Skocz do zawartości

[FAT] Grubasek świruje po zmianie lasera.


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka ;) Na wstępie napiszę, że potrzebuje pilnej pomocy, bo pisałem już na kilku forach i nie uzyskałem od nikogo odpowiedzi. Może wreszcie tutaj ktoś pomoże mi z moim grubasem, bo ja już nie mam pomysłów. A więc...

 

 

Wczoraj przeprowadzałem wymianę lasera w PS2 FAT (przerobiona Modbo 760). W konsoli był wysłużony KHS-400C czytający tylko CeDeki. Przełożyłem do niego (z innej używanej konsoli) sprawny laser HD-7. Następnie odpaliłem Lens Changer (Mam FMCB na memorce). Program poprawnie rozpoznał model konsoli. Przeflashowałem EEPROM na ten z HD-7. Po tym zabiegu konsola ożyła. Czytała zarówno CD jak i DVD.

 

Wobec tego złożyłem konsolę i odstawiłem na półkę...

 

Po około pół godziny postanowiłem pograć chwilkę w grę na DVD. Odpalam więc konsolę, wkładam oryginalnego THPS3 (wcześniej na nim testowałem odczyt DVD i było idealnie), a tu NIESPODZIANKA... Konsola niby poprawnie zabootowała, ale zamiast napisu "PlayStation 2" zobaczyłem "Modbo Chip". Potem na chwilę czarny ekran i restart do logo Free MCBoot. Pomyślałem, że to norma, bo czasem tak się zdarza. Wyjąłem płytkę, wsadzam jeszcze raz, a tu lipa :confused: Dalej to samo...

 

Zdjąłem górną pokrywę konsoli i wkładam CD (gra PS2). Patrzę a gra nie bootuje, zaś laser mocno ogniskuje (tak że wdziałem czerwone światło aż na magnesie od pokrywy napędu). W browserze wita mnie "Disc Read Error" ...

 

Przy okazji zauważyłem że konsola nie czytała mi memorki w drugim slocie... Jak się potem okazało problemem był port padów w płycie głównej. Udało mi się ten problem zażegnać (chociaż tyle dobrego :confused: ).

 

Potem wyjąłem wszystkie memorki (został tylko pad). Teraz bez karty z FMCB gdy próbuję odpalić grę DVD konsola szybko odczytuje płytę, lecz zamiast zabootować grę, odpala się odtwarzacz DVD Video, a na ekranie wyświetla się napis "Cannot read disc" na czarnym tle (błąd DVD Playera). Dodam, że gra jest oryginalna (THPS3). Wchodzę do browsera, patrzę a gry DVD wykrywa jako DVD Video. Natomiast co do gier CD to sytuacja jest identyczna jak w przypadku memorki z FMCB (czyli mocne ogniskowanie, brak odczytu).

 

Jestem zdesperowany, bowiem napracowałem się już dużo przy tej konsoli, wszystko wreszcie działało, a tu nagle BUCH, jak gdyby nigdy nic, znów coś nie tak :( Liczę, że pomożecie mi dojść co jest nie tak z moją konsolką.

 

Ad. 1 - Konsola jest przerobiona Modbo (chyba 760). Lecz nie zmieniałem nic w ustawieniach chipa (O + trójkąt przy starcie konsoli)

 

Ad. 2 - Myśląc że to wina kalibracji lasera, ponownie wgrałem EEPROM od HD-7. Niestety brak jakichkolwiek zmian...

 

 

Wierzę, że ktoś pomoże mi ustalić gdzie leży wina... ;)

Edytowane przez Quake96
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 5
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale to raczej mało prawdopodobne... Przecież bootuje DVD bez problemu, tylko konsola widzi je jako "DVD Video" zamiast PlayStation 2 DISC... Poza tym laser w poprzedniej konsoli działał jak należy i nie był podkręcany...

Z tego co piszesz to nie bootuje bez problemu, cd w ogóle. Filmy Dvd chodzą? Póki co nie ma pewności czy laser jest sprawny, przynajmniej na tyle, żeby poprawnie bootował. Jak już to wykluczysz to bym sprawdził czy nie ma gdzieś zimnego lutu/nie odlutował się któryś z kabli modbo.
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...