Jump to content

Dysk przenośny- pytanie.


kasuro

Recommended Posts

Posiadam dysk przenośny który jest podpięty pod laptopa przez jakieś 8-10 godzin, czy tak długi czas jego " działania" jest dla niego niekorzystny, czy lepiej wyłączać go za każdym razem z wtyczki gdy przeniosę plik, co wydaję mi się bardziej szkodliwe dla niego.

 

Dysk jaki posiadam to http://allegro.pl/2tb-dysk-seagate-expansion-3-5-usb-3-0-stbv2000200-i3502439627.html

Link to comment
  • Replies 8
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bzdurą jest ciągłe odłączanie i podłączanie  zewnętrznego HDD  ,Zewnętrzne  HDD  niczym się nie różni od tego z desktopów/laptopów    jeśli jest dobrego producenta  i w dobrej obudowie    to nic mu się nie stanie .

 

Groźne  dla  dysku zewnętrznego jest   jego transportowanie   zmiejsca na miejsce   wszelkie wstrząsy  uderzenia  itp  sprawy mogą HDD uszkodzić ,ale od tego jest dobra obudowa aby tłumiła  te  wstrząsy uderzenia .

 

 

 

I bzdurą jest twierdzenie ze  odłaczanie dysku po skonczonej pracy i podłączanie  go ponownie jak jest potrzebny  wydłuży jego żywot  itp itd :D .

 

Z doświadczenia    własnego   a mam  2 zewnętrzne  HDD  w tym jeden  7 letni  20GB seagate   który jest podpięty 8-12 h dziennie  do PCta  i  nigdy się nie przegrzał    ,servisu nie widział . a dałem za niego swego czasu małą  fortunę .

Link to comment
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 10 months later...

który z tych dwóch ? 

 

 

http://www.amazon.co.uk/Seagate-STBV2000200-Expansion-desktop-external/dp/B0084LZI5Y/ref=sr_1_2?s=computers&ie=UTF8&qid=1417539671&sr=1-2&keywords=usb+hard+drive

 

 

http://www.amazon.co.uk/Elements-Desktop-Drive-Plug--Storage/dp/B00HOC75SC/ref=sr_1_27?s=computers&ie=UTF8&qid=1417539710&sr=1-27&keywords=usb+hard+drive

 

 

od kilku lat mam dysk WD z którego jestem bardzo zadowolony. Wcześniejsze dwa które posiadałem ( samsung i philips) dość szybko wyzionęły ducha.  Dysk będzie na stałe podpięty do TV i służył jako nośnik serialowo filomwo 1080p 3D  " VOD"  :D 

Bardziej skłaniam się ku Seagate, bo jest mniejszy i ładnie będzie sobie leżał na stoliku  jest też trochę tańszy . Ale nigdy nie miałem styczności z tą firmą i nie wiem jak wypada w starciu z WD jeśli chodzi o awaryjność . 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.