Skocz do zawartości

2x PS2 Slim + Zasilacz PSone - ciekawa sytuacja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wink.png

 

 

Zakupiłem dzisiaj PS2 Slim (SCPH-75003). Niestety bez zasilacza... Konsola co ciekawe nigdy nie rozkręcana (aż do dziś), o czym świadczyła plomba gwarancyjna SONY.

 

W domu postanowiłem sprawdzić co się stanie, gdy podłącze do niej zasilacz z konsoli PSone.

 

Parametry PS2 Slim - 8,5V 5.3A, parametry zasilacza z PSone - 7,5V 2.0A...

 

Po podłączeniu ku mojemu zdziwieniu, zaświeciła się czerwona dioda. Gdy jednak nacisnąłem przycisk POWER, dioda zgasła i po chwili znów świeciła na czerwono. Pomyślałem, ze po prostu zasilacz jest za słaby...

 

Jednakże później wyciągnąłem starego PS2 Slim (SCPH-70003) z szafy (brak całego mechanizmu lasera, wraz z silniczkiem, brak coolera, brak włącznika, oraz brak jednego kondensatora na płycie głównej o napięciu 4V). Wsadziłem do niego włącznik z nowego slima i podłączyłem zasilacz z One... O dziwo zaświeciła się dioda (a to dziwne, bo przecież nie ma jednego kondensatora na mobo). Po naciśnięciu guzika, konsola URUCHOMIŁA SIĘ... Byłem wielce zdziwiony...

 

Postanowiłem że sprawdzę jeszcze jedną opcję... W nowym slimie odłączyłem wszystko co się dało (bateria biosu, cały laser z sliniczkiem itp., cooler) tak aby przypominał on tego starego slima... Jednakże konsola wciąż się nie odpala.

 

 

Teraz moje 2 pytania:

 

1. Czy nowy slim nie odpala bo zasilacz jest za słaby (wiem, że jest, ale stary slim działa na nim)?

2. Dlaczego stary slim odpala na zasilaczu z PSone? Może ma z tym związek fakt, że nie ma jednego kondensatora na mobo? Bo niby pobór prądu ten sam co w nowym slimie...

 

Btw. Obydwie PS2 mają te same parametry zasilania (8,5V 5.3A).

 

 

Z góry dzięki za pomoc wink.png

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 0
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...