Jump to content

Defiance


Szprota

Recommended Posts

Było już wiele podejść do wprowadzenia gatunku MMO na Xboksa 360, jednak prawie wszystkie kończyły się fiaskiem. Najbardziej spektakularną klapą w tej materii było wstrzymanie produkcji „Halo MMO” tworzonego przez nieistniejące już dzisiaj studio Ensemble.

 

Co prawda jedna tego typu gra funkcjonuje na Xbox LIVE (mowa o „Final Fantasy XI”) ale są to czasy tak odległe, że w realiach branży gier okres ten traktuje się niemal jako swoistą prehistorię. W czasach posuchy zdaje się, że wszyscy zapomnieli o produkcji, która nie tylko jest aktywnie tworzona, ale także ma mieć premierę „już” w kwietniu. Grą, o której piszemy, jest „Defiance”.

 

Mamy do czynienia z grą typu FPS, ale sam projekt jest o tyle ciekawy, że ma powiązania ze światem przedstawionym w serialu o tej samej nazwie, który jest emitowany na kanale SyFy. Założenie jest takie, że wydarzenia z serialu mogą mieć wpływ na to, co dzieje się w świecie gry, choć nie do końca wiadomo na czym dokładnie te relacje miałyby polegać.

 

Studiem odpowiedzialnym za tą produkcją jest Trion Worlds i stoją oni za takimi grami jak „Rift”, „Warface” czy „End of Nations”. „Defiance”, ujmując to precyzyjnie, będzie dokładnie grą typu MMORPG, a oznacza to ogromne światy z tysiącami graczy, dużo strzelania i akcji oraz prawdziwą ucztę dla wszystkich tych, którzy szczególnie umiłowali sobie przeróżne formy zbieractwa.

 

Redaktorzy Official Xbox Magazine mieli okazję spróbować swoich sił w tej nietypowej dla platformy Xbox grze, a swoje wrażenia opublikowali na łamach swojej strony internetowej.

Wnioski można ująć w następujących punktach:

 

-potyczki między graczami mogą odbywać się zarówno na otwartych przestrzeniach, jak i być w łatwy sposób przeniesione do mniejszych, zamkniętych lokacji, gdzie rozgrywka przypomina to, co mamy w takich produkcjach, jak Gears of War, a następnie można znowu powrócić do nieskrępowanego niczym świata;

 

-wszystkie przedmioty zdobyte w zamkniętych potyczkach mogą być przeniesione do gry właściwej;

 

-naszą postać będzie można wyposażyć w dodatkowe zdolności, takie jak aktywny kamuflaż czy sprint (zalatuje trochę ostatnimi odsłonami Halo);

 

rozgrywka jest miodna, a to najważniejsze.

 

Musimy przyznać, że wcześniej nikt w redakcji o „Defiance” nie słyszał, ale po tej garstce nowych informacji z pewnością będziemy mieć ją na oku. A jak sprawa ma się z Wami, drodzy gracze? Brakuje Wam takich gier na Xboksie 360 czy może wolicie, żeby pozostały one domeną komputerów osobistych?

 

http://polskilive.pl/news/defiance-nowa-gra-mmo-na-xboksa-360-na-trzy-miesiace-przed-premiera/

Link to comment
  • Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.