Skocz do zawartości

Hauppauge HD PVR


dApo

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że dawno myślałem o nagrywaniu/streamowaniu gier z konsoli zakupiłem Hauppauge HD PVR chciałbym się z wami podzielić pierwszymi wrażeniami z tej maszynki.

 

Chciałem kupić urządzenie które może nagrywać obraz oraz bezpośrednio go nadawać na żywo za pośrednictwem twitch.tv dlatego wybór padł na w/w nagrywarkę. Jest dużo kart/nagrywarek które mogą się okazać lepsze ale w tym momencie wchodzimy w duże koszta np. BlackMagic Insenity Pro.

 

Teraz o produkcie. Podpinamy go za pomocą kabli component, jest to bardzo proste. Niestety w zestawie nie ma kabli którymi możemy podpiąć konsole do nagrywarki, za to kabel który dostajemy do podłączenia nagrywarki do TV jest bardzo dobrej jakości. W pudełku jest jeszcze kabel zasilający, kabel usb, którym podłączamy urządzenie do komputera i oprogramowanie Arcsoft Total Media Extreme. Urządzenie nagrywa do 1080i kodek H264

Do poprawnego działania potrzebny komputer ze średniej pułki jak nie niskiej.

 

System req:

Procesor 3.0 GHz jedno rdzeniowy lub 2.0 GHz wielordzeniowy

Windows 7 / Vista / XP Service Pack 3

512 MB RAM (1GB rekomendowany)

Kartę graficzną z min 256 MB ramu

 

Jak widać nie są to duże wymagania.

 

Tak wygląda ekran nagrywania

7466306046_8310920c23.jpg

cm by dApo555, on Flickr

 

Program w obsłudze jest banalny. Posiadamy 3 formaty zapisu M2TS, TS i MP4. Klikamy przycisk Capture i nagrywamy. Możemy ustawić długość nagrywania co do sec.

 

Teraz mały gameplay

http://www.youtube.com/watch?v=iJfoFgrRSeQ

 

Gameplay prezentuje się świetnie. Obraz jest jak żyleta o dziwo lepszy niż na TV (być może to wina mojego kabla component który jest za 30zł :P)

Edytowane przez dApo
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 5
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Teraz o produkcie. Podpinamy go za pomocą kabli component, jest to bardzo proste. Niestety w zestawie nie ma kabli którymi możemy podpiąć konsole do nagrywarki, za to kabel który dostajemy do podłączenia nagrywarki do TV jest bardzo dobrej jakości. W pudełku jest jeszcze kabel zasilający, kabel usb, którym podłączamy urządzenie do komputera i oprogramowanie Arcsoft Total Media Extreme. Urządzenie nagrywa do 1080i kodek H264

To się tyczy tylko Ps3 bo X0 takie kable posiada. U mnie w menu można jeszcze wybrać z czego się nagrywa, czy jest to X0 czy Ps3.

Odnośnik do komentarza

Teraz o produkcie. Podpinamy go za pomocą kabli component, jest to bardzo proste. Niestety w zestawie nie ma kabli którymi możemy podpiąć konsole do nagrywarki, za to kabel który dostajemy do podłączenia nagrywarki do TV jest bardzo dobrej jakości. W pudełku jest jeszcze kabel zasilający, kabel usb, którym podłączamy urządzenie do komputera i oprogramowanie Arcsoft Total Media Extreme. Urządzenie nagrywa do 1080i kodek H264

U mnie w menu można jeszcze wybrać z czego się nagrywa, czy jest to X0 czy Ps3.

 

tak... to jest to samo tylko nazwali to w menu inaczej... dla ps3 nagrywa w m2ts a dla xboxa w mp4

 

 

(być może to wina mojego kabla component który jest za 30zł :P)

 

odpowiadając od ręki na pytanie - tak, jest różnica w kablach component za 30zł a za 130zł, więc warto inwestować, albo zrobić samemu

 

to muszę zainwestować w jakieś lepsze ale te kupowałem na szybko a innych nie było :P

Edytowane przez dApo
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...