Skocz do zawartości

Którą kierownice polecacie...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie . Jestem nowym użytkownikiem tego forum . Jeżeli ten temat już poruszany na forum to przepraszam za powtórkę . Mój problem dotyczy wyboru kiery do ps 3ki . Chodzi mi o to którą wybrać : Trustmaster Ferrari 430 czy Logitech Driving Force Gt . Wiem że kiera logitecha jest przeznaczona do Gt 5 . Czy na kierze Ferrari można grać też w takie gry jak : Need For Speed Shift 1 i 2 , NfS Hot Pursuit czy Most Wanted . Szukałem takiej informacji w wyszukiwarce , niestety nic nie znalazłem . Proszę o pomoc . Kierownice zamierzam kupić w przyszłym miesiącu może za dwa ponieważ muszę uzbierać odpowiednią kwotę . Czytałem też info dotyczące kierownicy Logitech G 25 i G 27 . Ta pierwsza podobno już nie jest produkowana , a druga jest jak dla mnie za droga . Myślę że te dwie wyżej opisane spełnią moje wymagania i oczekiwania . 


Pozdrawiam . 

Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

Drogi kolego trzy tematy wyżej masz jak byk przypięty topic "Kierownice" - dla ułatwienia http://www.psxextreme.info/topic/22799-kierownice/

 

A żeby skrócić Ci czytanie - miałem F430, DFGT, G27 i Fanatec GT3 - jeśli szkoda Ci kasy na G27 lub Fanateca to olej F430 i bierz DFGT - Thrustmaster to dobra kiera ale nie do ps3, a w GT5 działa dużo gorzej niż kierownica Logitech'a, a z kompatybilnością z innymi grami też jest słabo, tutaj masz info z oficjalnej strony:

The Ferrari F430 FFB, now compatible with best-selling PlayStation®3 racing games franchises

GT racing games: Gran Turismo 5, NFS: The Run, NFS Shift 2: Unleashed, Split Second, Test Drive: Ferrari Legends, Superstars V8

Track racing games: F1 2012, F1 2011, F1 2010, SuperCar Challenge

Rally racing games: WRC 3, WRC 2, WRC, DiRT Showdown, DiRT 3, DiRT 2

 

żródło: http://www.thrustmaster.com/en_UK/products/ferrari-f430-force-feedback-racing-wheel (zakładka "Features")

 

Ale szczerze jeśli masz zamiar grać w gry pokrju Need For Speed to olej kierę i zostań przy padzie...

Edytowane przez pawel_k
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Powiadasz graj na padzie . Ale gra nim już mi się znudziła . Szczerze mówiąc łyknął bym kiere Logitech DFGT tylko że jej wygląd mnie nie powala . No i te niby łopatki zmiany biegów to jest jakaś porażka . W sensie jak na mój gust to trochę są za małe . A czy produkt Logitecha jest kompatybilny z wyścigami serii need for speed i dirt ? 

Odnośnik do komentarza

Chyba jednak wybiorę Thrusmastera f430 wydaje mi się że to dobra kiera obsługuje te gry w które gram najczęściej , czyli Need for Speed Hot Pursiout , Shift 1 i 2 i Nsf Most Wanted Kierę można kupić za 500zł Co sądzisz o tej kierownicy?

Powtórzę to co napisał pawel_k. Jak chcesz grać w NFS'y na kierownicy to zostań przy padzie, a 500 zł można zainwestować dużo, dużo lepiej :) Zakup kierownicy nawet dla kogoś kto gra w simy musi być przemyślany, bo żeby inwestycja się zwróciła trzeba grać bardzo dużo i mieć wiele zaparcia, żeby za pomocą kierownicy jeździć szybko. Na początku na kierownicy gra się sporo trudniej niż przy pomocy pada, czasy też pozostawiają sporo do życzenia. No, ale jeżeli koniecznie chcesz kupić kierownicę to polecam Ci Logitecha DFGT. Jest o wiele,wiele lepszy od tego budżetowego, plastikowego Trustmastera, który chyba w dodatku nie obsługuje ForceFeedbacku

Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k
No, ale jeżeli koniecznie chcesz kupić kierownicę to polecam Ci Logitecha DFGT. Jest o wiele,wiele lepszy od tego budżetowego, plastikowego Trustmastera, który chyba w dodatku nie obsługuje ForceFeedbacku

 

oj nie nie ;) Thrustmaster F430 to nie plastikowa budżetówka, a bardzo dobra kiera z trochę małym kątem obrotu (270 stopni to trochę mało, ale jak gra jest dobrze zoptymalizowana pod ten kąt to nie przeszkadza to za bardzo), ale o w miarę dobrych pedałach (dużo lepszych niż te od DFGT, ale do G27 to im trochę brakuje, o Fanatechu z load cell nie wspominając), super shifterach (tutaj nawet G27 to poziom niżej), porządnym wykonaniu, i o bardzo dobrym Force Feedback, tyle że na PC ;) za to na ps3, a w szczególności w GT5, to inna bajka i tutaj kiera nie pokazuje nawet 50% swoich możliwości, więc jej zakup do grania na ps3 mija się z celem mając do dyspozycji lepszą propozycję w podobnej cenie...

Edytowane przez pawel_k
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

No ale na pewno jest z zajefajnych materiałów zrobiona

 

 

 

 

Tylko na zewnątrz. W środku jest zrobiona z bardzo nietrwałych materiałów, co w sprzęcie za takie pieniądze jest nie do pomyślenia.

Jak ktoś dużo gra i stara się kręcić jako takie czasy, to ta kiera szybko się rozpadnie. Osobiście miałem GT2 i wyrobiło się w niej gniazdo na łożysko (gniazdo było plastikowe).

O defektach potencjometrów optycznych nawet nie ma co wspominać, bo to w tych kierownicach plaga. Choć może w nowo produkowanych modelach to poprawili.

 

Wg mnie najlepszym sprzętem do PS3 biorąc pod uwagę stosunek cena/jakość jest G27.

Mając mniejszy budżet brałbym DFGT.

Edytowane przez Michał102
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...