Jump to content

Sign in to follow this  
kasuro

Dysk przenośny- pytanie.

Recommended Posts

Posiadam dysk przenośny który jest podpięty pod laptopa przez jakieś 8-10 godzin, czy tak długi czas jego " działania" jest dla niego niekorzystny, czy lepiej wyłączać go za każdym razem z wtyczki gdy przeniosę plik, co wydaję mi się bardziej szkodliwe dla niego.

 

Dysk jaki posiadam to http://allegro.pl/2tb-dysk-seagate-expansion-3-5-usb-3-0-stbv2000200-i3502439627.html

Share this post


Link to post


 Ja osobiście swój odłączam jak tylko skoncze z nim działać. tak samo w kompie mam ustawione, że wszystkie dyski sie wyłączają po ok 30 minutach bezczynności. zapobiega to ich grzaniu sie jak i zużywaniu, więc imo tak lepiej.

 

Ale może ktoś sprostuje.

Share this post


Link to post

Bzdurą jest ciągłe odłączanie i podłączanie  zewnętrznego HDD  ,Zewnętrzne  HDD  niczym się nie różni od tego z desktopów/laptopów    jeśli jest dobrego producenta  i w dobrej obudowie    to nic mu się nie stanie .

 

Groźne  dla  dysku zewnętrznego jest   jego transportowanie   zmiejsca na miejsce   wszelkie wstrząsy  uderzenia  itp  sprawy mogą HDD uszkodzić ,ale od tego jest dobra obudowa aby tłumiła  te  wstrząsy uderzenia .

 

 

 

I bzdurą jest twierdzenie ze  odłaczanie dysku po skonczonej pracy i podłączanie  go ponownie jak jest potrzebny  wydłuży jego żywot  itp itd :D .

 

Z doświadczenia    własnego   a mam  2 zewnętrzne  HDD  w tym jeden  7 letni  20GB seagate   który jest podpięty 8-12 h dziennie  do PCta  i  nigdy się nie przegrzał    ,servisu nie widział . a dałem za niego swego czasu małą  fortunę .

Share this post


Link to post

Ja od 3 lat mam dysk WD podpiety zawsze. Pierwsze słyszę o tym ze ktoś chce go odpinac od kompa :P dysk kilka razy zaliczył glebę i działa bez zarzutu.

Share this post


Link to post

który z tych dwóch ? 

 

 

http://www.amazon.co.uk/Seagate-STBV2000200-Expansion-desktop-external/dp/B0084LZI5Y/ref=sr_1_2?s=computers&ie=UTF8&qid=1417539671&sr=1-2&keywords=usb+hard+drive

 

 

http://www.amazon.co.uk/Elements-Desktop-Drive-Plug--Storage/dp/B00HOC75SC/ref=sr_1_27?s=computers&ie=UTF8&qid=1417539710&sr=1-27&keywords=usb+hard+drive

 

 

od kilku lat mam dysk WD z którego jestem bardzo zadowolony. Wcześniejsze dwa które posiadałem ( samsung i philips) dość szybko wyzionęły ducha.  Dysk będzie na stałe podpięty do TV i służył jako nośnik serialowo filomwo 1080p 3D  " VOD"  :D 

Bardziej skłaniam się ku Seagate, bo jest mniejszy i ładnie będzie sobie leżał na stoliku  jest też trochę tańszy . Ale nigdy nie miałem styczności z tą firmą i nie wiem jak wypada w starciu z WD jeśli chodzi o awaryjność . 

Share this post


Link to post

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś obie firmy należały do czołówki producentów dysków. Dizajnersko Seagate bardziej mi się podoba, choć sam miecha temu kupiłem WD 1TB.

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.