Skocz do zawartości

Da Vinci's Demons


Hejas

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie jestem trochę zaskoczony, że ten serial nie doczekał się tu jeszcze swojego tematu.

 

da-vincis-demons-poster.jpg

 

Pojawiło się już 7 odcinków pierwszego sezonu i muszę przyznać, że z każdym kolejnym jest coraz lepiej. Na początku miałem mieszane uczucia, ale serial ewidentnie odnajduje swoją drogę po tych kilku epizodach.

 

Ciekawa intryga, historyczne postaci (nie tylko te najbardziej oczywiste), miejsce akcji, postać głównego bohatera i elementy fantastyczne momentalnie nasuwają skojarzenia z Assassin's Creed. Jest też odrobina przerysowania, Da Vinci jest niemal superbohaterem (sam twórca serialu porównał go do Batmana), ma fryzurę rodem z XXI wieku, niektóre akcje są trochę naciągane, a kilka postaci irytuje, ale i tak z niemałym zainteresowaniem czekam na kolejny odcinek.

Fanom tego typu historyczno-fantastycznych klimatów z intrygami i teoriami spiskowymi w tle jak najbardziej polecam (zaznaczając jednak, by nie nastawiać się na żadne dzieło sztuki).

 

 

Ogląda ktoś?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 9
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ogladam od premiery, jak dla mnie jest to genialny serial, obok Vikingow, zdecydowanie najlepszy serial jaki wypocono w ostatnim czasie. Polecam szczegolnie osobom ktorym podobaja sie Borgiowe, koncepcja troche inna, ale dla osob ktore lubia taki klimat serial obowiazkowy.

 

Nic nie ugrzeczniaja, glowny watek owiany tajemnica i potrafi zaciekawic, a osobne watki poruszane w odcinkach sa po prostu swietne, inwencja da vinciego na wyjscie z roznych tarapatow jest przewaznie hardkorowa, i az milo sie na to patrzy z zaciekawieniem co tym razem odj*bie :D.

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza

No cóż, wspaniały serial.

A im więcej czytam na niego hejtów tym bardziej mi się podoba.

Ja nie wiem jak ludzie się mogą serio burzyć, że Leo nie jest gejem, wygląda jak wokalista INXS, czy robi wynalazki pokroju latającego ptaszka robota.

Przecież to nie jest serial historyczny jak np umiejscowiony 30 lat później The Borgias, tylko historyczna fikcja, wręcz fantasy czy sci-fi :D

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ogląda dalej ktoś?

Drugi sezon zdecydowanie na propsie.

Kontynuują wątek poszukiwania Księgi Liści, złego papieża a przy tym w każdym odcinku scenarzyści pozwalają Leonardo zabłysnąć swym genialnym intelektem.

 

Opuszczenie Europy i eksploracja 'nowego' kontynentu

to dość śmiały ruch, ale odświeżył formułę serialu.

W ekipie mają samego Amerigo Vespucciego, osoby z podstawową wiedzą historyczną oraz geograficzną wiedzą o co chodzi :P

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
Nadrobiłem w końcu trzeci sezon, głównie po to żeby już to domknąć i odhaczyć, skoro to ponoć ostatni sezon. Poprzednie 2 były w moim odczuciu po prostu średnie, a już drugi od pewnego momentu mocno mnie wynudził. 

 

I jakież jest moje zdziwienie. Okazuje się, że pójście w historię alternatywną, mimo początkowych obaw, było najlepszym, co scenarzyści mogli wymyślić. No czego tam nie było:

 

Inwazja Turków, oblężenia miast, papież zwołujący kolejną krucjatę, obie strony oczywiście wyposażone w bojowe zabawki z projektów Leonarda, opętania, Wład Palownik aka Dracula i jego Zakon Smoka

 


 

No cuda, wianki.   :obama:   Aczkolwiek dzięki temu z dużo większym zaciekawieniem śledziło się, co będzie dalej. Niemalże ciągła akcja i jej ciekawe zwroty. O ile poprzednie sezony to dla mnie takie 6-6,5/10, tak trzeciemu dałbym co najmniej o oczko więcej.

 

Jeśli ktoś, podobnie jak ja, po poprzednich sezonach jest sceptyczny do ostatniego, szczerze polecam spróbować. :)

 

Czytałem coś gdzieś, że główny scenarzysta chciałby to jeszcze ciągnąć dalej, acz Starz generalnie nie jest zainteresowane. Więc typ chce próbować uderzać do innych stacji, by może to podłapały. Taka ciekawostka :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...