klienta i reputację? Inna sprawa, że teraz wszystko robią z krótką żywotnością i bez odpowiednich testów. Internet rozpieścił producentów, bo mogą wypuścić bubel i próbować łatać aktualizacjami, albo obiecać że jakaś funkcja będzie później. Obecnie po gwarancji tak samo sypią się OLEDy jak i LCD.

  13. 1 godzinę temu, C1REX napisał:

    No to szybko przeszliśmy z "nowe OLEDy się nie wypalają", na "nikt normalny nie używa OLED na PC do oglądania YouTube bez pełnego ekranu na przeglądarce z jasnym paskiem zakładek i bez chowającego się paska Start". 

     

    Piszę to na lekko i chciałem tylko zatrzymać to atakowanie i obrażanie ludzi, którzy z jakiegokolwiek powodu wspominają o wypaleniach lub wolą LCD. 

    Jeden np. woli super jakość w 55 calach, ktoś inny woli 75 cali, nawet jeśli to LCD, a ktoś jeszcze inny filmy najbardziej lubi oglądać w kinie, nawet jak żaden projektor nie ma startu nawet do taniego TV.

     

    Przypomnę, że rozmawiamy tylko o wyborze zabawki dla dorosłych. 

    :drinks:

    Niby robią teraz lapki z wbudowanym ekranem OLED. Trzeba potestować.

    Zobaczymy jak z moim TV, eksploatuję go mocno i gram online codziennie w te same pozycje ze stałym UI. Jak coś się zjebie to na pewno dam tutaj znać.

  14. 3 minuty temu, Michał102 napisał:

    Biała jest chyba tylko tylna część obudowy. 

     

    Co do jasności, to C1 ma jednak sporą przewagę w trybie gry z HDR/DV. 

    Dla mnie C1 świeci na styk i jakby HDR w grach był słabszy tak jak to jest w B1, to byłby już lekki niedosyt. 

    Sam chciałem kupić B, ale po poczytaniu testów wolałem jednak dołożyć do C. 

    Tak, tył obudowy biały, a ramka srebrna. Ramka cienka więc nie ma to większego znaczenia. Tak jak pisałem, kwestia indywidualna. Ja wolę mieć ekran otoczony ciemną ramą i czarną podstawkę.

    Co do jasności to nie wiem, nie mam porównania. To mój pierwszy TV OLED. Gdybym miał wcześniej, może kupiłbym nawet i G1. No, ale to technologia, nie dogonisz. Za rok będziesz miał jeszcze jaśniejsze, lepsze itd. Wiadomo, zawsze lepiej mieć opcje i ustawić na mniej niż nie mieć, ale dla mnie jasność wystarczająca. 

    "The C1 gets brighter, but the difference isn't very noticeable. The C1 also has a wider refresh rate range because it has low frame rate compensation that allows the VRR to drop below 40Hz, which the B1 doesn't have. The B1 has much better gradient handling, so there's less banding in HDR content."

  15. Ja mam B1. Pierwsza aktualizacja po wyciągnięciu z pudła, kolejna była 3 dni temu więc aktualizują. 

     

    Jak kupowałem B1 to C1 kosztował tysiaka więcej, a miałem ustalony budżet. Jakbym wiedział, że tak szybko stanieje to te 500 bym na pewno dołożył.

     

    Spec od OLEDów, mówił że szkoda dopłacać bo to praktycznie to samo. Natomiast A1 jest już znacznie mniej korzystną opcją.

     

    Realne różnice to szybszy procek, trochę jaśniejszy ekran i 2 dodatkowe wejścia 2.1. 

    Procek przydatny jeśli chcemy mieć włączone te wszystkie auto ulepszacze AI (ja z tego i tak nie korzystam). Różnica jasności zauważalna pewnie tylko dla purystów, a wejść 2.1 więcej niż dwóch nie potrzebuję.

     

    Myślę, że na pierwszy OLED dobra opcja, bo ma wszystko co trzeba, model z tamtego roku i w cenie po której nie będzie się płakało jakby coś miało się stać po dwóch latach gwarancji.

     

    Edit: Sprawdziłem promo na C1, na wyprzedaży jest ten z jasną obudową. Tak, że ja osobiście nie wziąłbym bo nie lubię białych/srebrnych TV. Ale to tylko ze względów czysto wizualnych.

    • Plusik 1
  16. Ajj szkoda, że nie poczekałem kilku dni i nie kupiłem teraz C1 na wyprzedaży.

     

    Pierwotnie chciałem kupić LCD Sony XR90j. Analizowałem miesiącami, a w końcu jak zobaczyłem go w sklepie na żywo to skrzywiłem się, bo na tle innych telewizorów wyglądał gorzej niż mój 8-letni Panasonic (ja wiem, że kalibracja, gówniane sklepowe demo i te sprawy, ale jednak). W końcu wziąłem OLEDa. Raz się żyje, a wcześniej nie testowałem takiego TV. Na telefonie mam AMOLED już 3 lata. Nadal ma super obraz i nawet nie wiedziałbym o możliwych problemach, gdybym nie robił researchu dot. telewizorów (smartfon używałem nie mając świadomości jaki mam typ ekranu). 

     

    Co do sprzętu elektronicznego, zawsze liczy się szczęśliwy traf. Ja nigdy nie kupię TV Samsunga - ojciec ma LCD Samsung i świeżo po gwarancji już dwa razy naprawiał matrycę (następnym razem pewnie go wywali).

     

    Co do nowych LCD Sony też są różne opinie. Dźwięk jak z puszki, wyblakłe kolory, zaciemnione rogi, kiepska konstrukcja ramek, Android wieszający się po tygodniu. Wszystko zależy od tego jak człowiek trafi i na ile jest wybredny.

  17. 2 godziny temu, PiPoLiNiO napisał:


    Włącz czerwony ekran albo błękitny i sprawdź miejsce gdzie masz godzinę i pozostałe ikony. Jak ma się wypalić to tak w pierwszej kolejności. Ja po 1.5 roku w OP7 Pro miałem wszystkie ikonki wypalone.

    Sprawdziłem przed chwilą. Ekran czysty. Najlepsze jest to, że przed zakupem smartfona nawet nie czytałem o OLEDach i katowałem go jak każdy inny ekran do tej pory, a na telefonie spędzam mnóstwo czasu (godzinami czytałem np. opowiadania na reddit ze statycznym czerwonym logiem reddita na górze). Więc trochę żałuję, że zacząłem analizować temat po kupnie TV bo teraz mam paranoję. Niewiedza jest w tym przypadku błogosławieństwem.

  18. No ja się cykałem i dalej się cykam przez te wszystkie posty na reddicie. Analizowałem miesiącami i rozważałem jedynie LCD, a w końcu w sklepie wziąłem OLEDa. Jak będzie, zobaczymy, dopóki nie sprawdzę tej technologii osobiście to nigdy nie będę wiedział. Nie wiem jakie przełożenie mają smartfony na TV, ale w telefonie mam już ok. 3 lata ekran AMOLED i nadal wygląda jak nowy - wyłączyłem na nim wygaszanie i godzinami katowałem gierki na autoplayu sam w tym czasie robiąc coś innego.

  19. Koledzy, a jak z tym wypalaniem OLEDów z 2021? Specjalnie się nad tym nie zastanawiałem, ale nowy TV i chłop zaczął grzebać w necie. Nie po to wydałem kupę kasy, żeby cykać się, że zostaną mi wypalenia po oglądaniu telewizji śniadaniowej, wiadomości z paskami, albo długich sesjach w jedną grę ze stałym UI. Jak to wygląda realnie?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...