Skocz do zawartości

zakup kamery cyfrowej - pomoc


nihongo112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od dłuższego czasu powoli zbieram się do kupna kamery cyfrowej, ale wciąż nie mam upatrzonego żadnego modelu. Może tutaj ktoś mi pomoże.

 

Sam za bardzo się na tym nie znam więc nie wiem na co zwracać uwagę. Mogę co najwyżej powiedzieć, że chciałbym aby to była kamera z HD, co by filmy przyjemnie się oglądało na dużym telewizorze plazmowym czy laptopie. Nie mam jakiś super wielkich wymagań, kamera potrzebna mi będzie co by zabrać ją na wakacje czy w góry na deskę, czasem coś nagrać w mieście, w domu, na spacerze po lesie lub jakąś recenzję nożyka lub innego sprzętu. Po prostu aby uwiecznić miłe chwilę i inne momenty.

 

Co poza tym? Sam nie wiem, bo jak już wspominałem- jestem laikiem. Liczę, że ktoś mi pomoże.

 

Budżetowo chciałbym wydać do ok. 400 zł za używany sprzęt (wiem, że to niewiele ale tak jak wspominałem- nie oczekuje cudów).

 

A więc na co zwracać uwagę przy zakupie? Jakie konkretne modele moglibyście polecić?

 

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 6
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

To to z reklamy. Sprzętu nie mam, widzę po specyfikacji rozdziałka 1280 x 720 więc tylko 720p. Ale czego chcieć za 299zł prosto ze sklepu?:) Jeszcze stówa Ci zostanie:).

A do czego Ci ta kamera? Do kręcenia czegoś na Youtube - jak znalazł.

Sam poluję na aparat cyfrowy Sony Cyber Shot, tyle że za 8 stów (więc może ciut lepszy) i to właśnie głównie do filmów HD. Miałem poprzednie modele i nie narzekałem (jak na tamte czasy:). Wiadomo aparat jest mały - wszędzie wepchasz, a i jeszcze foty porobisz.

Odnośnik do komentarza

To to z reklamy. Sprzętu nie mam, widzę po specyfikacji rozdziałka 1280 x 720 więc tylko 720p. Ale czego chcieć za 299zł prosto ze sklepu? :) Jeszcze stówa Ci zostanie:).

A do czego Ci ta kamera? Do kręcenia czegoś na Youtube - jak znalazł.

Sam poluję na aparat cyfrowy Sony Cyber Shot, tyle że za 8 stów (więc może ciut lepszy) i to właśnie głównie do filmów HD. Miałem poprzednie modele i nie narzekałem (jak na tamte czasy:). Wiadomo aparat jest mały - wszędzie wepchasz, a i jeszcze foty porobisz.

 

z tego co patrzylem na YT to filmy w hd d.upy nie urywają, na TV poewnie srednio beda wygladac.

 

A kamera mi potrzebna do nakrecenia kilku filmow na YT, recenzji nozy i innego sprzętu oraz ogólnie do kręcenia miłych chwil na wyjazdach w podróżach, itp itd

Odnośnik do komentarza

Najważniejsze dźwięk z oddzielnego źródła i doświetlenie, wtedy możesz kręcić nawet telefonem:

tutaj iphone4

 

Jeżeli szukasz taniego sprzętu do nagrywania, to może GoPro, wtedy mógłbyś kręcić i recki w terenie .;)

Aparat zawsze testuj w sklepie!

Zoom cyfrowy zawsze zniekształci ci obraz. Najważniejszy ZOOM optyczny, jak ma 8x wystarczy, bo mało kto kręci z daleka, ze względu na stabilność obrazu.

Patrz na rozdziałkę nagrywania, pix, oraz jak radzi sobie obiektyw w ciemnym otoczeniu ;)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.